Zawiesia łańcuchowe

Poznaj nasz szeroki wybór produktów
Więcej kategorii

1 - 12 z 12 produktów

Nie znaleziono wyników dla danego filtra!

Szeroka oferta zawiesi łańcuchowych w sklepie expondo 

Chcesz przenieść coś naprawdę ciężkiego, ale nie wiesz, jak to przyczepić do swojej wciągarki? Marka Steinberg Systems ma coś specjalnie dla Ciebie! Z zawiesiami łańcuchowymi ze sklepu expondo poradzisz sobie z ładunkami o wadze nawet 8 ton! Niezależnie więc czy pracujesz w fabryce, tartaku, warsztacie samochodowym, magazynie czy w innych miejscami, gdzie na co dzień masz do czynienia z dużymi ciężarami, z zawiesiami MSW ich transport stanie się o wiele prostszy! 

W expondo znajdziesz wiele modeli o różnych parametrach i liczbie cięgien. Wiesz, co to oznacza? A to, że bez problemu kupisz produkt pasujący do Twoich potrzeb! Jeżeli dopiero kompletujesz sprzęt do przenoszenia dużych obiektów, to nie zapomnij sprawdzić naszą ofertę wciągarek łańcuchowych. Z nimi w łatwy, a przede wszystkim bezpieczny sposób podniesiesz najróżniejsze obiekty. 

Kiedy wybrać zawiesie łańcuchowe? 

Jeśli chodzi o zawiesia, to poza łańcuchowymi jest jeszcze kilka innych rodzajów. Szukając właściwego produktu dla siebie, warto więc wiedzieć, kiedy sięgnąć po modele łańcuchowe, a kiedy w zupełności wystarczą zawiesia wężowe czy pasowe (również dostępne w ofercie expondo). 

Przede wszystkim produkty z tej kategorii wyróżniają się o wiele większą wytrzymałością i dopuszczalnym obciążeniem roboczym (DOR). Oznacza to, że są przeznaczone do bardziej wymagających zadań. Ponadto wykonanie z wysokiej jakości stali wpływa na zwiększoną odporność na zjawiska atmosferyczne czy czynniki chemiczne. Możesz je więc bez przeszkód stosować na zewnątrz. 

Kolejnym argumentem przemawiającym za wyborem zawiesi łańcuchowych jest zastosowanie haków skracających. Do czego służą? Pozwalają, jak sama nazwa wskazuje, skrócić długość cięgna. Dzięki temu łatwo je dostosujesz do typu zadania. 

Jak dobrać zawiesie? Ile powinno mieć cięgien? 

Poza udźwigiem, istotny parametr zawiesi łańcuchowych to liczba cięgien, czyli łańcuchów wyposażonych w haki połączonych ogniwem mocowanym do wciągarki. Dlaczego jest to tak istotne? Ponieważ przekłada się to nie tylko na DOR, ale i stabilność ładunku podczas podnoszenia. W takim razie, jak je dobrać? 

Przede wszystkim zwróć uwagę na liczbę punktów zaczepu w przenoszonym obiekcie. Na tej podstawie zdecyduj czy wystarczy Ci zawiesie łańcuchowe 1-cięgnowe, czy 4-cięgnowe. Ważne jest to, żeby użyć wszystkich cięgien. Nie możesz pozwolić, żeby któreś wisiało luzem. 

Warto tutaj wspomnieć, że dopuszczalne obciążenie robocze zależy nie tylko od liczby cięgien, ale i ich ustawienia. Chodzi tutaj o kąt, jaki tworzą między sobą (kąt alfa), a także między cięgnami a ładunkiem (kąt beta). Im większe są te wartości, tym mniejszy DOR zawiesia łańcuchowego

Na co zwrócić uwagę przy wyborze zawiesia łańcuchowego? 

Niezależnie czy potrzebujesz modelu łańcuchowego, wężowego, czy zawiesia pasowego, należy zawsze skontrolować ich parametry. Nie tylko mają one znaczenie w kontekście wykonania zadania, ale i bezpieczeństwa podczas pracy. Na co więc zwrócić uwagę przy zakupie zawiesia łańcuchowego? 

  1. Nośność – czyli dopuszczalne obciążenie robocze (DOR). Decyduje o tym, jak duży ładunek może unieść dany model. 

  1. Liczba cięgien – wiesz już, dlaczego tak istotny jest ten parametr. 

  1. Długość cięgien – zbyt krótkie zawiesie może zmniejszyć stabilność podwieszonego ładunku, a zbyt długie spowoduje dodatkowe obciążenie łańcucha. 

  1. Element mocujący – najczęściej są to haki z zabezpieczeniem, ale mogą to też być pętle oraz szekle. 

  1. Obecność haka skracającego – pozwoli dostosować długość łańcucha do Twoich potrzeb. 

Sprawdź też, z jakiego materiału zostało wykonane zawiesie łańcuchowe. Dobrze, jeśli jest pokryte warstwą ochronną zabezpieczającą przed korozją i nie tylko. 

Wybierz zawiesie łańcuchowe od Steinberg Systems już dziś! 

Dlaczego warto wybrać zawiesia łańcuchowe od Steinberg Systems? Ponieważ jest to marka z wieloletnią tradycją i ogromną liczbą zadowolonych klientów, którzy wracają po nowe produkty. Sprzęty są stosowane w warsztatach, na budowach, a nawet w pracowniach hobbystów w całej Europie. Kupując produkty marki Steinberg Systems, masz pewność, że wybierasz narzędzia, które posłużą przez lata! 

Nadal nie masz pewności? A co powiesz na 3 lata gwarancji i darmowe wysyłki i zwroty? Otrzymasz taki pakiet, robiąc zakupy w expondo! Najlepsze jest to, że oferta dotyczy całego naszego asortymentu! Jeśli jednak z jakiegoś powodu wybrany przez Ciebie produkt nie spełni Twoich oczekiwań, to masz 30 dni na rezygnację i odesłanie go do nas za darmo. Nie czekaj i złóż zamówienie już dziś!