Akcesoria do łodzi

Zainspiruj się blogiem expondo

Akcesoria do łodzi w ofercie sklepu expondo.pl

Każdy, kto chociaż raz postawił nogę na pokładzie łódki, wie, że nie ma nic piękniejszego niż wypłynięcie na otwarte wody. Zapach morza, szum fal i powiew wiatru dają uczucie wolności. Zanim jednak rozwiniesz żagle, sprawdź, czy masz wszystkie niezbędne akcesoria do łodzi z oferty sklepu expondo.pl. Dzięki nim Twój rejs będzie o wiele przyjemniejszy.

Prezentowane produkty to zaledwie część asortymentu niemieckiej marki MSW. W tej kategorii znajdziesz akcesoria do łodzi najwyższej jakości przeznaczone dla prawdziwych hobbystów. Podobnie jak w przypadku foteli do łodzi, te sprzęty przydadzą Ci się niezależnie czy chcesz pływać po morzu, jeziorach czy rzekach.

Co więc ma Ci do zaoferowania expondo.pl? W naszym sklepie kupisz:

  • filtry do wody morskiej,

  • wentylatory tunelowe,

  • uchwyty do łódki.

Jaki filtr do łódki do wody morskiej wybrać?

Do czego w zasadzie służy filtr do wody morskiej? Jak się pewnie domyślasz, skutecznie oczyszcza słoną wodę z zanieczyszczeń. Mowa tutaj o wszelkich zawiesinach, które unoszą się w morskiej toni. Dzięki temu możesz następnie wykorzystać taką wodę do systemu chłodzenia silnika.

Wybierając to akcesorium do łodzi wędkarskiej, przede wszystkim zwróć uwagę na średnicę przyłączy. Powinny one pasować do przewodów, za pomocą których podłączysz filtr wody morskiej do systemu chłodzenia. Zwykle wystarczy je wcisnąć do odpowiedniego przyłącza, ale dla pewności możesz użyć specjalnych pasków zaciskowych. Do ich założenia przydadzą Ci się narzędzia ręczne.

Pamiętaj też o sprawdzeniu parametrów związanych z wodą. Chodzi tutaj o jej ciśnienie oraz natężenie przepływu. Nie bez znaczenia jest również temperatura. Mając to na uwadze, z pewnością zadbasz o wydajne oczyszczenie wody morskiej.

Dużym atutem filtrów do łodzi jest zastosowanie przezroczystej pokrywki. Dzięki niej w łatwy sposób zobaczysz czy sitko jest już pełne i czy trzeba je oczyścić z glonów, śmieci itp.

Jaki wentylator tunelowy do łodzi wybrać?

Wentylatory tunelowe to praktyczne akcesoria do łodzi motorowych. Zapewniają przepływ powietrza w pomieszczeniach pozbawionych okien. Mogą to być zarówno pokładowe łazienki z toaletami jachtowymi, jak i zęzy, w której panuje duża wilgotność. Jednak nie każdy wentylator jest taki sam. O czym trzeba pamiętać przy jego zakupie?

Głównym parametrem jest w tej sytuacji przepływ powietrza, jaki jest w stanie osiągnąć urządzenie. To on decyduje, czy wentylator poradzi sobie w pomieszczeniu o danej wielkości. Przyjmuje się, że przepływ powietrza powinien być trzykrotnie większy niż kubatura pomieszczenia. Zbyt mała wartość zwyczajnie nie zapewni odpowiedniej wymiany powietrza, a zbyt duża narazi Cię na niepotrzebne zużycie energii.

Kolejnym parametrem jest wielkość wentylatora. Idzie ona w parze z jego wydajnością – im większe urządzenie, tym lepiej pracuje. Pamiętaj jednak, żeby przy okazji sprawdzić średnicę wlotów i wylotów urządzenia. Powinny one pasować do kanałów wentylacyjnych na Twojej łodzi.

Jaki uchwyt do łodzi wybrać?

Może się to okazywać mało oczywiste, ale uchwyty bardzo się przydają na łódkach. Ciągłe bujanie na falach, czy utrudnione wchodzenie na pokład sprawia, że człowiek automatycznie szuka czegoś do złapania. I tu wkraczają akcesoria do łodzi, jakimi są uchwyty.

Prezentowane rączki z oferty sklepu expondo.pl wyróżniają się bardzo mocną konstrukcją. Znoszą zarówno duże obciążenia, jak i trudne warunki panujące na wodzie. Nie zapomniano przy tym o wygodzie. W tym celu zastosowano miękką piankę, która komfortowo układa się w dłoni i gwarantuje pewny chwyt.

Skompletuj wszystkie akcesoria do łodzi i krzyknij „Ahoj przygodo!”

Akcesoria do łodzi marki MSW to doskonałe uzupełnienie wyposażenia każdej jednostki pływającej. Dlatego warto mieć je pod ręką zaraz obok kamizelek ratunkowych, silników zaburtowych czy pomp ciśnieniowych.

Wybierając produkty z logiem MSW, decydujesz się na najwyższej jakości sprzęty zaprojektowane przez niemieckich inżynierów. Dołożyli oni wszelkich starań, aby akcesoria do łodzi nie tylko spełniały swoje zadania, ale i posłużyły Ci przez wiele lat. Dlatego zastosowali bardzo wytrzymałe materiały i tworzywa znoszące działanie soli i czynników atmosferycznych.

Nadal masz wątpliwości? A co, jeśli expondo.pl oferuje coś więcej niż wysokiej jakości akcesoria do łodzi? Oczywiście reszta naszych produktów m.in. sprzęt do sportów wodnych również zachwyca profesjonalnym wykonaniem, ale nie w tym rzecz. Sklep expondo.pl zapewnia wszystkim klientom nawet 3-letnią gwarancje oraz darmową wysyłkę i zwrot. A jeśli z jakiegoś powodu produkty nie przypadną Ci do gustu, masz 30 dni na rezygnację z zamówienia. Nie czekaj i kupuj razem z expondo!