Toalety jachtowe przenośne i stacjonarne

Zainspiruj się blogiem expondo

Toaleta jachtowa: oferta sklepu expondo.pl

Zależy Ci na zaspokojeniu wszystkich potrzeb podczas rejsu? W takim razie nie możesz zapomnieć o toalecie jachtowej! Sklep expondo.pl oferuje najwyższej jakości urządzenia sanitarne, z którymi zadbasz o higienę nawet na pełnym morzu!

Toalety do łodzi, jachtów, kamperów: jakie są rodzaje?

Szukając toalety jachtowej dla siebie, masz do wyboru kilka rodzajów. Wśród części i akcesoriów do łodzi znajdziesz modele o różnych specyfikacjach. Do dyspozycji masz zarówno turystyczne toalety przenośne, jak i stacjonarne toalety jachtowe. Które wybrać?

 1. Toaleta przenośna

  Jednym z najpopularniejszych urządzeń sanitarnych, jeśli chodzi o rodzaje ubikacji turystycznych, są modele przenośne. Jak sama nazwa wskazuje, możesz je swobodnie postawić w dowolnym (najlepiej ustronnym) miejscu. W przeciwieństwie do toalet jachtowych stacjonarnych ubikacje przenośne nie są montowane na stałe do podłoża. Dlatego idealnie nadają się zarówno na łódki, jak i do kamperów i przyczep campingowych.

  Toalety turystyczne, poza oczywistym elementem, jakim jest siedzisko z klapą, posiadają też specjalne zbiorniki, w których gromadzą się nieczystości. Po ich zapełnieniu należy pozbyć się zawartości, a następnie dalej korzystać z ubikacji. Rzecz jasna nie brakuje w nich też zbiorników na wodę do spłukiwania.

  Zalety toalety chemicznej

  W większości przypadków toalety przenośne nazywa się też toaletami chemicznymi. Jak się pewnie domyślasz, wynika to z zastosowania specjalnych preparatów. Jakich dokładnie?

  Pierwszy z nich umieszcza się w zbiorniku na wodę do spłukiwania. Jego zadaniem jest zapewnienie świeżości i czystości w muszli po spłukaniu odchodów. Dzięki temu toaleta turystyczna pozostaje higieniczna przez długi czas.

  Drugi środek chemiczny odpowiada za upłynnienie stałych elementów znajdujących się w dolnym zbiorniku. Eliminuje też nieprzyjemne zapachy, które mogłyby popsuć każdy rejs. Pozwala więc na wygodniejsze pozbycie się nieczystości po zapełnianiu pojemnika.

  Kiedy warto wybrać toaletę przenośną?

  Odpowiedź na pytanie „kiedy najlepiej kupić toaletę przenośną na swój jacht” jest bardzo prosta: gdy planujesz dłuższe wakacje na pełnym morzu! Dlatego, wybierając nowe fotele do łodzi, koła ratunkowe, kapoki i inne akcesoria nie zapomnij o ubikacji turystycznej!

  Pamiętaj, że łódki to nie jedyne miejsce dla tych urządzeń sanitarnych. Sprawdzą się zawsze, gdy marzysz o dłuższym wyjeździe. Jeśli więc planujesz rodzinną podróż z przyczepą campingową lub chcesz się zabrać za budowę kampera, to toaleta przenośna jest właśnie dla Ciebie!

 2. Toaleta jachtowa stacjonarna

  Ubikacja przenośna Cię nie przekonuje? Żaden problem! expondo.pl oferuje również stacjonarne toalety jachtowe, które na stałe zamontujesz do swojej łódki!

  Co je wyróżnia? Choćby zastosowanie specjalnej pompki do spłukiwania muszli klozetowej. Zapewnia ona silny strumień wody, który w mgnieniu oka usuwa nieczystości. Trafiają one następnie do specjalnego zbiornika na łodzi.

  Chcąc zapewnić jak najlepsze zarządzanie odpadami, rozważ zakup specjalnej pompy wody do jachtu wyposażoną w rozdrabniacz. Specjalny mechanizm upłynnia ciała stałe spłukane w toalecie jachtowej, co ułatwia ich późniejszą utylizację.

  Pamiętaj jednak, że ubikacje jachtowe tego typu nie są tak wydajne, jak te domowe. Dlatego warto poznać kilka wskazówek, jak odetkać toaletę, aby uniknąć późniejszych nieprzyjemności.

Ubikacja jachtowa niemieckiej marki MSW: najwyższa jakość

Sklep internetowy expondo.pl oferuje wysokiej jakości toalety przenośne i jachtowe niemieckiej marki MSW. Jest to czołowy producent akcesoriów dla miłośników łodzi oraz samochodów. Wybierając produkty MSW, decydujesz się na fachowy sprzęt przeznaczony zarówno dla hobbystów, jak i profesjonalistów.

Toalety turystyczne z asortymentu MSW wykonano z bardzo mocnych materiałów znoszące trudne warunki na pełnym morzu. Nie straszne im ani sól, ani fale, więc masz pewność, że posłużą Ci przez wiele lat. Ponadto inżynierowie MSW dołożyli wszelkich starań, aby obsługa i opróżnianie ubikacji było możliwie jak najwygodniejsze. Wszystko po to, żeby umilić Ci rejs.

Co więcej, w ofercie expondo.pl znajdziesz specjalne pompy z rozdrabniaczami o dużej mocy. Dzięki niej w krótkim czasie pozbędziesz się ekskrementów i rozdrobnisz je na malutkie cząstki łatwe do utylizacji.