Nawadnianie

Zainspiruj się blogiem expondo

Opieka nad roślinami, zwłaszcza tymi delikatnymi, wymaga od ogrodników wiele uwagi. Szczególnie gdy chodzi o ich podlewanie. Niezależnie od tego, czy zajmujesz się przydomowym ogródkiem, działką, czy profesjonalną uprawą potrzebujesz sprzętów do właściwego nawadniania. Niemiecka marka hillvert, chcąc zapewnić jak najlepsze rozwiązania dla ogrodników, stworzyła narzędzia przeznaczone właśnie do tego.

W tej kategorii umieściliśmy m.in. długie węże ogrodowe zawinięte na praktycznych bębnach. Ponadto znajdziesz tutaj automatyczne systemy nawadniające, a także linie kroplujące. Jeżeli szukasz profesjonalnych sprzętów do pielęgnacji ogrodu, to zachęcamy do zapoznania się z naszymi nożycami do żywopłotów i podkaszarkami żyłkowymi, opryskiwaczami oraz trymerami. Chcesz pozbyć się szkodników z ogrodu? Zobacz kategorię żywołapki (nasz bestseller: pułapka na kuny)!

Zwijane węże ogrodowe do podlewania hillvert

Jednym z najczęściej używanych elementów we wszystkich ogrodach są węże do podlewania. Poza ich podstawowym zastosowaniem służą jeszcze do napełniania zbiorników, mycia powierzchni i nie tylko. Dlatego marka hillvert zadbała o to, aby z jej produktów można było swobodnie korzystać na każdym podwórku.

W tej kategorii znajdziesz węże ogrodowe o różnych długościach (nawet do 45 m). Umieszczono je na bębnach, dzięki którym szybko zwiniesz/rozwiniesz przewód. Są one również formą zabezpieczenia, ponieważ utrzymują wąż w jednym miejscu. Ryzyko przypadkowego potknięcia spada wówczas do minimum. Większość modeli posiada solidne obudowy z tworzywa sztucznego.

Wyposażono je w sprężynowe zatrzaski do samoczynnego zwijania. Ponadto zastosowano specjalne blokady, pozwalające na wyciągnięcie pożądanej długości węża. Za sprawą uchwytów oraz dołączonych akcesoriów z łatwością przymocujesz wybrany przez siebie produkt do ściany lub sufitu. W asortymencie sklepu expondo.pl są również modele z bębnami umieszczonymi na wózku. Dzięki nim transportowanie całości jest bardzo wygodne. Wszystkie węże posiadają najpotrzebniejsze złączki i akcesoria.

Systemy nawadniające i linie kroplujące hillvert

Do optymalnego podlewania wielu sadzonek jednocześnie nieocenione okażą się systemy nawadniania oraz linie kroplujące. Pierwsze z nich składają się z pomp, przewodów, kroplowników i akcesoriów potrzebnych do rozłożenia całego urządzenia. Pracę sprzętu możesz ustawić zgodnie z wymogami roślin. Określisz m.in. maksymalny przepływ oraz czas, przez jaki ma być dozowana woda. Większość modeli nie wymaga podłączenia do kranu. Wystarczy umieścić wąż od pompy w dowolnym zbiorniku, chociażby do wiadra z deszczówką. Dodatkowo część produktów jest zasilana przez panele słoneczne. Dzięki temu są bardzo przyjazne dla środowiska.

Z kolei na linie kroplujące składają się węże o różnych długościach posiadające tysiące niewielkich dziurek. Przepływająca woda opada bezpośrednio na glebę, przez co jej zużycie jest mniejsze. Do rozplanowania wszystkich przewodów służą specjalne złączki o różnych kształtach. Linie wykonano z bardzo mocnych materiałów wytrzymujących zagniecenia oraz różnice temperatury (od -10 do 50°C).

Wybierz profesjonalny sprzęty do nawadniania hillvert i ciesz się z odpowiednio podlanych roślin. Wypróbuj też inne produkty, z którymi zadbasz o swój ogród. W sklepie expondo.pl znajdziesz również pompy do oczek wodnych czy myjki ciśnieniowe idealne do utrzymania porządku na podwórku. Czekamy na Twoje zamówienie!