Pistolety do silikonu

Zainspiruj się blogiem expondo

Pistolety do silikonu MSW z oferty sklepu expondo.pl

Silikon to niezwykle wszechstronny materiał. Wykorzystuje się go do uszczelniania, mocowania czy klejenia. Jednak żeby z niego skorzystać, potrzebujesz czegoś, co pozwoli wycisnąć go ze specjalnej tuby. I tu z pomocą przychodzą pistolety do silikonu marki MSW.

Są to niezwykle łatwe w użyciu ręczne narzędzia, których nie może zabraknąć w Twoim warsztacie. Jeśli zajmujesz się hydrauliką, budowaniem oraz remontowaniem domów i mieszkań lub zwyczajnie musisz coś uszczelnić, to wyciskacze do silikonu z oferty sklepu expondo.pl są właśnie dla Ciebie. Wykorzystasz je m.in. przy instalowaniu kabin prysznicowych, toalet, umywalek, a także montażu parapetów wewnętrznych.

Pomimo że na pierwszy rzut oka produkty nie różnią się od siebie, to mamy dla Ciebie dwa rodzaje:

  • pistolety do silikonu pojedyncze,

  • pistolety do silikonu podwójne.

Ponadto w ofercie expondo.pl znajdziesz też modele zamknięte i szkieletowe. Pierwsze nie wymagają użycia kartuszy z preparatem. Wystarczy nałożyć do nich masę i gotowe. Nie generujesz przy tym dodatkowych odpadów. Do obsługi pistoletów szkieletowych potrzebujesz silikonu w tubach. Ich plusem jest bardzo łatwa obsługa oraz brak konieczności czyszczenia narzędzia po pracy.

Który pistolet do silikonu wybrać dla siebie?

To, który pistolet do wyciskania masy wybierzesz, zależy w dużej mierze od stosowanych przez Ciebie preparatów. Na rynku jest wiele wariantów o różnej zawartości i zastosowaniu, ale tym, co Cię najbardziej interesuje, jest ilość składników potrzebnych do stworzenia masy.

W sytuacji, gdy używasz preparatu jednoskładnikowego np. silikonu sanitarnego do łazienki, wystarczy Ci pojedynczy pistolet do silikonu. Włóż tubę do narzędzia i zacznij dozować masę na wybraną powierzchnię i to tyle.

Podwójne pistolety do silikonu okażą się niezastąpione, kiedy musisz zastosować preparat dwuskładnikowy sprzedawany w dwóch oddzielnych tubach np. specjalistyczne kleje. Specjalna konstrukcja tych narzędzi pozwala na jednoczesne dozowanie masy z obu zbiorników. Dzięki temu oszczędzisz mnóstwo czasu.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze wyciskarki do silikonu?

Pistolet do silikonu, podobnie ja każde narzędzie ręczne, powinien się odznaczać wytrzymałością i funkcjonalnością. Bez tego możesz zapomnieć o wydajnej oraz bezpiecznej pracy. Na co więc zwrócić uwagę kupując pistolet do mas gęstych?

  1. Dopuszczalny rozmiar tub – nie chcesz chyba, żeby wybrany przez Ciebie preparat nie mieścił się w pistolecie. Przeważnie silikony i podobne masy są sprzedawane w opakowaniach o uniwersalnych rozmiarach, ale dla pewności warto skontrolować, czy Twój pistolet się do nich nadaje.

  1. Materiał wykonania – wyciskanie silikonu niejednokrotnie wymaga użycia nieco więcej siły. Warto więc, żeby narzędzie było wykonane ze stali lub aluminium, które zniosą duży nacisk i nie pękną po 1-2 razie.

  1. Ergonomia – sprowadza się to głównie do uchwytu oraz spustu obsługującego tłok wyciskacza. Dobrze, żeby wygodnie leżały w dłoni, a naciskanie przebiegało gładko i bezproblemowo.

Trzymając się tych wskazówek, na pewno wybierzesz najlepszy pistolet do silikonu, który spełni Twoje wszystkie oczekiwania.

Jak używać pistoletu do silikonu?

Jak już wielokrotnie wspominaliśmy, obsługa pistoletu do silikonu jest banalnie prosta. Dotyczy to zarówno wkładania świeżych kartuszy, jak i samego wyciskania masy. A jak to wygląda krok po kroku?

  1. Odciągnij pręt z tłokiem – wystarczy, że naciśniesz na specjalną blaszkę znajdującą się nad uchwytem i pociągniesz pręt do siebie.

  1. Włóż tubę z masą.

  1. Dociśnij tłok do dna tuby – po prostu kilka razu naciśnij spust, a pręt z tłokiem przesunie się do przodu.

  1. Powoli zacznij wyciskać masę.

Widzisz, nic trudnego! Pamiętaj jednak o tym, żeby wcześniej otworzyć kartusz. Zwykle wymaga to użycia noża, którym odetniesz korek. Nie zapominaj też o ostrożnym nakładaniu. Tutaj potrzeba już nieco wprawy. Zbyt szybkie naciskanie spowoduje wypłynięcie za dużej ilości silikonu, który jest trudny do usunięcia. Z drugiej strony, jeśli będziesz wyciskać za wolno, wówczas nie uzyskasz pożądanej szczelności.

Wybierz pistolety do silikonu z oferty sklepu expondo.pl

Szukasz wysokiej jakości i łatwych w użyciu pistoletów do silikonu? Marka MSW ma dla Ciebie coś specjalnego! Wyciskacze dostępne w ofercie sklepu expondo.pl to sprzęty, które stanowią świetne uzupełnienie każdego zestawu narzędzi ręcznych. Sprawdzą się zarówno w rękach profesjonalnego budowlańca lub hydraulika, jak i amatora przydomowego majsterkowania. Dzięki nim łatwo, szybko i bardzo czysto uszczelnisz, przykleisz i zamontujesz najróżniejsze miejsca w swoim domu! Szukasz też innych sprzętów, które umożliwią Ci pracę? Sprawdź narzędzia pneumatyczne remontowo-budowlane idealne do wielu zadań.

To nadal za mało? Mamy coś jeszcze! Sklep expondo.pl oferuje swoim klientom usługi, których nie znajdziesz nigdzie indziej. Oferujemy m.in. 3-letnią gwarancję na wszystkie nasze produkty, a także darmową wysyłkę oraz zwrot. A jeśli z jakiegoś powodu musisz zrezygnować z zamówienia, to masz na to nawet 30 dni! Nie czekaj i złóż zamówienie już dziś!