Szklarnie ogrodowe

Poznaj nasz szeroki wybór produktów
Więcej kategorii

1 - 5 z 5 produktów

Nie znaleziono wyników dla danego filtra!

Sprawdź szklarnie ogrodowe Uniprodo idealne do uprawy warzyw i kwiatów 

Chcesz zapewnić swoim warzywom czy kwiatom najlepsze warunki do wzrostu oraz rozwoju? Poza podstawowymi czynnościami, takimi jak podlewanie i nawożenie, pamiętaj o ochronie przed czynnikami atmosferycznymi. Najlepsze efekty osiągniesz ze szklarniami ogrodowymi Uniprodo

Wysokiej jakości produkty dostępne w tej kategorii stanowią doskonały dodatek do każdego przydomowego ogrodu czy działki. Pozwolą stworzyć idealne warunki, w których Twoje rośliny będą mogły spokojnie rosnąć. Jeśli chcesz jeszcze bardziej poprawić ich rozwój, to skorzystaj również z lamp do wzrostu roślin

Czy warto kupić szklarnię ogrodową? 

Zależy Ci na efektywnej uprawie? W takim razie znasz już odpowiedź na to pytanie. Tylko co takiego dają szklarnie ogrodowe, że warto postawić je na swoim podwórku? Za ich zakupem przemawia szereg zalet, o których warto wiedzieć. 

Przede wszystkim w zamkniętym środowisku cieplarni wytwarza się mikroklimat przyjazny roślinom. Odpowiednia temperatura, wilgoć oraz ochrona przed wiatrem, zimnem czy gradem sprawiają, że warzywa, zioła i kwiaty rosną jak szalone! Ponadto ryzyko zaatakowania przez szkodniki też jest znacznie mniejsze. Do roślin zasadzonych w gruncie warto stosować specjalne preparaty rozpylane opryskiwaczami ogrodowymi

Kolejnym argumentem jest możliwość wcześniejszej uprawy. Możesz zacząć już wczesną wiosną, kiedy dopiero co zaczęło się robić cieplej, ale nocą nadal są przymrozki. Szklarnia skutecznie ochroni rośliny przed szkodliwym zimnem. Ponadto, w przeciwieństwie do zwykłej ziemi w ogrodzie, w cieplarni nie jest ona tak zmarznięta po zimie. Dzięki temu rośliny szybciej się przyjmują. 

Wcześniejsza uprawa wcale nie musi oznaczać wcześniejszej wegetacji. W szklarni proces ten przebiega znacznie wolniej. W ten sposób możesz cieszyć się świeżymi warzywami, owocami i ziołami do późnej jesieni, a nawet zimy! 

To zaledwie część zalet, jakie płyną z posiadania cieplarni ogrodowej. Więcej z pewnością poznasz, gdy już postawisz ją na swojej działce. Jeśli szukasz też innych sprzętów niezbędnych do uprawy roślin, to sprawdź naszą ofertę maszyn ogrodniczych

Gdzie postawić szklarnię ogrodową? 

Chcąc w pełni korzystać z zalet szklarni z poliwęglanu, konieczne jest jej właściwe ulokowanie. W przeciwnym razie nie wytworzy się korzystny mikroklimat. Gdzie w takim razie postawić szklarnię ogrodową? 

Na pewno musi być to miejsce mocno nasłonecznione, aby życiodajne promienie słońca mogły jak najdłużej docierać do roślin. Najlepiej, jeśli postawisz szklarnię tak, aby najdłuższy bok wystawiony był na południe. Przy okazji warto zadbać o odpowiednią zasłonę przed wiatrem. 

Pamiętaj też o ułatwianiu sobie życia. Dlatego dobrze jest postawić szklarnię blisko źródła wody, niezależnie, czy będzie to zbiornik na deszczówkę, czy zewnętrzny kran z wężem. 

Jaka szklarnia jest najlepsza? Z drewna czy aluminium? Z foli, szkła czy poliwęglanu? 

Wybierając szklarnię ogrodową, jednym z głównych parametrów, który należy sprawdzić, jest materiał wykonania. Chodzi tutaj przede wszystkim o tworzywa wykorzystane do produkcji ramy oraz pokrycia. Najczęściej do ram stosuje się drewno lub aluminium, a do pokryć szkło, folię i poliwęglan. Na co się więc zdecydować? 

Drewno, jako materiał konstrukcyjny z pewnością ma swój urok. Ładnie komponuje się w ogrodzie, nadając mu rustykalny klimat. Niestety na tym zalety się kończą. Drewno jest bowiem podatne na działanie wilgoci, ataki szkodników i nie jest tak wytrzymałe jak metal. Prędzej czy później może okazać się, że wyląduje w rębaku do gałęzi. 

Z kolei aluminium, mimo że nieco droższe, nie powoduje takich problemów. Jest odporne na korozję, więc wilgoć mu niestraszna. Cechuje się też doskonałą trwałością, więc szkielet szklarni z aluminium postoi naprawdę długo. Nie zapominaj też o tym, że aluminium jest bardzo lekkie, co ułatwia montaż całej konstrukcji. 

A co z pokryciem szklarni? Najtańszym wyborem jest bez wątpienia folia ogrodnicza. Jednak z niską ceną wiąże się też niska trwałość. Silny wiatr, spadające gałęzie, wysokie temperatury i nie tylko mogą uszkodzić folię, a to się będzie wiązało z wymianą całej powłoki

Trwalszą alternatywą jest z pewnością szkło. Szklane cieplarnie cechują się dobrą przepuszczalnością światła, jednocześnie są odporne na działanie promieni UV. Z drugiej strony szkło jest bardzo ciężkie, a do tego podatne na stłuczenia. Przy jego sprzątaniu możesz się boleśnie skaleczyć! 

Ostatni rodzaj pokrycia – poliwęglan, to rozwiązanie stosowane w nowoczesnych szklarniach. Jest bardzo mocny i znosi bardzo trudne warunki. Dobrze przepuszcza światło, a jednocześnie znosi bardzo skrajne temperatury. Jest również bardzo lekki, co z pewnością docenisz, składając szklarnię z poliwęglanu w swoim ogrodzie. 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie szklarni ogrodowej? 

Materiał to tylko jeden z atrybutów szklarni, który należy sprawdzić przed zakupem. Chcąc dokonać naprawdę dobrego wyboru, zapoznaj się również z innymi parametrami konstrukcji. Na co więc zwrócić uwagę przy zakupie szklarni ogrodowej? 

  1. Wymiary – konstrukcja powinna przede wszystkim zmieścić się na Twojej działce. Jednocześnie rozmiar wpływa na pojemność szklarni, więc warto wcześniej się zastanowić, co i w jakiej ilości chcesz zasadzić w cieplarni. 

  1. Okno dachowe – o ile drzwi to podstawa, to z oknami dachowymi różnie bywa. Warto je mieć, ponieważ pozwalają unormować klimat wewnątrz. Przydadzą się szczególnie latem, kiedy temperatura jest znacznie wyższa, niż jest to konieczne. 

  1. Sposób mocowania do podłoża – niektóre cieplarnie wymagają wcześniejszego przygotowania fundamentów. W innych wystarczy je solidnie przymocować za pomocą dołączonych do zestawu kotew. 

Mniej istotnym, ale nadal mającym znaczenie aspektem jest ogólny wygląd szklarni ogrodowej. Powinna ona się dobrze wpasowywać w otoczenie, żeby nie ujmowała wystrojowi ogrodu. Jeśli dopiero pracujesz nad wyglądem swojej działki, to z pewnością przydadzą Ci się obrzeża trawnikowe

Wybierz wysokiej jakości szklarnie z poliwęglanu ze sklepu expondo! 

Marka Uniprodo przygotowała dla Ciebie szeroką ofertę ogrodowych szklarni z poliwęglanu i aluminium. Do dyspozycji masz różne rozmiary, więc z pewnością znajdziesz model odpowiedni dla Ciebie. Uniprodo zyskało uznanie w całej Europie, jako producent doskonałych sprzętów do domu i ogrodu. Dlatego nie musisz się martwić o jakość kupionej przez Ciebie szklarni. 

W sklepie expondo znajdziesz też znacznie więcej narzędzi i urządzeń służących od uprawy rośliny i poprawy Twojego otoczenie. Sprawdź szeroką gamę pomp ogrodowych hillvert, z którymi zadbasz o stały dostęp do wody lub osuszysz stare oczko wodne. 

Ponadto zapewniamy 3-letnią gwarancję na cały nasz asortyment oraz darmowe wysyłki i zwroty. A jeśli produkty nie spełnią Twoich oczekiwań, to masz 30 dni na rezygnację z zamówienia. Nie czekaj i skorzystaj z oferty sklepu expondo!