Narzędzia pneumatyczne

Zainspiruj się blogiem expondo

Szeroka oferta urządzeń i narzędzi pneumatycznych w sklepie expondo

Kto by pomyślał, że powietrze można wykorzystać do zasilania narzędzi podczas codziennej pracy. Jednak nie chodzi o zwykłe powietrze, którym oddychamy. Należy je wcześniej sprężyć, aby mogło napędzać szeroką gamę urządzeń pneumatycznych marki MSW. Wszystko, czego potrzebujesz, aby to zrobić, znajdziesz w sklepie expondo.

Prezentowane sprzęty pozwalają nie tylko wygenerować powietrze o odpowiednim ciśnieniu, ale i wykorzystać je zgodnie z Twoimi potrzebami. Narzędzia pneumatyczne stanowią świetny element wyposażenia w zakładach produkcyjnych oraz na budowach. Idealnie nadają się również do użytku w warsztatach samochodowych, wulkanizacyjnych i lakierniczych. Jeśli szukasz też innych sprzętów, z którymi zadbasz o karoserię auta, to sprawdź ofertę narzędzi blacharskich.

Jakie urządzenia pneumatyczne znajdziesz w ofercie sklepu expondo?

Sklep expondo, jako oficjalny dystrybutor marki MSW, ma w swoim asortymencie szeroką gamę narzędzi na sprężone powietrze wysokiej jakości. Z pewnością znajdziesz tutaj coś dla siebie. Czekają na Ciebie m.in.:

  • węże ciśnieniowe.

Wszystkie wymienione produkty zostały stworzone z myślą o profesjonalnym użytku w warsztatach samochodowych i nie tylko. Ale czy to oznacza, że hobbyści mają poszukać czegoś innego? Absolutnie nie! Jeśli potrzebujesz urządzeń pneumatycznych do swojej pracowni majsterkowicza, to w sklepie expondo również znajdziesz coś dla siebie!

Dlaczego narzędzia pneumatyczne są lepsze od elektrycznych?

Znaczna część narzędzi pneumatycznych to zwyczajnie trochę inne wersje popularnych urządzeń elektrycznych. Bardzo dobrym przykładem są szlifierki pneumatyczne, które zamiast prądem zasilane są powietrzem pod ciśnieniem. Ale czy w takiej sytuacji nie ma znaczenia, czy wybierzesz elektronarzędzie, czy sprzęt na sprężone powietrze? Jest i to ogromne!

Narzędzia pneumatyczne są często uważane za lepsze od elektrycznych odpowiedników ze względu na kilka cech, takich jak:

  • Większa moc – sprężone powietrze pozwala wygenerować większą moc, co przekłada się na lepszą efektywność tych narzędzi.

  • Niezawodność – mniejsza podatność na uszkodzenia i awarie wynika z braku elektrycznych elementów, takich jak kable czy silniki.

  • Mniejsza waga – w związku z tym, że narzędzia pneumatyczne do poprawnego działania nie potrzebują ani silników, ani baterii są o wiele lżejsze od elektrycznych odpowiedników.

  • Bezpieczeństwo – w sprzętach na sprężone powietrze podczas pracy nie wytwarzają się iskry, co jest szczególnie istotne np. podczas zakładania instalacji LPG w samochodach.

Pamiętaj jednak, że narzędzia pneumatyczne wymagają dostępu do źródła sprężonego powietrza, co może stanowić dodatkowe ograniczenie. Dlatego poza odpowiednio mocną sprężarką warto zaopatrzyć się w wystarczająco długie węże ciśnieniowe. Dzięki nim zwiększysz zasięg narzędzi, a także zadbasz o swobodę ruchów podczas ich obsługi.

Jak dobrać kompresor do narzędzi pneumatycznych?

Sercem każdego urządzenia pneumatycznego jest kompresor i to niezależnie od tego, czy masz w swoim warsztacie szlifierki, klucze czy piaskarki. Pamiętaj, że wybór pierwszej lepszej sprężarki może okazać się zgubny. Zbyt słaba nie zapewni odpowiedniego ciśnienia narzędziom, a zbyt mocna będzie tylko generować koszty. Jak więc dobrać kompresor do narzędzi pneumatycznych?

Aby to zrobić, weź pod uwagę kilka kluczowych czynników, takich jak:

  • Wydajność powietrza – czyli, ile litrów powietrza pod ciśnieniem wytwarza urządzenie w ciągu godziny. Warto wybrać kompresor o wydajności większej niż wymagana przez narzędzia, aby zapewnić odpowiednią rezerwę.

  • Ciśnienie robocze – narzędzia pneumatyczne wymagają stałego ciśnienia powietrza, zazwyczaj w zakresie od 6 do 10 barów. Sprawdź, czy wartości generowane przez sprężarkę odpowiadają wymaganiom narzędzi.

  • Wydajność silnika – powinien być na tyle mocny, aby zapewnić odpowiednie ciśnienie powietrza. Poza tym właściwy dobór mocy pozwala oszczędzić energię, a w efekcie pieniądze.

  • Pojemność zbiornika – im większa pojemność zbiornika, tym więcej powietrza jest dostępne bez konieczności ciągłego jego sprężania. Wybierz więc model o pojemności odpowiadającej potrzebom użytkowania narzędzi.

  • Waga i rozmiary – jeśli planujesz często korzystać z urządzeń pneumatycznych poza warsztatem, wówczas kompresor musi być łatwy do przenoszenia i przechowywania.

Podsumowując, dobór kompresora do narzędzi pneumatycznych powinien być uzależniony od Twoich potrzeb i wymagań. Pamiętaj, żeby przy wyborze uwzględnić liczbę sprzętów podłączonych do sprężarki. Jeśli będą one używane jednocześnie np. klucz pneumatyczny ze szlifierką, wówczas należy uwzględnić wymagania obu przyrządów.

Dlaczego warto wybrać urządzenia pneumatyczne od MSW? Bo są godne zaufania!

Marka MSW to niemiecki producent wyposażenia warsztatów, fabryk, firm budowlanych i nie tylko, która zyskała uznanie w całej Europie. Z jej sprzętów korzystają zarówno fachowcy z wieloletnim doświadczeniem, jak i zapaleni hobbyści. Prezentowane narzędzia pneumatyczne to zaledwie część oferty MSW. W jej asortymencie znajdziesz też przetwornice samochodowe, z którymi zasilisz wiele urządzeń za pomocą akumulatora w aucie. Sprawdź, co jeszcze ma dla Ciebie marka MSW.

Dodatkowo sklep expondo oferuje aż 3 lata gwarancji, a także darmowe wysyłki i zwroty na wszystkie produkty z naszej oferty. Jeśli okaże się, że wybrany przez Ciebie sprzęt nie spełnia Twoich oczekiwań, to możesz go bez problemu oddać, bo na rezygnację masz 30 dni. Nie czekaj i złóż zamówienie już dziś!

aj się o zaletach urządzeń pneumatycznych od MSW, zamów je z dostawą pod drzwi!