Atlasy

Zainspiruj się blogiem expondo

Czym jest atlas do ćwiczeń marki Gymrex?

Marzysz o pięknej rzeźbie ciała? Chcesz schudnąć albo poprawić swoją siłę? Nie musisz w tym celu tracić czasu na dojazdy na siłownię i drogie karnety. W jaki sposób? Idealnym rozwiązaniem dla Ciebie jest atlas do ćwiczeń marki Gymrex ze sklepu expondo! Jest to wielofunkcyjny sprzęt przeznaczony do pracy nad różnymi grupami mięśni, m.in.:

  • ramion,

  • klatki piersiowej,

  • brzucha,

  • pośladków,

  • nóg.

Atlas do ćwiczeń w domu sprawdzi się w amatorskim treningu jako doskonała alternatywa dla siłowni. Pozwoli w wygodny sposób przeprowadzić kompleksowy trening, umożliwiając stopniowe osiągnięcie wymarzonej sylwetki. Sprzęt może pomóc także sportowcom (piłkarzom, narciarzom) utrzymać wysoką sprawność fizyczną poza sezonem. Trenujesz sztuki walki? Oprócz sprzętu bokserskiego potrzebujesz także atlasu do ćwiczeń. Zapewni Ci on uzupełnienie treningu o ćwiczenia siłowe.

Co jest lepsze do ćwiczeń ławeczka czy atlas?

Nie podpowiemy Ci jednoznacznie, co jest lepsze do ćwiczeń: ławki treningowe czy atlasy. Wszystko zależy od Twoich indywidualnych potrzeb, celów i umiejętności. Ławeczka jest bardziej praktycznym narzędziem do wykonywania szerokiego spektrum ćwiczeń siłowych, zwłaszcza tych skupionych na mięśniach brzucha i pleców. Możesz nie tylko robić na niej w wydajny sposób brzuszki, ale również wyciskać sztangę. Zwykle poleca się ją osobom, które już mają doświadczenie w treningu siłowym i wiedzą, jak ćwiczyć. Atlas do ćwiczeń jest natomiast cenną pomocą dla wszystkich, którzy chcą urozmaicić trening lub poprawić jego technikę.

Atlas do ćwiczeń w domu – od czego zacząć?

Decydując się na atlas do ćwiczeń w domu, przede wszystkim przemyśl swoje potrzeby. Być może wystarczy Ci jedno- lub dwustanowiskowy mały atlas do ćwiczeń. Jeśli jednak masz większe aspiracje, to wybierz model Gymrex wyposażony w siedem stanowisk (m.in. do brzuszków, pompek i podciągania nóg). Na początku przygody z treningiem całego ciała wykonuj dwa lub trzy rodzaje ćwiczeń na każdą grupę mięśni. Wystarczą trzy serie po osiem powtórzeń. Z czasem zobaczysz, że Twoje możliwości zwiększą się. Będziesz w stanie wykonać więcej serii zawierających więcej powtórzeń. Niezależnie od stopnia zaawansowania absolutnie niezbędna przed każdym treningiem jest rozgrzewka. W domu świetnie mogą do niej posłużyć trampoliny fitness od Gymrex. Urozmaicą one również trening cardio.

Masz w sobie determinację, żeby ćwiczyć i możliwości, aby stworzyć w domowym zaciszu siłownię z prawdziwego zdarzenia? W takim razie oprócz atlasu do ćwiczeń radzimy zaopatrzyć się w następujący sprzęt:

  • bieżnia elektryczna,

  • rower stacjonarny lub eliptyczny,

  • stepper,

  • skakanka.

Część z wymienionych sprzętów znajdziesz w ofercie naszego sklepu. Jest on uniwersalny i sprawdzi się w użytku przez osoby zarówno początkujące, jak i zaawansowane w treningach.

Zalety atlasów treningowych marki Gymrex

Zależnie od modelu atlas do ćwiczeń marki Gymrex wyposażono w szereg stanowisk. Modlitewnik sprawdza się doskonale podczas ćwiczeń ze sztangielkami bądź sztangą rozwijających mięsień dwugłowy ramienia (biceps). Dzięki doskonałej izolacji doprowadza do pełnego zmęczenia tej partii, zwiększając jednocześnie jej ukrwienie (tzw. pompa). Stanowisko pozwala także wykonywać pompki pod dużym kątem, a także ćwiczyć uginanie w stawie łokciowym z nachwytem (aktywuje mięśnie przedramion).

Ramiona typu butterfly służą głównie do kształtowania mięśni klatki piersiowej (zwłaszcza wewnętrznych jej obszarów) oraz przedniej części mięśnia naramiennego. Z kolei ćwiczenia na górnym drążku doskonale rozbudują mięśnie grzbietu. W wybranych wariantach atlasów Gymrex znajdziesz również poręcze treningowe umożliwiające podciąganie nóg.

Każdy atlas do ćwiczeń w domu dostępny w sklepie expondo zapewnia nie tylko bezpieczeństwo, ale również wygodę podczas treningu. Nadają się dla osób o masie ciała do 120 kg. Ich stabilne konstrukcje wykonano ze stali. Posiadają ergonomiczne uchwyty, które pewnie leżą w dłoni. Ławki i siedziska pokryto wytrzymałą i łatwą w czyszczeniu tapicerką. W kompletach znajdują się ciężarki – 10 x 4,5 kg.

Szukasz czegoś więcej niż dobrej jakości produktów? Mamy więc jeszcze dla Ciebie szereg dodatkowych korzyści. Robiąc zakupy u nas, zyskujesz 3-letnią gwarancję na cały asortyment. Niezależnie o tego, czy decydujesz się na atlas do ćwiczeń, czy sprzęt do siłowni zewnętrznej. Zapewniamy także bezpłatne wysyłki i zwroty, więc nie musisz się martwić wysokimi kosztami dostawy. Masz także 30 dni na rezygnację, jeśli produkt nie spełni Twoich oczekiwań. Zrób zakupy w expondo już dziś!