Siłownia zewnętrzna

Zainspiruj się blogiem expondo

Sprzęt do siłowni zewnętrznej: oferta sklepu internetowego expondo.pl

Modny obecnie zdrowy styl życia nieodłącznie wiąże się z aktywnością fizyczną. Regularny ruch na świeżym powietrzu oraz częste wizyty na siłowni pomagają zachować sprawność. Co za tym idzie – uzyskać wysportowany wygląd oraz dobre samopoczucie. Urządzenia do ćwiczeń na powietrzu pozwalają połączyć aktywność na zewnątrz z wykonywaną w klubie fitness.

Wiele osób, szukając odskoczni od tradycyjnych treningów w czterech ścianach, chętnie odwiedza właśnie tego typu siłownie plenerowe. Znajdujące się w nich urządzenia ze względu na niewielkie obciążenia idealnie nadają się też dla osób starszych. Będą odpowiednie również dla ludzi dotychczas nieaktywnych fizycznie.

Marka Gymrex wyszła naprzeciw oczekiwaniom klientów, oferując kompletne wyposażenie siłowni zewnętrznej. W ofercie sklepu expondo.pl znajdziesz outdoorowy sprzęt do treningu wytrzymałościowego. Dzięki niemu ćwiczenia na dworze staną się bardzo wygodne!

W jakich miejscach można stworzyć siłownię plenerową?

Siłownia plenerowa, żeby spełniła swoje zadanie, musi znaleźć się w chętnie uczęszczanym miejscu. Idealne są wszelkiego rodzaju skwery, parki i podmiejskie obszary spacerowe (laski, błonia). Warto przy tym zwrócić uwagę na ukształtowanie terenu (powinien być płaski). Grunt natomiast musi być zwięzły. Sprzęt treningowy trzeba solidnie osadzić w ziemi, aby stał stabilnie i się nie chybotał.

Siłownia miejska

Siłownia zewnętrzna w mieście stanowi niewątpliwą atrakcję. Idealnym jej umiejscowieniem będzie park czy skwer. Najlepiej jeżeli będzie się znajdować na dużym osiedlu lub niedaleko galerii handlowej. Doskonale sprawdzają się też siłownie plenerowe przy placach zabaw. W czasie, gdy dzieci się beztrosko bawią, rodzice mogą poćwiczyć. Będą mieć przy tym pociechy cały czas na oku.

Siłownia miejska stanowi również dobre miejsce do spotkań i nawiązywania nowych znajomości. Przysłużą się więc do integracji lokalnej społeczności.

Siłownia ogrodowa

Osoby ceniące sobie sport, a dysponujące kawałkiem ziemi, mogą z powodzeniem urządzić siłownię w ogrodzie. Cena wyposażenia siłowni zewnętrznej nie jest obecnie zbyt wysoka, a inwestycja posłuży długie lata. Dodatkowo tego typu sprzęty umożliwiają treningi przez niemal cały rok. W zimniejsze dni wystarczy tylko założyć czapkę, szalik i rękawiczki. Dodatkowy ruch sprawi, że natychmiast się rozgrzejesz!

Maszyny można ustawić na trawniku lub urządzić osobne miejsce do ćwiczeń. Odpowiednio zaaranżowana siłownia plenerowa będzie bowiem spełniać funkcję ozdobną. Wygląd ogrodu od razu pozwoli rozpoznać, że jesteś fanem fitnessu!

Jeżeli nie lubisz trenować pod ciekawskim okiem sąsiadów, zainstaluj sprzęt za żywopłotem lub zimozielonymi krzewami (np. tujami). Możesz również pokusić się o zadaszenie całości. Taka altana umożliwi Ci ruch na świeżym powietrzu nawet w czasie ulewnego deszczu.

Oprócz maszyn do ćwiczenia różnych partii mięśni w siłowni ogrodowej sprawdzą się świetnie również inne sprzęty. Odpowiednie będą m.in. trampolina, dmuchane jacuzzi oraz rower stacjonarny.

Fitness park

Osobną kwestią są atrakcje typu fitness park. Wiele samorządów, stawiając na zdrową rekreację swoich mieszkańców, urządza pod chmurką całe sportowe kompleksy. Stanowią one połączenie siłowni zewnętrznych ze skate parkami, parkami linowym oraz innymi tego typu miejscami do aktywności fizycznej.

Doskonale sprawdzi się w nich np. sprzęt do sportów grupowych. Bramki do gry w piłkę nożną oraz tablice do koszykówki pozwolą odwiedzającym rozgrywać mecze. Fitness parki są zatem odpowiednie do odwiedzania całą rodziną! Zarówno najmłodsi, młodzież, dorośli, jak i seniorzy znajdą w nich coś dla siebie.

Maszyny do ćwiczeń na powietrzu: jakie rodzaje są dostępne?

Kompletując wyposażenie, warto zapoznać się z listą najpopularniejszych sprzętów. W dobrze urządzonej siłowni plenerowej znajdą się:

 • twister,
 • wahadło,
 • wioślarz,
 • wyciąg górny,
 • wyciskanie siedząc,
 • rower stacjonarny,
 • rower eliptyczny,
 • trenażer nóg,
 • stepper,
 • prasa do nóg,
 • biegacz.


Uzupełnieniem powyższych będą także m.in. wszelkiego rodzaju drążki do podciągania, poręcze do dipów oraz wielofunkcyjne, łydkownice i ławki umożliwiające ćwiczenia z hantlami . Sprawdzą się one zwłaszcza w miejscach chętnie odwiedzanych przez młodszych i bardziej wymagających użytkowników (np. fanów kalisteniki).

Siłownia zewnętrzna w korzystnej cenie

Urządzenia marki Gymrex odznaczają się wytrzymałością oraz dużą trwałością. Wysokiej klasy materiały oraz staranne wykonanie sprawiają, że posłużą pod chmurką przez długie lata. Jakość idzie przy tym w parze z atrakcyjną ceną, która sprawia, że urządzenia fitness tego producenta są niezwykle chętnie wybierane. Przekonaj się o tym, wyposażając w nie siłownię plenerową w naszym sklepie!

Jeżeli zainteresowały Cię artykuły dostępne w tej kategorii, sprawdź też, jaka trampolina do ogrodu będzie najlepsza.