Osuszacze budowlane

Poznaj nasz szeroki wybór produktów
Więcej kategorii

1 - 6 z 6 produktów

Nie znaleziono wyników dla danego filtra!

Profesjonalne osuszanie budynków i pomieszczeń wymaga urządzeń o dużej wydajności. Dlatego słynąca ze sprawdzonego sprzętu budowlanego oraz elektronarzędzi marka MSW proponuje przemysłowe osuszacze powietrza. Prezentowane produkty sprawdzą się w zawodowym użytku. Znajdą zastosowanie w firmach budowlanych, remontowych, a także zajmujących się osuszaniem budynków. Osuszacz to doskonałe narzędzie do zwalczania nadmiaru wilgoci po zalaniach, podtopieniach czy powodziach. Tym samym idealnie zapobiega powstawaniu pleśni i grzybów. Ponadto przyspiesza osuszanie ścian po nałożeniu tynku, gładzi czy farby. Tego rodzaju sprzęt nadaje się też do stosowania w pomieszczeniach, w których konieczne jest podtrzymanie odpowiednio niskiego poziomu wilgotności, np. magazynach.

Jakie parametry powinien mieć osuszacz budowlany

Aby efektywnie usuwać wilgoć w pomieszczeniu lub osuszać wykańczane ściany należy w pierwszej kolejności oszacować metraż. Jest to jeden z najważniejszych parametrów podawanych w specyfikacjach technicznych tego rodzaju urządzeń. Sprzęt, który sprawdzi się podczas remontu mieszkania, niekoniecznie będzie wydajny podczas budowy domu. Marka MSW proponuje swoim klientom przemysłowe osuszacze powietrza w kilku wariantach: przeznaczonych do powierzchni 50, 70, 80, 120 i 220 m2.Kolejny ważny parametr to wydajność. Określa ona, ile litrów skroplonej wody znajdzie się w zbiorniku (lub zostanie odprowadzone) w ciągu doby. Osuszacz wilgoci o mniejszej wydajności będzie charakteryzował się poziomem np. 30 lub 50 l/24 h, a większy (przeznaczony do dużych i mocno wilgotnych pomieszczeń) – np. 158 l/24 h. Z efektywnością nierozerwalnie łączy się przepływ powietrza, podawany zwykle w m3/h. Wskazuje, ile powietrza sprzęt przefiltruje w ciągu godziny. Zależnie od modelu wynosi on zazwyczaj od kilkuset do ponad tysiąca m/h. Warianty o różnym przepływie powietrza znajdziesz w sklepie expondo.pl.

Wygodny w obsłudze osuszacz pomieszczeń

Decydując się na zakup osuszacza budowlanego, warto zwrócić uwagę na łatwość jego obsługi. Wiele dostępnych na rynku modeli, w tym marki MSW, posiada dodatkowe funkcje, np. automatyczny restart i automatycznie odmrażanie, a także timer. Duże znaczenie ma również odprowadzanie wody. Część produktów w tej kategorii wyposażono w zbiornik, a część w węża. Pracę ułatwia automatyczne wyłączanie.W remontowanych pomieszczeniach, garażach i magazynach równie przydatnym sprzętem są nagrzewnice. Nie redukują one wilgoci tak, jak robią to osuszacze, ale szybko podnoszą temperaturę powietrza. Świetnie służą jako dodatkowe źródło ciepła. W sklepie expondo.pl oferujemy je w wersjach olejowej i elektrycznej.