Osuszacze budowlane

Zainspiruj się blogiem expondo

Wydajne osuszacze budowlane w ofercie sklepu expondo

Wysoka wilgoć w budynku nigdy nie jest czymś pożądanym. Nie tylko może zaszkodzić ścianom, ale i sprzyjać rozwojowi niebezpiecznej pleśni! Jak więc poradzić sobie z dużą ilością wilgoci w powietrzu? Z wydajnymi osuszaczami budowlanymi marki MSW!

Prezentowane sprzęty służą do użytku profesjonalnego na placach budowy oraz usuwania skutków zalania czy powodzi. Z nimi nie tylko pozbędziesz się wilgoci. Przyspieszysz też wysychanie tynków i farb nakładanych tradycyjnie lub za pomocą pistoletów do malowania ścian. Dzięki temu skrócisz termin oddania budynku do użytku.

Kiedy stosować osuszacz powietrza?

Najprościej można powiedzieć, że osuszacz powietrza przemysłowy przyda Ci się wtedy, gdy poziom wilgoci w Twoim otoczeniu jest zbyt wysoki. Ale zwykle nie zwraca się na to uwagi, dopóki nie zauważysz widocznych efektów zawilgocenia budynków. Mowa tutaj o pleśni.

Jeśli Twój plac budowy bardzo długo był narażony na deszcze lub w Twoim budynku jest pralnia z suszarnią, to z pewnością prędzej czy później zauważysz pierwsze ślady grzyba na ścianach. Rozwija się on szczególnie dobrze w miejscach bez odpowiedniej wentylacji. Istotnym krokiem w zwalczeniu pleśni jest wysuszenie powietrza, tak aby stało się nieprzyjazne do jej rozwoju. Jeszcze lepsze efekty uzyskasz, stosując generatory ozonu.

Jak działa osuszacz powietrza przemysłowy?

Aby wiedzieć, jaki osuszacz przemysłowy wybrać, warto wcześniej zapoznać się z zasadami funkcjonowania tego sprzętu. W ten sposób Twoja decyzja będzie w pełni świadoma, a nie przypadkowa. Jak więc działa osuszacz budowlany?

Modele dostępne w sklepie expondo to osuszacze kondensacyjne. Za pomocą wentylatora zasysają one wilgotne powietrze z otoczenia i przepuszczają je przez specjalny filtr. Następnie przechodzi ono przez układ chłodniczy, w którym wilgoć jest skraplana. Trafia ona do zbiornika podłączonego do układu, a powietrze zostaje wypuszczone do otoczenia. I tyle! Nic skomplikowanego!

Jeśli poza wysuszeniem powietrza zależy Ci też na jego jakości, to warto dokupić dodatkowo oczyszczacze powietrza. Dzięki nim pozbędziesz się pyłu, kurzu, sierści i wielu innych alergenów.

Gdzie postawić osuszacz powietrza budowlany?

Kolejnym aspektem związanym z użytkowaniem przemysłowego osuszacza powietrza jest jego ustawienie. Błędne ulokowanie go w pomieszczeniu może zmniejszyć wydajność, a tym samym wydłużyć cały proces.

Najlepiej jeśli osuszacz budowlany postawisz na samym środku pomieszczenia. W ten sposób będzie mieć równomierny dostęp do wilgotnego powietrza. Przy okazji pamiętaj o szczelnym zamknięciu okien! Planujesz osuszyć kilka pomieszczeń jednocześnie? W takim razie otwórz wszystkie drzwi na oścież.

Istotne jest, żeby maszyna nie miała dostępu do nadmiernej ilości suchego powietrza. Zmniejszy to wówczas jej wydajność. Dlatego osuszacza powietrza nie stawiaj blisko kominków, kaloryferów czy nagrzewnic olejowych. Nie zasłaniaj go też meblami, które mogłyby ograniczyć przepływ powietrza.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie osuszacza powietrza?

Osuszacz powietrza przemysłowy, jak każda maszyna budowlana, powinna być wydajna. Dlatego chcąc wybrać najlepsze urządzenie dostępne w ofercie, warto poznać najważniejsze parametry. Dzięki nim uda Ci się znaleźć osuszacz powietrza o odpowiedniej efektywności. Na co więc zwrócić uwagę?

  1. Wydajność – a dokładniej mówiąc, ile litrów wody jest w stanie uzyskać w określonym czasie, najczęściej w ciągu doby. Warto pamiętać, że na ten parametr duży wpływ ma temperatura otoczenia i wilgotność powietrza. Nie zawsze więc uda się osiągnąć taką ilość, jaką podaje instrukcja.

  1. Przepływ powietrza – czyli ile metrów sześciennych powietrza przechodzi przez urządzenie. W przypadku osuszania dużych pomieszczeń lub z dużą liczbą zakamarków lepiej postawić na model o większym przepływie.

  1. Powierzchnia robocza – określa, jak duży obszar jest w stanie osuszyć jeden osuszacz powietrza przemysłowy.

  1. Dopuszczalna temperatura otoczenia – podany zakres mówi, w jakich warunkach osuszacz budowlany pracuje najefektywniej.

  1. Pojemność zbiornika – jeśli często masz do czynienia z bardzo wilgotnymi pomieszczeniami, to warto szukać modeli, w których pomieści się dużo wody. Unikniesz w ten sposób częstego opróżniania pojemnika.

  1. Mobilność – w związku z tym, że te osuszacze powietrza są dość sporymi maszynami, to warto sprawdzić, czy posiadają kółka i uchwyty ułatwiające ich transportowanie.

Ponadto takie kwestie jak poziom generowanego hałasu oraz zastosowanie timera wpływają na komfort użytkowania maszyn. Jeśli chcesz regularnie kontrolować postępy pracy osuszaczy przemysłowych, to czemu nie zaopatrzysz się w precyzyjne wilgotnościomierze?

Wybierz wydajne osuszacze budowlane marki MSW!

Niezależnie czy to na budowie, w fabryce, czy prywatnym domu, z osuszaczami budowlanymi z expondo skutecznie pozbędziesz się wilgoci. Skąd ta pewność? Ponieważ są częścią asortymentu marki MSW. Ten niemiecki producent zyskał uznanie w całej Europie, jako dostawca wysokiej jakości narzędzi i maszyn budowlanych oraz warsztatowych. Dlatego możesz ze spokojem postawić na osuszacze powietrza tego producenta.

Jeśli szukasz też innego wyposażenia dla profesjonalistów, to sklep expondo ma dla Ciebie o wiele więcej. Znajdziesz tutaj m.in. szorowarki do podłóg idealne dla firm sprzątających po zakończeniu prac remontowych czy budowlanych.

Ponadto każdy nasz klient otrzymuje 3-letnią gwarancję na cały asortyment. Zapewniamy też darmowe wysyłki i zwroty, więc nie musisz obawiać się wysokich kosztów dostawy. Masz też 30 dni na rezygnację, jeśli produkt nie spełni Twoich oczekiwań. Nie czekaj i złóż zamówienie już dziś!