Mikroskopy

Zainspiruj się blogiem expondo

Do badania i analizowania niewielkich obiektów niewidocznych gołym okiem niezbędny jest wysokiej jakości mikroskop. Urządzenia tego typu stanowią podstawowe wyposażenie laboratoriów biologicznych, gdzie obserwuje się komórki, tkanki a także owady. Sprzęty są też doceniane przez hobbystów np. filatelistów oraz numizmatyków. Gdzie zatem znaleźć dobry mikroskop?

W sklepie expondo.pl oferujemy mikroskopy niemieckiej marki Steinberg Systems specjalizującej się w produkcji sprzętów laboratoryjnych i pomiarowych. Projektując produkty z tej kategorii, dołożono wszelkich starań, aby jak najlepiej usprawniały przeprowadzanie badań i eksperymentów. Jeżeli szukasz wyposażenia laboratorium, to znajdziesz je w naszym asortymencie. Zachęcamy też do sprawdzenia lornetek i teleskopów idealnych do rozwijania pasji.

Jak używać mikroskopu?

Instrukcja obsługi mikroskopów nie należy do najtrudniejszych, ale warto ją znać, żeby móc dostrzec najmniejsze obiekty i nie uszkodzić przy tym sprzętu. Zanim przyłożysz oko do okularu, należy przygotować preparat, który będziesz obserwować. Zwykle umieszcza się go między dwoma szkiełkami (podstawowym i nakrywkowym) utrzymującymi obiekt na miejscu. Do badań możesz użyć komórek, tkanek pyłków lub części ciała owadów. Powinny być wystarczająco cienkie, żeby światło mogło przez nie przenikać.

Gotowy preparat umieszcza się na stoliku tak, aby obserwowany obiekt znajdował się nad otworem przepuszczającym światło. Specjalne uchwyty stabilnie przytrzymują szkiełka. Na tym etapie można włączyć podświetlenie i ustawić jego jasność. Badanie należy rozpocząć od najmniejszej wartości powiększenia oraz z obiektywem maksymalnie przybliżonym do preparatu. Następnie, patrząc cały czas przez okular, oddalać obiektyw do momentu pojawienia się obrazu. Gdy już to zrobisz, ustaw ostrość. Przy zmianie powiększenia konieczne jest ponowne skorygowanie ostrości obrazu. Po zakończeniu pracy należy zmniejszyć jasność podświetlenia do minimum i dopiero wtedy je wyłączyć.

Mikroskopy optyczne Steinberg Systems

Mikroskopy optyczne marki Steinberg Systems to profesjonalne urządzenia, które znajdą zastosowanie w laboratoriach, centrach badawczych, a także w użytku prywatnym hobbystów. Zastosowano w nich wysokiej jakości obiektywy i okulary, które pozwalają powiększyć obraz nawet 1280 razy. Podświetlenie LED ma idealną jasność i kontrast do obserwacji komórek i tkanek. Możesz swobodnie ustawić jego siłę. Za zasilanie odpowiadają dołączone adaptery lub baterie.

Ogromnym atutem mikroskopów Steinberg Systems są wbudowane aparaty. Pozwalają one robić zdjęcia obserwowanym preparatom, a następnie przesłać je za pomocą przewodu USB. Dzięki temu dokładnie przeanalizujesz obiekt na monitorze komputera. Razem z mikroskopami dostarczamy gotowe preparaty.