Imadła

Zainspiruj się blogiem expondo

Imadła warsztatowe w ofercie sklepu expondo.pl

Pewny chwyt podczas wiercenia, piłowania, szlifowania i wielu innych czynności to gwarancja dobrze wykonanej pracy. Ale jak masz złapać kawałek deski czy rury, gdy obie Twoje ręce są zajęte? Z pomocą przychodzą imadła niemieckiej marki MSW!

Są to idealne produkty zarówno dla majsterkowiczów, jak i profesjonalistów. Niezależnie więc od tego, czy bywasz w przydomowym warsztacie z pasji, czy obróbka materiałów to Twoja praca, imadła warsztatowe z pewnością Ci się przydadzą! Wystarczy, że między szczękami umieścisz obrabiany przedmiot, zakręcisz korbą i mocno go zaciśniesz.

W sklepie expondo.pl oferujemy najwyższej jakości imadła o szerokim zastosowaniu. Do wyboru masz następujące rodzaje:

  • imadła ślusarskie,
  • imadła wiertarskie.

Jakie imadło wybrać do warsztatu?

Twoja decyzja o tym, jakie imadło kupić zależy w dużej mierze od prac, które zwykle wykonujesz. Narzędzia te z zasady są bardzo uniwersalne, jednak warto pamiętać, że część z nich ma określone zadanie. Jakie imadło wybrać więc do warsztatu czy garażu?

Decydując się na imadła ślusarskie marki MSW, stawiasz na narzędzia o bardzo szerokim zastosowaniu. Sprawdzą się rzecz jasna w warsztacie ślusarskim, ale i samochodowym czy pracowni majsterkowicza. Wykorzystasz je do wiercenia, szlifowania, piłowania, skręcania, ściskania, strugania i nie tylko. Możesz więc sięgnąć zarówno po narzędzia ręczne, jak i elektronarzędzia.

W warsztatowych imadłach ślusarskich zastosowano śruby z gwintem trapezowym. Gwarantują one, że szczęki zamykają się z dużą siłą, a jednocześnie ich obsługa nie sprawia żadnych problemów. Wystarczy kilka razy obrócić korbę, żeby zacisnąć między szczękami materiał.

Imadła wiertarskie MSW to z kolei bardzo praktyczny sprzęt, jeśli w swoim warsztacie masz wiertarki stołowe, frezarki czy gwintownice. Z łatwością przymocujesz je do blatu maszyny, aby zapewnić doskonałą stabilność podczas obróbki. Dzięki temu zwiększysz nie tylko jakość swojej pracy, ale i jej bezpieczeństwo.

Niezależnie od tego czy decydujesz się na imadło ślusarskie, czy wiertarskie, masz pewność, że w expondo kupujesz narzędzie doskonałej jakości! Świadczy o tym m.in. materiał wykonania. Zastosowano np. stal poddaną kuciu matrycowemu, która jest bardziej odporna na pęknięcia niż zwykła stal! Ponadto wykorzystano żeliwo, stal stopową i hartowaną indukcyjnie.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie imadła?

Imadło imadłu nierówne, dlatego zawsze trzeba dokładnie sprawdzić, jakie są parametry danego ścisku. Dzięki temu podjęcie decyzji będzie o wiele łatwiejsze, a ponadto zyskujesz pewność, że kupujesz odpowiedni produkt. Na co więc zwrócić uwagę przy wyborze imadła warsztatowego?

  1. Materiał wykonania – wybieraj modele wykonane wyłącznie z mocnych i trwałych materiałów, takich jak stal (najlepiej kuta matrycowo) czy żeliwo.
  2. Rozstaw szczęk – to on decyduje, jak duże przedmioty umieścisz w ścisku.
  3. Wymiary szczęk – przekładają się one na powierzchnię, która naciska na obrabiany materiał.
  4. Wymiary kowadła – jest to specjalnie przystosowana powierzchnia, o którą możesz bez przeszkód uderzać młotkiem.

Jak przykręcić imadło?

Montaż imadeł marki MSW do mebli warsztatowych, takich jak stoły robocze, to niezwykle łatwe zadanie. Aby to zrobić, potrzebujesz wiertarki oraz śrub o średnicy pasującej do otworów montażowych narzędzia. Niezbędne będą również nakrętki oraz podkładki do zabezpieczenia stabilności.

Aby przykręcić imadło ślusarskie, wystarczy, że postawisz je na krawędzi stołu warsztatowego, tak aby wszystkie otwory montażowe znajdowały się w obrębie blatu. Następnie za pomocą markera lub śrubokręta zaznacz na stole, gdzie się znajdują. Ściągnij imadło i wiertarką wywierć dziury w tych miejscach. Teraz ponownie postaw imadło, włóż śruby do otworów i od spodu nałóż na nie podkładki oraz nakrętki. Dokręć całość i już! Imadło ślusarskie jest gotowe do pracy!

W przypadku imadeł wiertarskich przymocujesz je zarówno do zwykłego stołu warsztatowego, jak i blatu w wiertarce kolumnowej, frezarce czy gwintownicy. W tym celu potrzebujesz specjalnych śrub zabezpieczających. Należy je wcześniej umieścić w specjalnych rowkach w blacie, a następnie nałożyć na nie imadło. Dokręć je przy użyciu podkładek i nakrętek. Dużym atutem imadeł wiertarskich MSW jest zastosowanie podłużnych otworów montażowych. Dzięki nim wystarczy trochę poluzować śruby, aby dostosować pozycję imadła do obrabianego materiału czy zadania.

Dlaczego warto wybrać imadło z oferty sklepu expondo.pl?

Wybierając imadła warsztatowe z oferty expondo.pl, kupujesz profesjonalne narzędzia z asortymentu renomowanej marki MSW. Niemiecki producent zdobył uznanie w całej Europie, jako dostawca narzędzi zarówno dla fachowców, jak i amatorów majsterkowania. Przykłada on niezwykle dużą uwagę do funkcjonalności, a także wytrzymałości swoich produktów. Dlatego decydując się na imadło ślusarskie lub wiertarskie od MSW, masz pewność, że wybierasz sprzęt na lata!

Ale to nie wszystko! Sklep expondo.pl oferuje także wiele korzyści stworzoną z myślą o takich klientach, jak Ty. Robiąc u nas zakupy, zyskujesz 3-letnią gwarancję na cały asortyment oraz darmową wysyłkę i zwrot. Ponadto, jeśli nasze produkty nie spełnią Twoich oczekiwań, masz nawet 30 dni na rezygnację! Złóż swoje zamówienie już dziś.