Odizolowywacze kabli

Zainspiruj się blogiem expondo

Marki MSW Motor Technics i Stamos Soldering słyną z szerokiej oferty elektronarzędzi, które sprawdzą się w użytku zarówno profesjonalnym, jak i amatorskim. Wśród propozycji w sklepie expondo.pl znajdują się m.in. separatory LCD i stacje lutownicze. Odizolowywacze kabli, choć wykorzystują prostsze rozwiązania technologiczne, pozwalają bardzo wydajnie i komfortowo pracować. Wybrane modele działają bez źródeł zasilania, więc nie generują żadnych kosztów eksploatacyjnych.

Ściągacz izolacji (nazywany często skórowarką do kabli) to maszyna do recyklingu umożliwiająca np. odzysk miedzi. Tego rodzaju urządzenia sprawdzą się w warsztatach naprawczych, serwisach elektronicznych, punktach skupu surowców wtórnych, a także gospodarstwach domowych. Obieraczka do przewodów pomaga zadbać o środowisko naturalne. Zamiast wrzucać przewody do paleniska, co powoduje wydzielanie szkodliwych substancji, wystarczy użyć jednego z prezentowanych urządzeń.

Odizolowywacz kabli w użyciu

Sklep expondo.pl oferuje szeroką gamę różnorodnych produktów. Na naszej stronie można zamówić m.in. urządzenia chłodnicze i grzewcze dla gastronomii, spawarki oraz młoty wyburzeniowe. Wśród tak bogatego asortymentu znajdują się też maszyny do recyklingu kabli. Umożliwiają one szybkie i proste ściągnięcie izolacji z przewodów płaskich, okrągłych, jedno- oraz wielożyłowych wykonanych z miedzi lub aluminium.

Maszyny do ściągania izolacji (vel odizolowywacze kabli) to sprzęt prosty w obsłudze ? ręczne modele posiadają ergonomiczną korbę. Przewód wystarczy umieścić w otworze o odpowiedniej średnicy. Walce pobierają go do środka, a korowarka precyzyjnie nacina i wysuwa drugą stroną. Z tak przygotowanego elementu z łatwością usuwa się zewnętrzną warstwę. Odizolowywacze kabli zapewniają bezpieczną eksploatację. Wewnątrz trwałej obudowy umieszczono mechanizm tnący, a otwory zaprojektowano tak, aby chroniły palce podczas korzystania z urządzeń.

Proponowany sprzęt skonstruowano z wytrzymałej stalowej blachy. Podczas pracy jest bardzo stabilny. W wybranych modelach przykręca się podstawę do blatu roboczego. Ściągacz izolacji (zależnie od wariantu) może być obsługiwany ręcznie – korbą lub z użyciem elektrycznej wiertarki/wkrętarki. Druga opcja pozwala zautomatyzować i przyśpieszyć działania.

Aby wyciągnąć miedziany albo aluminiowy rdzeń, nie potrzeba dużego nakładu pracy! Wystarczy jedynie wykorzystać odzilowywacz kabli marki MSW, który jest łatwy w obsłudze, solidny i ekologiczny. Stalowe ostrza nacinają izolację, dzięki czemu można ją szybko zdjąć ręcznie z całego przewodu. Decydując się na naszą maszynę do recyklingu oszczędzasz czas i pieniądze.

Bezpieczeństwo i komfort pracy

Korowarka do kabli, podobnie jak szlifierki do spoin pachwinowych i przecinarki plazmowe charakteryzuje się wysoką jakością i starannym wykonaniem. Ma prostą oraz solidną budowę, która sprawdzi się zarówno podczas profesjonalnego użytku (np. w zakładach rzemieślniczych oraz punktach zbiórki surowców wtórnych), jak i prywatnego w gospodarstwach domowych.

Wszystkie elektronarzędzia z logiem MSW posiadają wysokiej jakości komponenty, np. tarcze do spoin pachwinowych, wiertła, uchwyty narzędziowe itd. W przypadku obieraczek do kabli są to wytrzymałe stalowe ostrza nacinające izolację od góry. Idealnie nadają się do powłok przewodów jedno- i wielożyłowych. Za pomocą proponowanych maszyn można obrabiać kable płaskie i okrągłe.

Podczas recyklingu odzyskuje się nie tylko takie materiały jak papier czy szkło, ale także metale, w tym miedź i aluminium. Proces przyczynia się do oszczędności energii, ponieważ producenci nie muszą wykorzystywać i przetwarzać surowców naturalnych. Ponadto zmniejsza wielkość i liczbę składowisk odpadów oraz redukuje zniszczenia w środowisku naturalnym (m.in. wycinkę lasów i ingerencję w siedliska zwierząt). Oznacza to, że wszelkie działania takie jak np. odzysk miedzi z kabli przy użyciu np. odizolowywaczy MSW mają pozytywny wpływ na przyrodę.

Niezależnie od tego, na jaką skalę zajmujesz się recyklingiem przewodów ani gdzie znajduje się Twoje stanowisko pracy (skup złomu, warsztat, pracownia hobbystyczna, przydomowy garaż), maszyny do zdejmowania izolacji ułatwiają pracę. Marka MSW jest otwarta na klientów ceniących solidną jakość w korzystnej cenie.