Przecinarki do glazury

Zainspiruj się blogiem expondo

Przecinarki do płytek w asortymencie sklepu expondo

Budujesz dom, remontujesz kuchnię lub zmieniasz całkowicie wyposażenie łazienki albo marzysz o nowej podłodze na tarasie? W podobnych sytuacjach niezastąpiona jest przecinarka do glazury. Aby pociąć płytki precyzyjnie i wydajnie, zaopatrz się w niezbędny sprzęt. Sklep expondo oferuje nie tylko wiertarki, które doceniło już wielu zawodowców i majsterkowiczów, ale również przecinarki do płytek sprawdzonych marek MSW i NORTON clipper.

W naszej ofercie znajdziesz zarówno modele ręczne, jak i elektryczne. Oprócz nich proponujemy pasujące tarcze o segmentowej budowie i diamentowym ostrzu. Dostępne w tej kategorii urządzenia nadają się do płytek ceramicznych i gresu. Podnieś jakość swojej pracy i wybierz przecinarkę do płytek z asortymentu expondo! Szukasz sprzętu do wykańczania powierzchni? Zapoznaj się z naszymi polerkami przeznaczonymi do różnych materiałów.

Jaka najlepsza przecinarka do glazury?

Decydując się na profesjonalną przecinarkę do glazury lub piły wielofunkcyjne do warsztatu, musisz oczywiście zwrócić uwagę na ich główne parametry i dodatkowe funkcje. Urządzenie o wysokich wartościach oraz opcjach zapewniających wydajniejsze i bardziej wszechstronne zastosowanie da Ci większe możliwości. Co zatem jest najważniejsze dla przecinarki do płytek?

  1. Długość cięcia – im jest wyższa, tym bardziej pozwala ciąć płytki w różnych rozmiarach. Profesjonalne modele oferują długość wynoszącą nawet 1200 mm.

  1. Głębokość cięcia – określa grubość płytki, jaka nadaje się do obróbki daną maszyną. Przed zakupem płytek upewnij się, czy Twoja przecinarka do glazury sobie z nimi pod tym względem poradzi.

  1. Kąt obróbki – ma znaczenie, kiedy chcesz przecinać płytki pod kątem np. 90° i 45°. Pamiętaj, że opisywany parametr łączy się z grubością cięcia. Np. tarcza tnie materiały o grubości 15 mm przy kącie 90° oraz 10 mm przy kącie 45°.

  1. Materiał ostrza – musi charakteryzować się niezawodnością. Dlatego warto wybierać ostrza wolframowe i diamentowe. Zawsze dopasowuj je dokładnie do urządzenia.

  1. Moc – to kluczowy parametr w przypadku przecinarki elektrycznej do glazury. Świadczy o jej wydajności i przekłada się na prędkość ostrza. Powinna być brana pod uwagę w przypadku praktycznie wszystkich elektronarzędzi, nawet niewielkich multiszlifierek.

  1. Chłodzenie wodą – jest konieczne przy niektórych typach ostrzy (w tym diamentowych). Praca na mokro zapewnia gładkie krawędzie cięcia. Jednocześnie zapobiega wzbijaniu się kurzu. Nie musisz wtedy używać maski z filtrem.

Oprócz parametrów duże znaczenie ma konstrukcja sprzętu. Do wyboru masz przecinarkę stołową do glazury oraz modele mobilne, najczęściej ręczne. Pierwszy typ posiada specjalny blat, na którym umieszcza się przeznaczoną do cięcia płytkę. Lżejsze warianty ręczne idealnie sprawdzają się w transporcie.

Jaka przecinarka do płytek 60 x 60 cm?

Musisz przecinać płytki o wymiarach 60 x 60 cm? Koniecznie zwróć uwagę na długość cięcia, jaką oferuje Twoja przecinarka do glazury. Powinna wynosić od 85 do 90 cm. W przypadku większych kafelków wartość ta powinna być odpowiednio większa, co gwarantuje np. przecinarka do płytek wielkoformatowych.

Jak ciąć płytki bez kurzu?

Przecinarki do glazury marki MSW stworzono z myślą o skutecznym i precyzyjnym cięciu na mokro płytek ceramicznych. Charakteryzują się wysokim stopniem ochrony, co oznacza, że sprzęt eliminuje zagrożenie związane z pyłem powstałym przy obróbce płytek ceramicznych. Metoda przecinania na mokro znacząco redukuje jego ilość. Ponadto woda z pojemnika schładza ostrze w czasie pracy. Nie przedostaje się ona jednak do wnętrza urządzenia, co ogranicza ryzyko awarii.

Jak ciąć płytki pod kątem 45 stopni?

Jeśli chcesz ciąć płytki pod kątem 45°, to najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie jest przecinarka elektryczna do glazury. Jak już wspomnieliśmy, zaawansowane modele posiadają regulację kąta cięcia (np. 45°), która umożliwia bardzo precyzyjną obróbkę.

Wybierz przecinarkę do glazury na expondo!

Przecinarka do płytek renomowanych marek MSW lub NORTON clipper dostępnych w sklepie expondo to niezastąpiony sprzęt w Twoim warsztacie. Planujesz budowę lub remont? Nasz sprzęt pozwoli pracować Ci wydajnie, precyzyjnie i ergonomicznie. Oferujemy zarówno modele ręczne, jak i elektryczne przecinarek. Znaczna długość i grubość cięcia sprawiają, że przetniesz nimi wiele rodzajów płytek ceramicznych oraz gresu. Solidne stalowe konstrukcje i aluminiowe prowadnice świetnie zdają egzamin w profesjonalnym zastosowaniu.

Dopiero urządzasz swój warsztat? Koniecznie zaopatrz się w meble warsztatowe, które zaprowadzą porządek wśród Twoich narzędzi. Oprócz wózków i stołów znajdziesz również uniwersalne szafy metalowe do przechowywania odzieży roboczej, rzeczy osobistych, dokumentów itp.

Szukasz czegoś więcej niż dobrej jakości przecinarek do glazury lub satyniarek? Mamy więc jeszcze dla Ciebie szereg dodatkowych korzyści. Robiąc zakupy u nas, zyskujesz 3-letnią gwarancję na cały asortyment. Zapewniamy także darmowe wysyłki i zwroty, więc nie musisz się martwić wysokimi kosztami dostawy. Masz także 30 dni na rezygnację, jeśli produkt nie spełni Twoich oczekiwań. Zrób zakupy w expondo już teraz!