Wiertarki

Zainspiruj się blogiem expondo

Zarówno w profesjonalnych, jak i przydomowych warsztatach nie może zabraknąć praktycznych wiertarek elektrycznych. To za ich pomocą jesteś w stanie wywiercić otwory w ścianach, deskach, blachach i nie tylko. Wybierając sprzęt dla siebie, warto zapoznać się z różnymi rodzajami tych elektronarzędzi.

Wychodząc naprzeciw potrzebom majsterkowiczów, niemiecka marka MSW stworzyła szereg wydajnych, a zarazem łatwych w obsłudze wiertarek elektrycznych. W oficjalnym salonie producenta znajdziesz m.in. uniwersalne wiertarki udarowe oraz precyzyjne wiertarki stołowe. Sprawdź również ofertę sklepu expondo.pl na młotowiertarki, wiertnice do betonu i wkrętarki akumulatorowe.

Profesjonalne wiertarki udarowe do betonu i nie tylko

Wiertarki udarowe marki MSW wyróżniają się bardzo dużą wszechstronnością. Za sprawą swojej mocy oraz prędkości obrotowej nadają się świetnie do obróbki materiałów o różnych twardościach. Wykorzystasz je m.in. do wiercenia otworów w drewnie, betonie, a nawet stali. Dzięki temu elektronarzędzia okażą się niezastąpione podczas prac budowlanych, szybkich naprawach czy majsterkowania.

Prezentowane modele przystosowano do obsługi wierteł o różnych średnicach. Znajdziesz m.in. urządzenia dostosowane do elementów o wymiarach od Ø1,5 do Ø13 mm. Ponadto zastosowano pokrętła do regulacji prędkości obrotowej, co dodatkowo ułatwi dopasowanie wiertarek elektrycznych do twardości materiału. Razem z wybranymi elektronarzędziami z tej kategorii dostarczamy specjalne ograniczniki głębokości. Pozwolą one dokładnie określić zakres wiercenia i za każdym razem wykonać podobne otwory.

Wiertarki stołowe dla majsterkowiczów i profesjonalistów

Osoby posiadające własne warsztaty i chcące dokładnie obrabiać materiały powinny wybrać praktyczne wiertarki stołowe. W przeciwieństwie do wiertarek udarowych te sprzęty są mocowane za pomocą śrub do stabilnej powierzchni roboczej. Gwarantuje to precyzyjną pracę z urządzeniami. Ponadto zastosowano w nich silniki elektryczne o dużej mocy, a także kilkustopniową regulację prędkości obrotowej. Dzięki temu dopasujesz szybkość obróbki do rodzaju materiału oraz wiertła. Określisz również głębokość wiercenia. Wykorzystasz w tym celu poręczne pokrętła. Umieszczono na nich skale ułatwiające dobranie odpowiedniej wartości. Część modeli posiada również ograniczniki pozwalające na wiercenie do określonej głębokości. Za sprawą tego praktycznego rozwiązania wykonasz szereg otworów o tej samej wielkości.

Dużym atutem wiertarek kolumnowych jest zastosowanie specjalnych blatów roboczych. Ich wysokość można swobodnie regulować. Wystarczy przesunąć je po kolumnach elektronarzędzi w górę lub w dół. Ponadto elementy przechylisz pod kątem nawet 45° w obie strony. W razie potrzeby możesz odsunąć blat w celu obróbki dużych przedmiotów. Nad bezpieczeństwem użytkownika czuwa szereg systemów ochronnych. Wśród nich jest m.in. funkcja „No Volts Switch” zapobiegająca włączeniu się wiertarki stołowej po awarii zasilania. Odchylane osłony umieszczone przy wiertłach zabezpieczają przed wiórami i odpryskami. Z kolei przed niekontrolowanym uruchomieniem wrzeciona chroni blokada, która po otwarciu pokrywy zatrzymuje mechanizm.

Zadbaj o wydajną obróbkę drewna, metalu czy betonu z wiertarkami elektrycznymi niemieckiej marki MSW. Poza elektronarzędziami w tej kategorii znajdziesz też praktyczne przystawki np. do cięcia blachy. Przekonaj się o praktyczności sprzętów już dziś!