Tokarki

Zainspiruj się blogiem expondo

Tokarki do drewna cenionej marki MSW

Czy obróbka drewna jest czymś, co Cię intryguje? To całkowicie zrozumiałe. Łatwość wykrawania różnych kształtów oraz kojący zapach żywicy i świeżych trocin sprawiają, że wiele osób poświęca się stolarce. Jeśli chcesz do nich dołączyć, to warto zaopatrzyć się w praktyczne narzędzia, chociażby w tokarki do drewna MSW.

Dzięki tym maszynom możesz wykrawać, szlifować, piłować i formować najróżniejsze drewniane elementy. Wysokie prędkości obrotowe sprawiają, że obróbka przebiega równomiernie, dzięki czemu zawsze uzyskujesz symetryczne kształty. Tokarki stołowe okażą się więc doskonałym dodatkiem do Twoich narzędzi stolarskich.

Komu przyda się mała tokarka do drewna?

Jak widzisz, maszyny do toczenia mają wiele zastosowań, jeśli chodzi o pracę z drewnem. Pytanie tylko, dla kogo taki sprzęt będzie najbardziej użyteczny? Małe tokarki do drewna MSW na pewno będą dobrym wyborem dla każdego, kto chce rozpocząć swoją przygodę z obróbką drewna, toczeniem i nie tylko. A dokładniej?

A dokładniej, to mowa przede wszystkim o hobbystach, osobach stawiających pierwsze kroki w sztuce stolarskiej czy uczniach szkół technicznych. Tokarki do drewna są na tyle małe, że zmieścisz je w domowym warsztacie, garażu lub piwnicy. Pomimo swoich rozmiarów nadal oferują takie same możliwości, co większe urządzenia do toczenia.

Z tego powodu tokarki stołowe znajdą też zastosowanie w profesjonalnym użytku. Doświadczeni stolarze z pewnością docenią doskonałe parametry tych maszyn. Z nimi bez problemu obrobisz drewniane elementy wymagające dużej precyzji, np. ozdobne wykończenia nóg stołowych. Fachowcom polecamy również szlifierki pneumatyczne MSW, z którymi dokonają ostatnich szlifów.

Dlaczego warto wybrać tokarkę do drewna?

Wybierając tokarkę do drewna, z pewnością nauczysz się i nabierzesz wprawy w pasjonującej sztuce obróbki drewna. Dzięki temu z czasem wszystko to, co stworzysz, będzie wyglądało coraz lepiej. Ale do czego możesz wykorzystać małą tokarkę do drewna?

Za jej pomocą wykonasz ozdobne elementy mebli i nie tylko. Mogą to być m.in. nogi do stołów, krzeseł, taboretów, ale i balustrady do schodów. Tokarkę stołową wykorzystasz też do rzeźbienia przyborów kuchennych i innych przydatnych rzeczy do domu oraz ogrodu. Mowa o różnego rodzaju drewnianych misach, talerzach czy donicach do kwiatów. Rzecz jasna nic nie stoi na przeszkodzie, aby popuścić wodze fantazji i stworzyć niepowtarzalny prezent dla rodziny i przyjaciół.

Aby móc w pełni wykorzystać możliwości tokarki, zaopatrz się też w inne sprzęty do obróbki drewna. W Twojej pracowni z pewnością nie może zabraknąć pił tarczowych, z którymi przytniesz elementy do odpowiedniej długości.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie tokarki do drewna?

Nawet jeśli chcesz wykorzystać tokarkę stołową do celów hobbystycznych, to nadal warto się jej przyjrzeć profesjonalnym okiem. Aby to zrobić, poznaj najważniejsze parametry decydujące o wydajności maszyny. Na co więc zwrócić uwagę przy zakupie tokarki do drewna?

  1. Moc – jest to główny atrybut, który wpływa na efektywność działania urządzenia. Im jest ona większa, tym cięższe zadania jest w stanie wykonać tokarka. Dodatkowo znosi większe obciążenia, więc przyda się do wielogodzinnej pracy.

  1. Regulacja prędkości obrotowej – podobnie, jak w przypadku wiertarek magnetycznych, tak i tutaj, możliwość ustawiania prędkości obrotu pozwala na obróbkę materiałów o różnej twardości.

  1. Rozstaw uchwytów – określa długość obiektu, który możesz umieścić w tokarce do drewna.

  1. Dopuszczalna średnica obrabianego elementu – tak, jak wcześniejszy parametr, ten też określa wielkość materiału.

  1. Podparcie – czyli specjalna półeczka, o którą oprzesz np. dłuto podczas skrawania drewna.

Oczywiście nie zapominaj o wymiarach samej tokarki stołowej. Jeśli ma się ona zmieścić na blacie roboczym, to nie może przekraczać jego długości. Ma to ogromne znaczenie w przypadku stabilności maszyny.

Wybierz mądrze i postaw na tokarki do drewna marki MSW!

Wybór tokarki do drewna to poważna decyzja. Istnieje wiele opcji, ale tylko jedna będzie odpowiednia dla Ciebie. W końcu chcesz, aby Twoja tokarka do drewna trwała przez lata i była w stanie zrobić wszystko, czego potrzebujesz.

Zakup tokarki stołowej MSW to najlepsza decyzja, jaką możesz podjąć! Prezentowane produkty oferują Ci wiele wszechstronności i wykorzystasz je do wielu projektów. Są łatwe w obsłudze i konserwacji, a jednocześnie nadal mają wszystkie cechy, które sprawiają, że są potężnymi narzędziami w Twoim warsztacie lub garażu.

Marka MSW to czołowy europejski producent wysokiej jakości elektronarzędzi stosowanych zarówno przez hobbystów, jak i fachowców. Poza tokarkami w jej asortymencie znajdziesz m.in. opalarki, wiertarki, piły i wiele, wiele innych sprzętów do warsztatu. Wszystkie cechują się wykonaniem wysokiej jakości, trwałością i funkcjonalnością. Przekonaj się już dziś o ich skuteczności!

Jako oficjalny dystrybutor marki MSW, sklep expondo.pl ma dla Ciebie coś jeszcze. Zapewniamy aż 3 lata gwarancji na wszystkie zakupione produkty, a także darmowe wysyłki i zwroty. Gwarantujemy więc pewność oraz oszczędność. W razie czego masz też 30 dni na rezygnację z zamówienia. Nie czekaj i zrób zakupy z expondo!