Podkaszarki i kosy ogrodowe

Poznaj nasz szeroki wybór produktów
Więcej kategorii

1 - 4 z 4 produktów

Nie znaleziono wyników dla danego filtra!

Wysokiej jakości podkaszarki i kosy spalinowe w ofercie expondo 

Koszenie trawników to bez wątpienia jedna z podstawowych prac w ogrodzie. O ile duże otwarte powierzchnie bez problemu skosisz zwykłą kosiarką, to problemem mogą okazać się kępki rosnące przy krawężnikach, między płytami chodnikowymi czy wokół klombów. Tutaj z pomocą przyjdą kosy spalinowe marki hillvert. 

Prezentowane maszyny przydadzą Ci się do szybkiego i wygodnego koszenia trudnodostępnych partii trawników. Poradzą sobie także w bardzo zarośniętych miejscach, w których trawa czy chwasty sięgają do kolan i wyżej! Dzięki nim szybko przygotujesz teren pod swoje nowe meble ogrodowe. Podkaszarki spalinowe hillvert są więc niezastąpionym sprzętem zarówno dla miłośników prac w ogrodzie, jak i osób zajmujących się tym zawodowo. 

Jak kosić kosą spalinową? 

Wiedza, jak używać podkaszarki do trawy ma duży wpływ na podjęcie Twojej decyzji. Pozwoli Ci to spojrzeć nieco inaczej na poszczególne maszyny i wybrać tę odpowiednią. Poza tym łatwiej będzie Ci zacząć korzystać z urządzenia. Jak więc kosić trawnik kosą spalinową? 

Przede wszystkim warto zaznaczyć, że w przeciwieństwie do trymerów do roślin, element tnący w podkaszarce obraca się w jednym kierunku – przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Jest to istotne ze względu na sposób prowadzenia głowicy urządzenia. Powinno się wykonywać ruchy od prawej do lewej strony. Dzięki temu żyłka lub ostrze skutecznie zetnie każde źdźbło. 

Kolejnym aspektem jest wysokość trawy. Regularnie przycinana lub rosnąca w obrzeżach trawnikowych wymaga tylko jednorazowego pociągnięcia kosą spalinową. Sprawa wygląda nieco inaczej przy bardziej zarośniętych terenach. Tutaj należy kosić rośliny stopniowo, zaczynając od góry i przechodząc do dołu. Gwarantuje to wysoką precyzję i równomierne efekty. 

Ostatnią rzeczą, o której warto pamiętać, kosząc trawę kosą spalinową, jest odpowiednie podzielenie trawnika. Dotyczy to głównie dużych powierzchni, którym poświęcisz nieco więcej czasu. W takich sytuacjach najlepiej podzielić działkę na kwadraty. Ich koszenie zacznij od zewnątrz i przechodź do środka.  

Pamiętaj też o odpowiedzialnym wyrzucaniu skoszonej trawy. Doskonałym miejscem są kompostowniki, dzięki którym nie tylko pozbędziesz się bioodpadów, ale zyskasz też naturalny nawóz dla roślin. 

Jaką kosę spalinową – 2 suw czy 4 suw? 

Najważniejszym elementem każdej kosy spalinowej jest jej silnik. To on decyduje o tym, czy maszyna jest wydajna i czy poradzi sobie z zadaniem, do którego chcesz ją wykorzystać. Na rynku dostępne są dwa główne rodzaje podkaszarek spalinowych – z silnikiem dwusuwowym i czterosuwowym. Czym się różnią i który wybrać? 

Na początek, warto dowiedzieć się, czym w ogóle jest suw w silniku spalinowym. W końcu dotyczy on nie tylko kos do trawy, ale i np. rębaków do gałęzi. Nazywa się tak ruch posuwisto-zwrotny wykonywany przez tłoki podczas pracy napędu. Jeden suw to przesunięcie tłoka i jego powrót do pozycji wyjściowej. W przypadku silników dwusuwowych tłok wykonuje dwa takie ruchy w ciągu jednego cyklu, a w modelach czterosuwowych – cztery razy. Tylko który będzie lepszy? Dwusuw czy czterosuw? 

Jeśli zależy Ci na wygodzie, wydajności oraz lekkiej konstrukcji, to lepiej postawić na pierwszy z nich. Silniki dwusuwowe w kosach spalinowych mają prostszą budowę, przez co są mniejsze i lżejsze. Nie są też tak skomplikowane, co przekłada się na ich mniejszą awaryjność oraz wygodną konserwację. Sprawdzą się więc idealnie do codziennych prac w ogrodach.  

Z kolei czterosuwy mają więcej elementów, które mogą ulec uszkodzeniu podczas pracy. Są też cięższe, co może utrudnić koszenie, zwłaszcza w przypadku większych terenów. Z drugiej strony nie wydzielają tyle spalin, a do tego są cichsze. 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie kosy spalinowej? 

Poza silnikiem jest jeszcze szereg parametrów, które warto sprawdzić, zanim kupisz własną podkaszarkę do trawy. Wpływają one nie tylko na efektywność pracy, ale i na jej wygodę. Jednak kosa kosie nierówna i należy porównać najważniejsze parametry, aby wytypować model najlepszy dla Ciebie. Na co więc zwrócić uwagę przy zakupie kosy spalinowej do trawy? 

  1. Moc – decyduje o tym, ile czasu bez przerwy może pracować maszyna oraz czy poradzi sobie z nawet bardzo zarośniętymi działkami. Jeśli często kosisz duże trawniki lub zapuszczone podwórka, to z pewnością warto postawić na mocniejszy sprzęt. 

  1. Rodzaj narzędzia tnącego – przeważnie stosuje się dwa rodzaje – żyłki nylonowe i tarcze/noże tnące. Pierwszy typ sprawdza się do podkaszania trawników, a drugi do twardych chwastów. Najlepiej jeśli kosa spalinowa ma możliwość pracy zarówno z żyłką, jak i ostrzami. 

  1. Średnica cięcia – czyli jak duży obszar jest  w stanie skosić sprzęt. Im będzie on większy, tym szybciej się uporasz z zaroślami. Ale pamiętaj, że duża średnica oznacza też mniejszą swobodę ruchów. Jeśli więc chcesz kosić w zakamarkach, lepiej wybrać model o mniejszym obszarze cięcia. 

  1. Pojemność zbiornika paliwa – duży bak pozwala dłużej pracować bez konieczności ponownego tankowania. Przy wyborze podkaszarki do trawy warto wcześniej ustalić, jak dużą działkę chcesz kosić i na tej podstawie dobrać pojemność zbiornika paliwa. 

  1. Waga kosy – wielogodzinne machanie prawo-lewo potrafi być bardzo męczące. Dlatego chcąc zmniejszyć zmęczenie podczas pracy, warto postawić na lekki model. Sprawdź też, czy w zestawie jest dołączony specjalny pas lub uprząż, które pozwalają lepiej rozłożyć ciężar podkaszarki. W przypadku bardzo ciężkich maszyn zwróć uwagę na zastosowanie kół ułatwiających poruszanie się. 

Z dodatkowych aspektów istotnych przy zakupie z pewnością nie można zapomnieć o dołączonych akcesoriach. Mogą to być zarówno zapasowe narzędzia tnące, jak i wspomniane uprzęże. Marka hillvert oferuje również model z wymiennymi końcówkami. Dzięki nim szybko z kosy spalinowej zrobisz nożyce do żywopłotu czy piłę do gałęzi. A jeśli szukasz innych sprzętów, z którymi zadbasz o swoje rośliny, to sprawdź też ofertę opryskiwaczy ogrodowych.  

Postaw na wydajność i kup podkaszarki spalinowe marki hillvert 

Niemiecka marka hillvert to czołowy producent narzędzi i maszyn ogrodniczych. Stosują je zarówno zawodowi ogrodnicy i architekci przestrzeni, jak i osoby, które lubią dbać o swoją działkę. Jej sprzęty charakteryzują się niezawodnością, wydajnością oraz wieloletnią trwałością. Świetnym tego przykładem są nie tylko kosy spalinowe do trawy, ale także np. pompy ogrodowe do wody. 

Kupując z expondo, zyskujesz znacznie więcej niż produkty wysokiej jakości. Otrzymasz od nas m.in. 3-letnią gwarancję na cały nasz asortyment. Oferujemy także darmowe wysyłki i zwroty. A w razie niezadowolenia z produktu, co raczej się nie stanie, masz aż 30 dni na rezygnację. Nie czekaj i złóż zamówienie już dziś!