Lampy do wzrostu roślin

Zainspiruj się blogiem expondo

Lampy do wzrostu roślin to niezbędny sprzęt dla ogrodników zarówno profesjonalnych (uprawiających rośliny w szklarniach), jak i amatorów pasjonujących się np. kwitnącymi kwiatami. Marka hillvert słynąca z oferty urządzeń do pielęgnacji zieleni (m.in. opryskiwaczy i pomp) ma w swoim asortymencie urządzenia oparte na technologii diod LED, które nasłoneczniają uprawy, pozwalając im na zdrowy wzrost. Proponowane produkty sprawdzają się jako główne i uzupełniające źródło światła.

Jeśli szukasz energooszczędnego i przyjaznego środowisku sposobu na zapewnienie roślinom fotosyntezy, a co za tym idzie – optymalnego wzrostu, wypróbuj lampy LED o dobrze zbalansowanym spektrum dostępne w sklepie expondo.pl! W naszej ofercie znajdziesz urządzenia o różnych parametrach (np. mocy), co sprawia, że wybierzesz takie, które najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Lampy do wzrostu roślin – dlaczego są tak uniwersalne?

Lampa do roślin to sprzęt mający za zadanie pobudzanie wzrostu roślin poprzez emitowanie światła LED na każdym etapie ich rozwoju – od posadzenia aż po pełny rozkwit. Produkty w tej kategorii charakteryzuje duża uniwersalność, ponieważ nadają się do wielu gatunków roślin. Jednym z najpopularniejszych rodzajów upraw, do których wykorzystuje się panele LED, są kultury wodne (hydroponiczne) prowadzone bez użycia naturalnego podłoża, czyli gleby. W ten sposób można uprawiać praktycznie wszystkie rośliny doniczkowe w warunkach domowych.

Lampa do roślin hillvert nadaje się także do tradycyjnych hodowli, m.in. papryki (w tym takich gatunków jak chilli), pomidorów, ogórków, roślin kwitnących (np. orchidei), zielonych, jak również leczniczych (np. mięty pieprzowej, bazylii), a nawet drzewek bonsai. Można ją z powodzeniem wykorzystywać do upraw microgreens (mikro liści).

Jeśli oprócz uprawy interesuje Cię dalsza obróbka roślin, np. do produkowania olejków, sprawdź koniecznie trymery tej samej marki! Wskazówka: Chcesz pozbyć się szkodników z ogrodu? Zobacz kategorię żywołapki (nasz bestseller: pułapka na kuny)!

Lampy do doświetlania roślin hillvert – wysokie parametry

Lampy LED do uprawy powinny charakteryzować się zarówno oszczędnością energii, jak i wysokimi parametrami. Oba te warunki zostały spełnione w przypadku urządzeń marki hillvert. Panele wyposażone w kilka rodzajów diod LED (UV, podczerwoną, ciepłą, niebieską, czerwoną, białą – zależnie od modelu) są bardziej ekonomiczne w porównaniu ze sprzętem posiadającym żarówki HID. Przy wyborze tego rodzaju produktu należy kierować się również jego mocą i poziomem PPFD.

Ponad sto diod LED pozwala wydajnie oświetlić powierzchnię o wymiarach 1,5 x 1,5 m. Lampa nadaje się do wygodnego zawieszania nad uprawą za pomocą haczyków dołączonych do zestawu. Warto dopilnować, aby rośliny były oświetlone równomiernie – tylko wtedy będą zdrowo rosły.