Odśnieżarki

Poznaj nasz szeroki wybór produktów
Więcej kategorii

1 - 3 z 3 produktów

Nie znaleziono wyników dla danego filtra!

Zima nie jest taka zła z odśnieżarkami z oferty sklepu expondo 

Przyszła zima biała, śniegu nasypała. Już wiesz, że od rana masz masę odśnieżania. Na szczęście nie musisz robić tego tradycyjną łopatą. Wystarczy, że zaopatrzysz się w wydajną maszynę, która poradzi sobie nawet z bardzo zmrożonym śniegiem. Mowa oczywiście o odśnieżarkach marki hillvert! Z nimi stawisz czoła nawet najostrzejszej zimie! 

Odśnieżarki do śniegu z tej kategorii to świetna propozycja dla tych, którzy są zmęczeni machaniem szuflą. Przydadzą się zarówno na prywatnej posesji np. do odśnieżania podjazdu czy chodnika, jak i większych powierzchni, takich jak parkingi czy ulice. Są na tyle łatwe w obsłudze, że nie potrzebujesz dużej wprawy, żeby zacząć. Możesz więc zapomnieć o bólu pleców i odciskach na dłoniach, które pojawiały się po odśnieżaniu łopatą! 

Śnieg to nie jedyne Twoje zmartwienie? Boisz się również, że mróz utrudni Ci prace na budowie lub nieocieplonym warsztacie? W takim razie zaopatrz się w wydajne nagrzewnice. Z nimi ogrzejesz każde pomieszczenie i zadbasz o swój komfort. 

Jak działa odśnieżarka spalinowa? 

W związku z tym, że w ofercie sklepu expondo znajdziesz głównie odśnieżarki spalinowe, to warto bliżej im się przyjrzeć. Dzięki temu łatwiej będzie Ci zrozumieć, jak działają, a następnie wybrać model odpowiadający Twoim potrzebom. Odśnieżarka spalinowa składa się z kilku głównych elementów: 

  • silnika spalinowego, 

  • wału napędowego, 

  • wirnika, 

  • ślimacznicy. 

Silnik spalinowy zapewnia moc, która jest przenoszona do wału napędowego połączonego z wirnikiem. Jest to wirujący element odpowiadający za wyrzucanie śniegu na bok przez rynnę wylotową. Ślimacznica tnąca służy do zbierania nawet najtwardszego śniegu i rozdrabniania go. Znacząco ułatwia to usuwanie białego puchu. 

Aby użyć odśnieżarki do śniegu, należy ją najpierw uruchomić. W zależności od modelu możesz spotkać się z rozruchem elektrycznym (odpalanie za pomocą przycisku) lub ręcznym (odpalanie za pomocą szarpaka). Gdy już to zrobisz, poprowadź maszynę do odśnieżania po powierzchni, którą chcesz oczyścić. Ślimacznica wciąga śnieg do wnętrza, a wirnik wyrzuci go na bok. 

Odśnieżarka spalinowa może być wyposażona w dodatkowe funkcje, takie jak regulowana wysokość wyrzutu śniegu i regulacja prędkości. Dzięki temu łatwo dostosujesz działanie maszyny do indywidualnych potrzeb i panujących warunków. 

Jak widzisz, odśnieżarki swoim działaniem bardzo przypominają kosiarki ogrodowe. Potrzebujesz też czegoś do koszenia? Co w takim razie powiesz na kosiarki bijakowe? Idealnie nadają się do utrzymywania porządku na dużych powierzchniach zieleni. Zapewniają również ochronny mulcz, który zabezpieczy glebę przed czynnikami zewnętrznymi. 

Jaką odśnieżarkę wybrać? Jednostopniową czy dwustopniową? 

Szukając maszyny do odśnieżania dla siebie, spotkasz się z dwoma rodzajami: odśnieżarkami jednostopniowymi i odśnieżarkami dwustopniowymi. Każda z nich ma swoje zalety i wady, dlatego poznanie ich obu jest kluczowe przed dokonaniem zakupu. Czym się różnią? 

W odśnieżarkach jednostopniowych śnieg jest wciągany i wyrzucany na bok przez pojedynczą ślimacznicę. W związku z tym, że odpowiada ona za obie te czynności, obraca się znacznie szybciej niż w modelach dwustopniowych. Odśnieżarki tego typu sprawdzą się do usuwania świeżego puchu, który nie zdążył jeszcze przymarznąć do gruntu.  

Z kolei w odśnieżarkach dwustopniowych zastosowano wolno obracającą się ślimacznicę do zgarniania śniegu oraz wirnik do jego wyrzucania. Te modele są wydajniejsze i skuteczniejsze w odśnieżaniu niż warianty jednostopniowe. Dwustopniowy proces pozwala na lepsze rozdrobnienie i usuwanie nawet bardzo twardego śniegu. 

Wybór pomiędzy odśnieżarką jednostopniową a dwustopniową zależy od indywidualnych potrzeb i wymagań. Odśnieżarka jednostopniowa może być wystarczająca dla mniejszych powierzchni, np. ścieżek między domem a furtką lub szklarnią ogrodową. Natomiast odśnieżarka dwustopniowa jest bardziej odpowiednia do usuwania grubych warstw z większych terenów. 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie odśnieżarki do śniegu? 

Własna odśnieżarka do śniegu to z pewnością jest coś. Jednak zakup odpowiedniego modelu powinien być dobrze przemyślany. Nie chcesz chyba, żeby maszyna przestała działać w połowie odśnieżonego podwórka. Aby kupić najlepszy sprzęt, porównaj ze sobą parametry różnych modeli i wytypuj ten najbardziej odpowiadający Tobie. Na co więc zwrócić uwagę przy zakupie odśnieżarki

  1. Zasilanie – masz do wyboru maszyny elektryczne i spalinowe. Pierwsze z nich są bardziej ekologiczne, ale wymagają ciągłego podłączenia do kontaktu, co może znacząco ograniczyć ich zasięg. Odśnieżarki spalinowe do działania potrzebują paliwa, ale są za to mocniejsze i bez problemu wjadą w każdy kąt. 

  1. Moc – dobór odpowiedniej mocy zależy od wielkości podwórka. Do stosunkowo małych terenów wystarczą modele o mocy 5 KM. Średnie podwórka wymagają użycia odśnieżarek o mocy 5-8,5 KM, a największe powyżej 8,5 KM. Zbyt niska wartość sprawi, że maszyna nie poradzi sobie z intensywną pracą, a zbyt mocna będzie generować niepotrzebne koszty. 

  1. Liczba stopni – zdecyduj, czy bardziej Ci odpowiada odśnieżarka jedno-, czy dwustopniowa. 

  1. Szerokość i wysokość robocza – czyli jak dużą powierzchnię jest w stanie odśnieżyć maszyna. Szerokość należy dopasować do wielkości terenu np. do szerokości chodnika czy podjazdu. Wysokość jest trudniej dobrać, ze względu na nieprzewidywalność opadów śniegów. Jeśli żyjesz w miejscu, gdzie zwykle są one dość intensywne np. w górach, wówczas szukaj modelu o większej wysokości roboczej. 

  1. Zasięg wyrzutu śniegu – zasada jest bardzo prosta: im większy odśnieżany teren, tym większy powinien być zasięg. 

  1. Koła – o ile ich obecność jest obowiązkowa, to warto sprawdzić ich średnicę. Duże koła lepiej poradzą sobie na oblodzonych i nierównych ścieżkach. 

Z dodatkowych aspektów mogących wpłynąć na Twoją decyzję, z pewnością można zaliczyć zastosowanie oświetlenia. Zimą dni są krótsze, a zmrok zapada dość szybko, dlatego zintegrowany reflektor znacząco ułatwi odśnieżanie. 

Wybierz wydajne odśnieżarki marki hillvert! 

Jeśli szukasz niezawodnej odśnieżarki dla siebie, to marka hillvert przygotowała dla Ciebie coś idealnego. Prezentowane maszyny pozwolą Ci bardzo szybko odśnieżyć podwórko nawet po największej śnieżycy. Mocne silniki, łatwe prowadzenie i praktyczne rozwiązania sprawiają, że maszyny będą nieodłącznym elementem Twojego ogrodu. 

Dlaczego warto zaufać marce hillvert? Ponieważ zyskała uznanie w całej Europie swoimi wysokiej jakości maszynami i narzędziami ogrodniczymi. W jej asortymencie poza odśnieżarkami znajdziesz podkaszarki, rębaki do gałęzi czy pompy ogrodowe. Co więcej, jako jedna z marek sklepu expondo, jej produkty są objęte 3-letnią gwarancją oraz darmowymi wysyłkami i zwrotami. Jeśli z jakichś powodów nie spełnią Twoich oczekiwań, to możesz je bezpłatnie odesłać w przeciągu 30 dni. Nie czekaj i złóż zamówienie już dziś!