Rębaki do gałęzi i drewna

Poznaj nasz szeroki wybór produktów
Więcej kategorii

1 - 7 z 7 produktów

Nie znaleziono wyników dla danego filtra!

Potężne rębaki z oferty sklepu expondo 

Podczas porządków w ogrodzie bardzo często zostajesz z gałęziami, konarami czy korzeniami i nie wiesz, co z nimi zrobić? Czemu ich nie wykorzystasz do innych celów? Najpierw jednak warto je trochę rozdrobnić. Spokojnie, nie musisz robić tego ręcznie za pomocą siekiery czy piły. Wystarczy, że postawisz na spalinowe rębaki do gałęzi marki hillvert

Jeśli kochasz swoją działkę czy ogród lub zajmujesz się ogrodnictwem i planowaniem przestrzeni zawodowo, to te maszyny na pewno Ci się przydadzą. Pozwolą one w parę chwil przerobić toporne gałęzie na trociny. W takiej formie są łatwiejsze w utylizacji lub ponownym wykorzystaniu, np. do produkcji opału w peleciarkach

Prezentowane rębaki do drewna wyposażono w silniki benzynowe. Zapewniają one ogromną moc potrzebną do rozdrabniania gałęzi i konarów. Ponadto możesz je ustawić w dowolnym miejscu, ponieważ nie potrzebują dostępu do gniazdka elektrycznego. 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie rębaka do gałęzi? 

Nie da się ukryć, że rębaki do gałęzi to potężne maszyny. Jednak nie oznacza to, że każdy z nich spełni Twoje oczekiwania. Podobnie, jak z piłami wielofunkcyjnymi czy innym sprzętem ogrodniczym, tutaj też należy dokładnie przyjrzeć się parametrom. W przypadku rębaków do drewna jest kilka istotnych atrybutów, o których warto pamiętać

  1. Moc – decyduje ona o dwóch ważnych aspektach – wydajności i wytrzymałości. Mocniejsze maszyny lepiej radzą sobie z grubszymi gałęziami, a dodatkowo pracują szybciej. Ponadto są mniej podatne na uszkodzenia wynikające z intensywnego użytkowania, ponieważ nie przegrzewają się tak bardzo. 

  1. Pojemność baku – dotyczy rębaków spalinowych. Im większą mają pojemność, tym dłużej popracują. 

  1. Maksymalna średnica gałęzi – część modeli zmieści nawet duże konary, podczas gdy pozostałe radzą sobie jedynie z drobnymi gałązkami. Przed zakupem warto się zastanowić, z którymi odpadami będziesz mieć częściej do czynienia. 

  1. Mobilność – rębaki do drewna, zwłaszcza te mocniejsze, są dość sporymi sprzętami. Dlatego warto sprawdzić, czy posiadają duże koła i uchwyty, dzięki którym wygodnie je przestawisz. Część z nich można też podpiąć do samochodu jak przyczepę. 

Warto też skontrolować, jaki system tnący jest zastosowany w maszynach. Rębaki do gałęzi marki hillvert posiadają ostrza tarczowe i bijakowe, co gwarantuje wysoką efektywność pracy. Dość istotny jest też sposób odprowadzania zrębków. Nie chcesz chyba potem zbierać trocin z całego podwórka, prawda? Dlatego skontroluj czy możesz założyć worek lub podstawić wózek ogrodowy, czy taczkę, do których będą wlatywać rozdrobnione gałęzie. 

Jak używać rębaka do gałęzi? 

Po zakupie rębaka spalinowego do swojego ogrodu warto dowiedzieć się, jak z niego korzystać, aby działał efektywnie i bezpiecznie. Nie zapominaj, że jest to urządzenie o wielkiej mocy, więc nietrudno o nieszczęśliwy wypadek. O czym więc warto pamiętać przed pierwszym uruchomieniem rozdrabniacza do gałęzi? 

  1. Wrzucaj tylko odpadki roślinne – maszyny służą wyłącznie do obróbki gałęzi, konarów, korzeni itp. (do liści i kwiatów polecamy trymery do liści). Nie wolno do nich wrzucać szkła, metalu, plastiku, żwiru, kamieni czy kości. Grozi to nie tylko uszkodzeniem ostrzy rębaka, ale też uszczerbkiem na zdrowiu. Twarde odpadki mogą bowiem wystrzelić z otworu wylotowego i kogoś trafić. 

  1. Rębak powinien stać na równym podłożu – urządzenia są stosunkowo ciężkie, a generowane przez nie wibracje powodują przemieszczanie. Dlatego nie należy ich stawiać na miękkich podłożach np. wilgotnej trawie, piasku czy ściółce, ponieważ mogą się zapaść i przewrócić. Ponadto nawet drobne przechylenie wpływa na wydajność rozdrabniania. 

  1. Noś ubranie ochronne – powinno być ono luźne i niekrępujące ruchów. Unikaj jednak zbyt długich rękawów, które mogłyby się zahaczyć o wrzucaną gałąź. Ubranie powinno też zapobiegać przedostawaniu się zrębków do skóry. Nie zapominaj też o okularach ochronnych. 

  1. Rób przerwy w pracy – nawet najmocniejsze rębaki spalinowe potrzebują parę minut odpoczynku, aby móc dalej pracować. Jeśli więc masz dużo gałęzi do rozdrobnienia, to zalecamy podzielić je na kilka serii.  

Po zapoznaniu się z powyższymi radami z pewnością już sobie poradzisz z obsługą rębaka do drewna. Dzięki nim Twoja maszyna posłuży Ci przez wiele lat, a do tego zadbasz o bezpieczeństwo swoje i osób z Twojego otoczenia. 

Czas coś porąbać z rębakami marki hillvert! 

Niemiecka marka hillvert to czołowy producent narzędzi i maszyn ogrodniczych stosowanych w całej Europie. Jej produkty cechują się niezwykłą użytecznością, a także łatwością obsługi. Są też bardzo wydajne, czego świetnym przykładem są prezentowane spalinowe rębaki do gałęzi. Jeśli więc szukasz innych sprzętów do swojego ogrodu, to sprawdź asortyment marki hillvert. Znajdziesz w nim m.in. piły, nożyce, węże ogrodowe, a także zbiorniki na deszczówkę

Nadal zastanawiasz się nad zakupem? A co powiesz na 3 lata gwarancji na każdy kupiony przez Ciebie produkt? A jeśli dołożymy do tego darmową wysyłkę? Właśnie takie korzyści zyskujesz z ofertą sklepu expondo! Ale to nie wszystko! Jeśli produkt nie spełni Twoich oczekiwań, to masz aż 30 dni na rezygnację. Kosztami zwrotów też nie musisz się martwić – bierzemy je na siebie. Nie czekaj i złóż zamówienie już dziś!