Pojemniki termoizolacyjne

Zainspiruj się blogiem expondo

Wiele lokali gastronomicznych jak np. pizzerie zapewniają swoim klientom dowóz jedzenia pod drzwi. Aby potrawy utrzymały stałą temperaturę, wykorzystuje się specjalne torby termiczne oraz pojemniki termoizolacyjne chroniące przed utratą ciepła. Firmy cateringowe również korzystają z tego rozwiązania. Okazuje się ono niezwykle praktyczne podczas organizacji imprez plenerowych czy dużych obiadów w miejscach bez możliwości podgrzania dań.

Marki Royal Catering i CAMBRO stworzyły w tym celu torby termoizolacyjne, a także pudełka termiczne przeznaczone do przewożenia jedzenia. W tej kategorii znajdziesz m.in. modele do transportowania pizzy oraz tzw. lunchboxów. Z kolei termoboksy posłużą do dostarczania jedzenia w pojemnikach GN i nie tylko. Zachęcamy też do zapoznania się z innymi produktami utrzymującymi ciepło potraw. Sklep expondo.pl oferuje pojemne bemary gastronomiczne, a także podgrzewacze do czekolady.

Jak działa torba termiczna?

Zadaniem toreb termicznych nie jest schłodzenie czy zagrzanie umieszczonych w nich potraw. Mają one na celu utrzymanie stałej temperatury zimnego lub gorącego jedzenia. Odpowiadają za to specjalne konstrukcje ścianek sprzętów. Nie tylko są one odpowiednio grube, ale posiadają też specjalne wypełnienia izolujące, które zapobiegają wymianie temperatury. Ponadto torby cateringowe często są wykonane z materiałów syntetycznych. Nie tylko poprawiają one termoizolację, ale i wyróżniają się dużą wytrzymałością. Wnętrze przeważnie wykłada się gładkimi powierzchniami niereagującymi z żywnością. Dzięki temu torby termiczne z łatwością można wyczyścić, gdy umieszczone w nich pudełka czy butelki ulegną rozszczelnieniu.

Poza doskonałą termoizolacją sprzęty powinny cechować się łatwą obsługą oraz wygodnym przenoszeniem. Dlatego w klapach i wiekach toreb na jedzenie zwykle stosuje się zamknięcia na rzepy. Pozwalają one szybko dostać się do środka i wyciągnąć ciepłe potrawy. Z kolei uchwyty do przenoszenia solidnie mocuje się do ścianek tak, aby nie odpadły podczas transportowania. Przy wyborze odpowiedniej torby termicznej warto zwrócić uwagę na jej rozmiar. Inna pojemność sprawdzi się w firmie cateringowej, a inna w lokalu gastronomicznym z dostawą jedzenia.

Torby na pizzę i lunchboxy Royal Catering

Niemiecka marka Royal Catering oferuje wysokiej jakości torby termoizolacyjne przeznaczone do przewozu pizz oraz lunchboxów. Dostępne modele przystosowano do popularnych rozmiarów pudełek, więc z pewnością znajdą dla siebie miejsce w pizzeriach i nie tylko. Przemyślana konstrukcja ścianek skutecznie zatrzymuje ciepło i zapach potraw we wnętrzu. Wyłożono je podszewką z folią aluminiową, co dodatkowo poprawia izolację temperatury. Z kolei zamknięcia na szerokie paski z rzepami gwarantują świetne utrzymanie warunków panujących wewnątrz. Stanowią też formę ochrony przed wypadnięciem zawartości. Dysponujemy również modelami ze specjalnie zaprojektowanymi zamkami błyskawicznymi. Do stworzenia toreb termicznych wykorzystano mocny poliester. Wyróżnia się on zarówno wytrzymałością, jak i niewrażliwością na działanie wody.

Uchwyty do przenoszenia dobrze układają się w dłoni. Przymocowano je po bokach toreb na jedzenie, co zapewnia odpowiednie rozłożenie się ciężaru. Wpływa to na doskonały komfort transportowania. Ponadto zastosowano usztywniane spody przyczepiane na rzep. Dzięki nim unikniesz odkształceniu dna, a pudełka z pizzą nie zostaną uszkodzone. Specjalne okienka posłużą z kolei do umieszczenia w nich paragonów czy wizytówek lokalu.

Pojemniki termoizolacyjne na jedzenie CAMBRO

W dostarczaniu znacznej ilości jedzenia np. na imprezy plenerowe, wesela lub bankiety nieocenioną pomocą okażą się pojemniki termoizolacyjne marki CAMBRO. Są to obszerne termoboksy, do których wsadzisz potrawy zapakowane w różny sposób. W ofercie sklepu expondo.pl umieściliśmy modele przystosowane do pudełek na pizzę, naczyń GN1/1 lub mniejszych oraz niestandardowych opakowań. Ponadto dysponujemy wariantami, które załadujesz od góry lub od przodu. Część pojemników wyposażono też w wewnętrzne komory pozwalające na rozdzielenie poszczególnych dań i utrzymanie ich w jednym miejscu. Umożliwi to zachowanie porządku oraz zwiększenie bezpieczeństwa podczas transportu.

Za utrzymanie stałej temperatury wewnątrz produktów CAMBRO odpowiada wysokiej jakości materiał. Jest on w stanie zachować ciepło lub zimno dań nawet przez 4 godz. W tym celu wykorzystano spieniony polipropylen (EPP). Wyróżnia go połączenie niewielkiej wagi z doskonałą wytrzymałością. Oznacza to, że pudełka z łatwością podniesiesz nad głowę jedną ręką, nie martwiąc się przy tym o bezpieczeństwo zawartości. Materiał cechuje się też dużą gęstością. Sprawia ona, że powierzchnia nie przepuszcza środków chemicznych czy zanieczyszczeń biologiczny z zewnątrz. Pozwala to ochronić jedzenie np. przed nieprzyjemnym zapachem. Jednak największym atutem spienionego polipropylenu jest ekologiczność. Można go w 100% poddać recyklingowi, przez co nie stanowi zagrożenia dla środowiska.

Zapewnij swoim klientom doskonale ciepłe potrawy i wybierz torby termiczne niemieckiej marki Royal Catering lub pudełka termoizolacyjne CAMBRO. Doskonałe utrzymanie temperatury, wygodne użytkowanie oraz trwałe materiały to zaledwie część zalet produktów, które znajdziesz w naszym sklepie. Złóż zamówienie już dziś!