Zamrażarki

Zainspiruj się blogiem expondo

Zamrażarki gastronomiczne w ofercie sklepu expondo

Zamrażarki to zaraz obok chłodziarek najniezbędniejsze urządzenia w sklepach spożywczych i lokalach gastronomicznych. Sklep expondo jako dostawca sprzętu dla różnych branż rozumie potrzeby profesjonalistów i oferuje zamrażarki marki Royal Catering, które docenił segment HoReCa. W tej kategorii znajdziesz:

 • zamrażarki skrzyniowe,

 • zamrażarki szokowe,

 • zamrażarki szufladowe,

 • zamrażarki do lodów,

 • klasyczne zamrażarki.

Tak szeroki wybór sprawia, że w naszym asortymencie odkryjesz sprzęt optymalnie dopasowany do swoich potrzeb. W ten sposób przechowasz wszystkie mrożonki! Jeśli zależy Ci również na eleganckim wyeksponowaniu przekąsek na zimno, to zapoznaj się z witrynami chłodniczymi.

Czy warto kupić zamrażarkę?

Tak! Ponieważ zamrażarka jest niezbędna do przechowywania żywności, która wymaga ujemnej temperatury. Urządzenia mroźnicze (różnego typu zamrażarki) zapewniają jej zakres od -18°C do -24°C. Razem ze sprzętem chłodniczym o zakresie od -2 do 4°C stanowią niezbędne wyposażenie do magazynowania produktów mogących ulec szybkiemu zepsuciu, czyli np. mięsa, ryb, nabiału, owoców i warzyw.

Jaką wybrać zamrażarkę?

Wszystko zależy od Twoich potrzeb. Przede wszystkim musisz określić optymalną pojemność, jaka sprawdzi się w Twojej kuchni. Jeśli gromadzisz duże ilości np. mrożonego ciasta lub pieczywa, to najlepszym rozwiązaniem okaże się model o pojemności kilkuset litrów. Zwróć uwagę na zamrażarkę szufladową 200 l lub nawet do 1000 l. Tak samo postępuj, kiedy porównujesz stoły chłodnicze.

Szczególnie współcześnie kolosalne znaczenie ma oszczędność energii. Niezależnie od tego, czy zastanawiasz się nad wyborem lodówki na napoje, czy zamrażarki zwracaj koniecznie uwagę na klasę energetyczną. Obecnie stosuje się klasyfikację z oznaczeniami literowymi od A (najwyższa klasa energetyczna) do G (najniższa klasa energetyczna). W 2021 wycofano oznaczenia z plusami (np. A+++).

Jak wybrać zamrażarkę szufladową?

Zamrażarka szufladowa, podobnie jak każda inna, musi sprawdzać się pod względem pojemności. Jest to najpowszechniejszy typ zamrażarek, który doskonale nadaje się do przechowywania małych produktów, np. warzyw i owoców. Spotkasz je w domowych i profesjonalnych kuchniach. Jak wskazuje nazwa, zamrażarka szufladowa ma szuflady znajdujące się na kilku poziomach. Zwykle modele mają pojemność od ok. 100 do ponad 300 l i są mniejsze w porównaniu ze skrzyniowymi. Producenci oferują warianty wolnostojące oraz do zabudowy. Jeśli zależy Ci na stałym kontrolowaniu zawartości, wybierz zamrażarkę szufladową ze szklanymi drzwiami.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze zamrażarki?

Zamrażarka zamrażarce nierówna, dlatego warto podsumować najważniejsze wspólne parametry, które są charakterystyczne dla wszystkich tego typu chłodniczych urządzeń kuchennych. Na co zatem koniecznie musisz zwrócić uwagę?

 1. Pojemność – wspomniana powyżej kilka razy zawsze musi być zgodna z Twoimi potrzebami.

 1. Klasa energetyczna – również omawiana wcześniej, od A do G świadczy o poziomie energooszczędności sprzętu.

 1. Temperatura mrożenia – każda zamrażarka dysponuje jej zakresem, który umożliwia mrożenie w niższej lub wyższej wartości. Precyzyjne ustawienie przeprowadzisz za pomocą pokrętła termostatu. Sprzęt zapewniający temperaturę wynoszącą -24°C nadaje się do przechowywania żywności nawet przez rok. W ofercie sklepu expondo posiadamy modele, które mrożą nawet w temperaturze do -30°C.

 1. Zdolność zamrażania – to parametr określający wagę świeżych produktów, jaką zamrażarka jest w stanie zamrozić w ciągu doby. Podaje się ją w kg/h.

 1. Funkcja No Frost – stanowi dodatek, który zapobiega powstawaniu lodu i szronu. Na zamrażarkę No Frost zdecyduj się wtedy, kiedy zależy Ci na unikaniu czasochłonnego rozmrażania. W takim przypadku konserwacja zamrażarki polega zwykle tylko na jej umyciu.

 1. System szybkiego zamrażania – to kolejna dodatkowa funkcja. Umożliwia szybkie obniżenie temperatury na jakiś czas, np. po dołożeniu nowych produktów. Jeśli jednak zależy Ci na błyskawicznym mrożeniu ugotowanych dań, zainwestuj w zamrażarkę szokową. Gwarantują one obniżenie w krótkim czasie temperatury potraw np. z 70°C do ok. 3°C. Jest to rozwiązanie przeznaczone przede wszystkim do profesjonalnych kuchni, aby zapobiec rozwojowi bakterii.

Wybierz zamrażarkę Royal Catering!

W ofercie Royal Catering dostępnej w sklepie expondo znajdziesz różnego typu zamrażarki przeznaczone do rozmaitych produktów żywnościowych. Zamrażarki skrzyniowe o pojemności nawet ponad 400 l idealnie nadają się do przechowywania znacznych ilości mięsa, ryb, warzyw, owoców w dużych hotelach oraz firmach cateringowych. Zamrażarki szufladowe (również o kilkusetlitrowych pojemnościach) wyposażono w drzwi ze szkła hartowanego, które niezawodnie izolują wnętrze i zapewniają doskonałą widoczność.

Jeśli szczególnie zależy Ci na tym, aby produkty przyciągały uwagę klientów, zaopatrz się w zamrażarkę do lodów. Charakteryzuje się ona przesuwnymi szklanymi drzwiami, dzięki którym wyeksponujesz lody i mrożone desery. Jest to absolutnie niezbędne rozwiązanie w sklepach spożywczych oraz wielu punktach gastronomicznych. Z kolei jeśli chcesz zaprezentować w swoim lokalu dodatki na zimno, zainwestuj w nadstawy chłodnicze.

Profesjonalny sprzęt musi radzić sobie w każdych warunkach, dlatego do produkcji zamrażarek Royal Catering użyto wysokiej jakości stali i stali nierdzewnej. Materiały są nie tylko odporne na czynniki mechaniczne, ale również łatwe w czyszczeniu. Szczególnie stal nierdzewna o wyjątkowo małej porowatości zapewnia szybkie i wygodne czyszczenie gładkich powierzchni. Materiał doskonale sprawdza się w kontakcie z żywnością dzięki swojej biologicznej neutralności.

Nasze urządzenia są proste w obsłudze. Zależnie od modelu zamrażarki wyposażono w intuicyjne panele sterownicze, także z wyświetlaczami. Za sprawą precyzyjnych termostatów zamrażarka szufladowa lub skrzyniowa utrzymuje optymalny poziom temperatury mrożenia.

Solidne produkty dla profesjonalistów to jeszcze nie wszystko, na co możesz liczyć w sklepie expondo. Niezależnie, czy decydujesz się na duże zamrażarki, czy dyspensery do soków mamy jeszcze dla Ciebie szereg dodatkowych korzyści. Robiąc tutaj zakupy, zyskujesz 3-letnią gwarancję na cały asortyment. Zapewniamy także darmowe wysyłki i zwroty, więc nie musisz się martwić wysokimi kosztami dostawy. Masz także 30 dni na rezygnację, jeśli produkt nie spełni Twoich oczekiwań. Zrób zakupy w expondo już teraz!