Maszynki do churros

Zainspiruj się blogiem expondo

Podczas festynów, jarmarków i innych wydarzeń tego typu nie może zabraknąć rozmaitych przekąsek, a wśród nich churros. Ich niemała popularność sprawia, że trzeba je wytwarzać na bieżąco w dużych ilościach. Z pomocą przychodzą maszynki do churros, które idealnie sprawdzą się w food truckach czy na stoiskach z jedzeniem.

Co to jest churros?

Churros to wypiek z ciasta parzonego w kształcie rurki o przekroju gwiazdy. Bardzo często posypywany jest cukrem, cukrem pudrem, cukrem wanilinowym lub cynamonem oraz polewa się go czekoladą. Serwowany jest bez lub z wypełnieniem z np. musu orzechowego. Jest to tradycyjny przysmak kuchni hiszpańskiej oraz meksykańskiej.

Do ich wytworzenia potrzebny jest rękaw cukierniczy lub specjalna szpryca. Wypełnia się je ciastem parzonym, a następnie wyciska odpowiednią ilość. Surowy churros smaży się w głębokim tłuszczu tak, aby z zewnątrz był chrupki i złocisty, a w środku miękki. Podaje się go zaraz po dodaniu posypki.

Churros świetnie komponują się z lodami o różnym smaku, dlatego warto dodatkowo zaopatrzyć swój lokal w maszyny do lodów Royal Catering.

Jak działa maszyna do churros?

Maszynki do churros działają na podobnej zasadzie, jak wspomniany rękaw cukierniczy czy szpryca, ale na większą skalę.

Posiadają one cylindry o dużej pojemności, w których umieszcza się ciasto parzone. Następnie za pomocą ręcznej korby dociska się tłok wypychający zawartość zbiorników przez specjalne otwory. Surowe ciasto należy przyciąć na odpowiednią długość i usmażyć. W zależności od modelu maszynki do churros mogą posiadać kilka końcówek do otworów, co pozwoli przygotować ciastka o różnej wielkości.

Jeżeli chcesz oferować też inne wypieki na swoim stoisku, to polecamy profesjonalne gofrownice marki Royal Catering.

Jak czyścić maszynę do churros?

Mycie maszynek do churros wyróżnia się dużą prostotą. Wszystko dzięki konstrukcji ze stali nierdzewnej o gładkiej powierzchni, z której można szybko zetrzeć wszelkie zanieczyszczenia. Demontaż poszczególnych elementów mających kontakt z surowym ciastem dodatkowo usprawnia utrzymanie urządzenia w czystości. Do ich umycia najlepiej stosować preparat przeznaczony do stali nierdzewnej. Po wszystkim można złożyć maszynkę do churros i dalej z niej korzystać.

Wyjątkowo łatwym czyszczeniem charakteryzują się również granitory Royal Catering. Po przygotowaniu w nich orzeźwiających napojów do zbiorników wystarczy wlać wodę z odrobiną płynu do mycia i uruchomić odpowiedni program.

Jakie maszynki do churros mamy w ofercie?

Sklep expondo ma swojej ofercie wysokiej jakości maszynki do churros, które znacząco usprawnią przyrządzenie tych smakołyków. W asortymencie mamy modele o pojemności od 3 do 5 l, więc z pewnością znajdziesz urządzenie odpowiadające Twoim potrzebom. Cylindry można szybko uzupełnić kolejną porcją ciasta na churros, a ruchome tłoki szczelnie je domykają, dzięki czemu podczas wyciskania surowiec wypływa jedynie z dolnego otworu. Dołączone zestawy końcówek wylotu pozwalają na produkcję churros w kilku rozmiarach. Z kolei pionowa konstrukcja sprawia, że sprzęty nie zajmują dużo miejsca, więc zmieszczą się na niewielkich stoiskach podczas jarmarków, w food truckach i lokalach z małymi kuchniami. Idealnie wpasują się np. tuż obok maszyny do popcornu .

Dysponujemy również maszynkami do churros wyposażonymi w smażalniki. Wybierając je, otrzymujesz kompleksowe urządzenia nie tylko do formowania wypieków, ale i ich przyrządzania. W ofercie mamy modele z jedną lub dwiema komorami do smażenia. Posiadają one grzałki szybko osiągające temperaturę do 200°C. Dzięki temu w krótkim czasie przyrządzisz chrupiące churros.

Poza wyżej wymienionymi maszynkami mamy w ofercie także ręczne nadziewarki do churros. Pozwalają one wypełnić wypieki różnymi nadzieniami np. musem czekoladowym, orzechowym i nie tylko. Z manualną obsługą poradzi sobie każdy, a pojemne zbiorniki umożliwiają dozowanie dużej ilości nadzienia.

Wszystkie maszyny do churros marki Royal Catering zostały wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Materiał jest odporny na korozję i uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu maszynki oraz nadziewarki do churros posłużą przez wiele lat. Ponadto gładka powierzchnia stali nierdzewnej jest łatwa w czyszczeniu. Jej największa zaleta to biologiczna obojętność, która sprawia, że materiał nie reaguje z żywnością i jest bezpieczny dla zdrowia.

Szukasz też innych sprzętów, dzięki którym klienci będą się do Ciebie ustawiać w długich kolejkach? Sprawdź maszyny do waty cukrowej Royal Catering do wytwarzania przysmaku dzieci.

Zalety maszynek do churros

  • Usprawnienie produkcji churros.
  • Pojemne zbiorniki zapewniają dużą ilość wypieków.
  • Z ręczną obsługą poradzi sobie każdy.
  • Łatwe utrzymanie w czystości.
  • Wieloletnia trwałość dzięki stali nierdzewnej.
  • Pionowa konstrukcja zmieści się w każdej kuchni.
  • Wybierając maszynki ze smażalnikami, kupujesz urządzenie 2w1.
  • Grzałki pozwalają szybko usmażyć duże ilości churros.
  • Wygodne napełnianie wypieków za sprawą nadziewarek.