Generator ozonu - 1400 mg/h - 55 W
469,00 zł z VAT 859,00 zł

Generator ozonu - 1400 mg/h - 55 W

Producent: ulsonix | Nr artykułu: EX10050222 | Model: ULX - OZG 600H

Generator ozonu - 1400 mg/h - 55 W
Generator ozonu - 1400 mg/h - 55 W
Generator ozonu - 1400 mg/h - 55 W
Generator ozonu - 1400 mg/h - 55 W
Generator ozonu - 1400 mg/h - 55 W
Generator ozonu - 1400 mg/h - 55 W
Odtwórz film
Zdjęcie 360°
Kliknij, aby otworzyć galerię
Zamiast: 859,00 zł oszczędzasz: 390,00 zł 469,00 zł Zamiast: 859,00 zł

z VAT

 • Darmowa wysyłka

  ?

  Wysyłka natychmiastowa. Czas dostawy ok. 1-3 dni roboczych

 • 30 dni na rezygnację

  ?
 • 3 lata gwarancji

Gotowe do natychmiastowej wysyłki Jeżeli zamówisz i dokonasz opłaty w przeciągu 1 godz.47 min, to przesyłka zostania nadana jeszcze dziś.

Najważniejsze cechy produktu

 • Wydajność 1400 mg/h
 • Lampa UV
 • Timer do 12 godzin
 • Filtracja wstępna

Doskonała efektywność w oczyszczaniu powietrza to zasługa wydajności do 1400 mg ozonu w ciągu godziny (regulacja od min. 90 mg/h). Urządzenie posiada filtr wstępny. Dzięki temu skutecznie pozbędziesz się odoru spalenizny po pożarze, stęchlizny po podtopieniu czy dymu papierosowego. Wykorzystując ozonator ulsonix, nie potrzebujesz środków chemicznych, aby zlikwidować uciążliwe zapachy w pomieszczeniu czy aucie.

Pokaż więcej Pokaż mniej

Lampa UV, wbudowana wewnątrz ozonatora, sterylizuje powietrze. Likwiduje bakterie i inne drobnoustroje oraz utlenia toksyny. Pamiętaj o zachowaniu ostrożności! Promieniowanie UV może doprowadzić do uszkodzeń wzroku oraz poparzeń. Nigdy nie patrz bezpośrednio w stronę światła i nie wystawiaj na jego działanie skóry, roślin, a także zwierząt.

Pokaż więcej Pokaż mniej

Wbudowany timer pozwala na dokładne określenie czasu pracy modelu ULX - OZG 600H. Ustawisz go w zakresie do 12 godzin za pomocą pokrętła. Sprzęt wyposażono w prosty w obsłudze ręczny panel sterowniczy.

Pokaż więcej Pokaż mniej

Solidna obudowa ze stali malowanej proszkowo zapewnia długą żywotność produktu. U góry umieszczono wygodą rączkę transportową. Gumowe nóżki gwarantują stabilność i nie rysują podłoża.

Pokaż więcej Pokaż mniej

 • Wydajność – produkcja ozonu do 1400 mg/h
 • Sterylność – lampa UV
 • Elastyczność – timer, ustawienie czasu pracy do 12 h
 • Skuteczność – filtracja wstępna
 • Wygoda – rączka do przenoszenia

Generator ozonu - 1400 mg/h - 55 W

W usuwaniu uporczywych zapachów, alergenów i zarodników pleśni w pomieszczeniu nieocenioną pomocą okaże się generator ozonu marki ulsonix. Model ULX - OZG 600H idealnie nadaje się do odświeżania powietrza w domach, biurach, hotelach, lokalach gastronomicznych, magazynach i salach lekcyjnych. Sprawdzi się też przy odgrzybianiu klimatyzacji samochodowej.

Model
ULX - OZG 600H
Nr katalogowy
10050222
Stan artykułu
Nowy
Napięcie
230 V
Moc
55 W
Lampa UV
Tak, 4 W, 254 nm
Wydajność
90-1400 mg/h
Timer
Tak
Materiał obudowy
Stal malowana Q235, PP
Uchwyt na przewód
Tak
Pilot
Nie
Zawieszka ostrzegawcza
Tak
Przewód zasilający
1,6 m
Instrukcja obsługi
Tak
Wymiary (DxSxW)
29,00 x 22,00 x 25,00 cm
Waga
4,00 kg
Wymiary wysyłki (DxSxW)
37,00 x 28,00 x 29,00 cm
Waga wysyłki
4,77 kg
Instrukcja obsługi
Zakres dostawy
Oferujemy następujący komplet:
 • Generator ozonu
 • Instrukcja obsługi
Całość jest dobrze zabezpieczona na czas transportu.

Czy macie jakieś testy potwierdzające skuteczność ozonowania urządzeniem ulsonix?

Tak, posiadamy. Dysponujemy wynikami badań przeprowadzonych przez Sanepid, który w sierpniu 2020 testował sprzęt ulsonix. Badania te potwierdziły, że zabieg ozonowania umożliwia usunięcie zanieczyszczenia biologicznego nawet z trudno dostępnych oraz łatwych do przeoczenia miejsc.

Jak mogę używać tego urządzenia?

Należy pamiętać, że ludzie i zwierzęta nie mogą przebywać w pomieszczeniu podczas ozonowania. Po zakończeniu procesu wietrz pomieszczenie przez 30 min. Nie wchodź do niego przez przynajmniej 2 godziny po ozonowaniu. Pamiętaj, żeby nie produkować więcej ozonu niż potrzeba. Nie wdychaj go bezpośrednio z urządzenia. Ozonu nie wolno używać w otoczeniu łatwopalnych gazów ani materiałów wybuchowych. Dla jak najbardziej wydajnego działania rekomendujemy wymianę płytki ceramicznej: przy intensywnym użytkowaniu (ponad 8 godzin dziennie) co 6 miesięcy, przy normalnym użytkowaniu (4-6 godzin dziennie) co 12 miesięcy, przy mało intensywnym użytkowaniu (mniej niż 4 godziny dziennie) co 18-24 miesiące. ulsonix oferuje wysokiej jakości obsługę i dostarcza akcesoria oraz części zużywalne na obszarze Europy. Odpowiednie akcesoria do tych urządzeń są dostępne w naszym sklepie!

Czym jest ozon?

Ozon (oznaczany 03 i nazywany trójatomowym tlenem) jest cząsteczką składającą się z trzech atomów tlenu. Tworzy on warstwę w stratosferze, która chroni wszystkie organizmy na Ziemi przed promieniowaniem UV. Jest wyjątkowo reaktywny. Łatwo wchodzi w reakcje z substancjami takimi jak amoniak, które mogą zapobiegać nieprzyjemnym zapachom.

Jak działają generatory ozonu?

Większość generatorów ozonu działa w następujący sposób: najpierw powietrze jest zasysane z tyłu urządzenia za pomocą wbudowanego wentylatora. Kiedy powietrze znajduje się w środku generatora, zostaje oczyszczone z zarazków i bakterii za pomocą filtra. Następnie jest kierowane przez ceramiczne płytki. Tam tlen przekształca się w ozon poprzez wyładowanie elektryczne. https://www.expondo.pl/media/image/4f/09/4a/generatorozonuinfo.jpg

Do czego używa się generatorów ozonu?

Generatory ozonu idealnie odświeżają powietrze i poprawiają jego jakość w zamkniętych przestrzeniach. Ze względu na wysoką reaktywność ozon może łatwo neutralizować przykre zapachy.

Uwaga o bezpieczeństwie

Ozon w dużych stężeniach jest toksyczny, a zatem szkodliwy dla zdrowia. Należy zawsze przedsięwziąć niezbędne środki ostrożności, aby uniknąć niekontrolowanego uwalniania ozonu. Ozonatory powinny być obsługiwane wyłącznie przez specjalistów.

Jak długo można używać filtra? Czy można go myć pod wodą?

To zależy od częstotliwości używania sprzętu i warunków, w których on działa. Filtr może być myty pod wodą, ale należy go potem dobrze wysuszyć.

Czy ozonatory wyłączają się automatycznie po użyciu funkcji timer?

Tak. Wyłączają się automatycznie, kiedy zatrzymuje się timer.

Jak powinienem ustawić czas pracy ozonatora z serii wyposażonej w wyświetlacz? Instrukcja obsługi zawiera jedynie informację o programie automatycznym. Jaki czas należy ustawić, aby mieć pewność, że ozonator będzie skuteczny?

W serii z wyświetlaczem wszystkie programy są wstępnie zdefiniowane. Możesz swobodnie zmieniać czas ozonowania, przerwę i liczbę cykli. Zakres, w jakim należy ustawić ozonator, zależy od objętości pomieszczenia i wydajności ozonatora. Tabela z wyborem czasu dopasowanego do kubatury znajduje się w instrukcji.

Czy informacja o wymianie płytki ceramicznej co sześć miesięcy dotyczy wszystkich ozonatorów? Jak często wymieniacie lampę?

To jest czas orientacyjny. Należy pamiętać, że wymiana płytki będzie zależeć od częstotliwości użytkowania. Lampa jest wymieniana, gdy przestaje działać.

Czy wszystkie ozonatory pracują z ceramicznymi płytkami? Czy macie w ofercie model tylko z lampą UV?

Nie mamy modelu tylko z lampą UV. Wszystkie ozonatory wyposażono w płytki, aby generować ozon. Kiedy rozpoczyna się produkcja ozonu, lampa również się włącza. Nie można włączyć samej lampy.

Czy seria ECO poza lampami ma też wbudowane płytki?

Seria ECO wiąże się z faktem, że nie ma tam lampy. Ponadto produkty ECO mają timer zamiast cyfrowego sterowania. Każdy ozonator wyposażono w płytki ceramiczne do generowania ozonu.

Jak bardzo skomplikowana jest wymiana części zamiennych?

Filtr powietrza może wymienić każdy. Wymiana płytek nie jest prostą czynnością, dlatego wymagany jest autoryzowany i doświadczony serwisant.

Jak najlepiej wybrać wydajność ozonatora do objętości pomieszczenia? Do jakiej kubatury pasuje 5 g, 7 g, 10 g, 15 g i 20 g?

W instrukcji znajduje się tabela. Ważniejszy jest fakt, że ozonatory o większej wydajności mogą pracować w większych pomieszczeniach i robić to krócej (proces ozonowania zajmuje mniej czasu).

Czy to prawda, że ozonator powinien być ustawiony tak wysoko, jak to możliwe, aby dobrze spełniał swoją funkcję?

Ponieważ ozon jest cięższy od powietrza, zaleca się ustawić sprzęt wyżej niż na podłodze. Dobrze, jeśli jest najwyżej jak to możliwe, np. ponad poziomem biurka.

Napisz pierwszą opinię dla tego produktuZostaw recenzję
Oceny zostaną aktywowane po ich weryfikacji.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Ekspert expondo

Nadal niezdecydowany/a?

Nasi eksperci chętnie Ci pomogą!
68 325 27 70
pn. - pt. 9:00 - 13:00
Ten produkt
 • Wydajność 1400 mg/h
 • Lampa UV
 • Timer do 12 godzin
 • Filtracja wstępna

Wysyłka natychmiastowa. Czas dostawy ok. 1-3 dni roboczych

Generator ozonu - 1400 mg/h - 55 W

Generator ozonu - 1400 mg/h - 55 W

Zamiast: 859,00 zł 469,00 zł

Wysyłka natychmiastowa. Czas dostawy ok. 1-3 dni roboczych

 • Wydajność 1400 mg/h
 • Lampa UV
 • Timer do 12 godzin
 • Filtracja wstępna