Generator ozonu - 15000 mg/h - 150 W - przyłącze wodne
799,00 zł z VAT

Generator ozonu - 15000 mg/h - 150 W - przyłącze wodne

Producent: ulsonix | Nr artykułu: EX10050273 | Model: AIRCLEAN 15000-H20

Generator ozonu - 15000 mg/h - 150 W - przyłącze wodne
Generator ozonu - 15000 mg/h - 150 W - przyłącze wodne
Generator ozonu - 15000 mg/h - 150 W - przyłącze wodne
Generator ozonu - 15000 mg/h - 150 W - przyłącze wodne
Generator ozonu - 15000 mg/h - 150 W - przyłącze wodne
Zdjęcie 360°
Kliknij, aby otworzyć galerię
799,00 zł

z VAT

 • Darmowa wysyłka

  ?

  Wysyłka natychmiastowa. Czas dostawy ok. 1-2 dni roboczych

 • 30 dni na rezygnację

  ?
 • 3 lata gwarancji

 • 15000 mg/h
 • 150 W
 • Timer do 180 min
 • Stalowa obudowa
 • Do pracy ciągłej

 • Wydajność – wysoka produkcja ozonu na poziomie 15000 mg/h
 • Praca ciągła – możliwa ciągła praca bez przerw
 • Regulacja – timer do 180 min
 • Wszechstronność – może być stosowany również do ozonowania wody
 • Poręczność – kompaktowy, wytrzymały i łatwy w transporcie za sprawą uchwytu

Generator ozonu zapewnia przyjazny klimat w pomieszczeniu

Generator ozonu AIRCLEAN 15000-H20 od ulsonix pomaga skutecznie neutralizować nieprzyjemne zapachy np. stęchliznę po zalaniu lub pożarze. Ozonator wykorzystasz do oczyszczania powietrza w pomieszczeniach. Użyjesz go też do uzdatniania wody ozonem. Maszyna do ozonowania sprawdzi się w warsztatach samochodowych, hotelarstwie i pomieszczeniach sanitarnych. Pozwoli też pozbyć się zapachu papierosów, śmieci lub zwierząt.

Wykorzystaj moc ozonu dzięki ozonatorowi od ulsonix

Generator ozonu wytwarza oczyszczający gaz w ilości 15000 mg/h, dzięki czemu jest w stanie szybko i skutecznie usuwać nieprzyjemne zapachy. Ozonator ma dwie funkcje. W trybie HOLD wentylator i płyta ozonowa działają w sposób ciągły, o czym świadczy lampka kontrolna. Korzystając z kolei z timera, możesz włączyć maszynkę na maksymalnie 180 minut. Jeśli chcesz czyścić wodę za pomocą wytwornicy ozonu, wystarczy podłączyć wąż i wybrać odpowiednią funkcję za pomocą przełącznika.

Filtr umieszczony z tyłu obudowy zapewnia skuteczne oczyszczanie zasysanego powietrza. W razie potrzeby można go wymienić. Dzięki mocy wyjściowej 150 W urządzenie jest szczególnie energooszczędne, a zatem bardzo opłacalne. Podczas ozonowania nie można wchodzić do pomieszczenia. Specjalny znak ostrzegawczy informujący o pracy urządzenia możesz pobrać w naszym sklepie.

Kompaktowa obudowa wykonana z powlekanej stali jest szczególnie wytrzymała i trwała. Generator ozonu ma uchwyt ułatwiający transport, a gumowe nóżki zapewniają pewne oparcie bez uszkadzania powierzchni roboczej.

Jak bezpiecznie używać ozonu? Można go stosować wyłącznie w zamkniętych pomieszczeniach, w których nie ma ludzi i zwierząt domowych. Po zakończeniu ozonowania do pomieszczenia można wejść ponownie dopiero po 2 godzinach. Następnie musi być ono wietrzone przez co najmniej 30 minut. Produkcja ozonu powinna być dostosowana do wielkości pomieszczenia. Nigdy nie wdychaj gazu bezpośrednio z urządzenia. Upewnij się, że w pobliżu generatora ozonu nie ma palnych gazów ani substancji wybuchowych. Prosimy o uważne przeczytanie instrukcji obsługi przed rozpoczęciem korzystania i dokładne przestrzeganie wszystkich zasad bezpieczeństwa.

Pobierz znak ostrzegawczy do dezynfekcji pomieszczenia.

Dowiedz się, jak skuteczny jest ozon w walce z bakteriami i pleśnią! Badania Państwowej Inspekcji Sanitarnej (Sanepid) wykazały, że proces prowadzony przy pomocy generatora ozonu ulsonix może być doskonałym uzupełnieniem konwencjonalnych metod dezynfekcji i usuwać skażenia biologiczne nawet z trudno dostępnych miejsc.

Pobierz PDF

Napięcie [V]
230
Bezpiecznik [A]
F4AL
Moc [W]
150
Moc [W]
150
Funkcje
HOLD
Przewód zasilający [m]
1,45
Wydajność ozonu [mg/h]
15000
Materiał obudowy
Stal
Minutnik
Tak
Uchwyt na kabel
Nie
Pilot
Nie
Zawieszka z informacją o ozonowaniu
Tak
Wymiary (DxSxW) [cm]
24 x 18.5 x 17.5
Waga [kg]
3.3
Wymiary wysyłki (DxSxW) [cm]
29 x 25 x 27
Waga wysyłki [kg]
3.5
Instrukcja obsługi
Zakres dostawy
 • Generator ozonu
 • Zawieszka ostrzegawcza 
 • Instrukcja obsługi

O tym warto wiedzieć:

1. Czym jest ozon?

Ozon (oznaczany 03 i nazywany trójatomowym tlenem) jest cząsteczką składającą się z trzech atomów tlenu. Tworzy on warstwę w stratosferze, która chroni wszystkie organizmy na Ziemi przed promieniowaniem UV. Jest wyjątkowo reaktywny. Łatwo wchodzi w reakcje z substancjami takimi jak amoniak, które mogą zapobiegać nieprzyjemnym zapachom.

2. Jak działają generatory ozonu?

Większość generatorów ozonu działa w następujący sposób: najpierw powietrze jest zasysane z tyłu urządzenia za pomocą wbudowanego wentylatora. Kiedy powietrze znajduje się w środku generatora, zostaje oczyszczone z zarazków i bakterii za pomocą filtra. Następnie jest kierowane przez ceramiczne płytki. Tam tlen przekształca się w ozon poprzez wyładowanie elektryczne.

3. Do czego używa się generatorów ozonu?

Generatory ozonu idealnie odświeżają powietrze i poprawiają jego jakość w zamkniętych przestrzeniach. Ze względu na wysoką reaktywność ozon może łatwo neutralizować przykre zapachy.

4. Uwaga o bezpieczeństwie

Ozon w dużych stężeniach jest toksyczny, a zatem szkodliwy dla zdrowia. Należy zawsze przedsięwziąć niezbędne środki ostrożności, aby uniknąć niekontrolowanego uwalniania ozonu. Ozonatory powinny być obsługiwane wyłącznie przez specjalistów. Dla jak najbardziej wydajnego działania rekomendujemy wymianę płytki ceramicznej co 6000 godzin. Ulsonix oferuje wysokiej jakości obsługę i dostarcza części zużywalne na obszarze Europy.

Czy są jakieś badania potwierdzające skuteczność ozonowania urządzeniami ulsonix?

Tak. Dysponujemy wynikami badań przeprowadzonych przez Sanepid, który w sierpniu 2020 testował sprzęt ulsonix. Badania te potwierdziły, że zabieg ozonowania umożliwia usunięcie zanieczyszczenia biologicznego nawet z trudno dostępnych oraz łatwych do przeoczenia miejsc.

Jak mogę używać tego urządzenia?

Generator może być używany do dezynfekcji i usuwania nieprzyjemnych zapachów z pokojów i samochodów. Należy pamiętać, że ludzie i zwierzęta nie mogą przebywać w pomieszczeniu podczas ozonowania. W sytuacji, gdy musisz wejść do pokoju, musisz go jak najszybciej opuścić oraz mieć na sobie specjalne ubranie ochronne i maskę inhalacyjną z odpowiednim wkładem. Po zakończeniu procesu wietrz pomieszczenie przez 15-30 min. Nie wchodź do niego przez przynajmniej 2 godziny po ozonowaniu. Pamiętaj, żeby nie produkować więcej ozonu niż potrzeba. Nie wdychaj go bezpośrednio z urządzenia. Ozonu nie wolno używać w otoczeniu łatwopalnych gazów ani materiałów wybuchowych.

Jak długo można używać filtra? Czy można go myć pod wodą?

To zależy od częstotliwości używania sprzętu i warunków, w których on działa. Filtr może być myty pod wodą, ale należy go potem dobrze wysuszyć.

Czy ozonatory wyłączają się automatycznie po użyciu funkcji timer?

Tak. Wyłączają się automatycznie, kiedy zatrzymuje się timer.

Jak powinienem ustawić czas pracy ozonatora z serii wyposażonej w wyświetlacz? Instrukcja obsługi zawiera jedynie informację o programie automatycznym. Jaki czas należy ustawić, aby mieć pewność, że ozonator będzie skuteczny?

W serii z wyświetlaczem wszystkie programy są wstępnie zdefiniowane. Możesz swobodnie zmieniać czas ozonowania, przerwę i liczbę cykli. Zakres, w jakim należy ustawić ozonator, zależy od objętości pomieszczenia i wydajności ozonatora. Tabela z wyborem czasu dopasowanego do kubatury znajduje się w instrukcji.

Czy informacja o wymianie płytki ceramicznej co sześć miesięcy dotyczy wszystkich ozonatorów? Jak często wymieniacie lampę?

To jest czas orientacyjny. Należy pamiętać, że wymiana płytki będzie zależeć od częstotliwości użytkowania. Lampa jest wymieniana, gdy przestaje działać.

Czy wszystkie ozonatory pracują z ceramicznymi płytkami? Czy macie w ofercie model tylko z lampą UV?

Nie mamy modelu tylko z lampą UV. Wszystkie ozonatory wyposażono w płytki, aby generować ozon. Kiedy rozpoczyna się produkcja ozonu, lampa również się włącza. Nie można włączyć samej lampy.

Czy seria ECO poza lampami ma też wbudowane płytki?

Seria ECO wiąże się z faktem, że nie ma tam lampy. Ponadto produkty ECO mają timer zamiast cyfrowego sterowania. Każdy ozonator wyposażono w płytki ceramiczne do generowania ozonu.

Jak bardzo skomplikowana jest wymiana części zamiennych?

Filtr powietrza może wymienić każdy. Wymiana płytek nie jest prostą czynnością, dlatego wymagany jest autoryzowany i doświadczony serwisant.

Jak najlepiej wybrać wydajność ozonatora do objętości pomieszczenia? Do jakiej kubatury pasuje 5 g, 7 g, 10 g, 15 g i 20 g?

W instrukcji znajduje się tabela. Ważniejszy jest fakt, że ozonatory o większej wydajności mogą pracować w większych pomieszczeniach i robić to krócej (proces ozonowania zajmuje mniej czasu).

Czy to prawda, że ozonator powinien być ustawiony tak wysoko, jak to możliwe, aby dobrze spełniał swoją funkcję?

Ponieważ ozon jest cięższy od powietrza, zaleca się ustawić sprzęt wyżej niż na podłodze. Dobrze, jeśli jest najwyżej jak to możliwe, np. ponad poziomem biurka.

Napisz pierwszą opinię dla tego produktuZostaw opinię (5 gwiazdek to ocena najwyższa, a 1 najniższa)
Kliknij link wysłany na Twój adres e-mail i potwierdź swoją opinię! Zostanie ona opublikowana po weryfikacji.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Ekspert expondo

Nadal niezdecydowany/a?

Nasi eksperci chętnie Ci pomogą!
68 325 27 70
pn. - pt. 8:00 - 16:00
Ten produkt
 • 15000 mg/h
 • 150 W
 • Timer do 180 min
 • Stalowa obudowa
 • Do pracy ciągłej

Wysyłka natychmiastowa. Czas dostawy ok. 1-2 dni roboczych

Generator ozonu - 15000 mg/h - 150 W - przyłącze wodne

Generator ozonu - 15000 mg/h - 150 W - przyłącze wodne

799,00 zł

Wysyłka natychmiastowa. Czas dostawy ok. 1-2 dni roboczych

 • 15000 mg/h
 • 150 W
 • Timer do 180 min
 • Stalowa obudowa
 • Do pracy ciągłej