Wiertarki magnetyczne

Poznaj nasz szeroki wybór produktów
Więcej kategorii

1 - 16 z 16 produktów

Nie znaleziono wyników dla danego filtra!

Wiertarka magnetyczna MSW – zamów ją w expondo 

Szukasz uniwersalnego urządzenia do wiercenia w pionowej pozycji, gwintowania, pogłębiania i cięcia pierścieniowego? Wiertarka magnetyczna marki MSW to idealne sprzęt z gamy elektronarzędzi do obróbki metalu, betonu, kamienia i innych twardych materiałów. Wykorzystuje silny magnes do przyciągania metalu, dzięki czemu możesz ją stabilnie, bezpiecznie i łatwo eksploatować. 

Wiertarki magnesowe są niezbędne w profesjonalnym zastosowaniu. Na co dzień wykorzystuje się je m.in. w budownictwie, górnictwie, przemyśle maszynowym i stoczniowym. Stają się niezastąpione w przypadku wycinania dużych otworów pod przewody elektryczne, instalowania elementów złącznych takich jak śruby oraz wkręty. Tak wszechstronną maszynę możesz już dziś kupić np. do swojego warsztatu ślusarskiego lub firmy remontowej! Jeśli wykonywanie otworów ma stać się jednym z Twoich głównych zadań, to sprawdź koniecznie nasze otwornice.  

Jak działa wiertarka magnesowa? 

Elektromagnes tworzy wokół siebie silne pole magnetyczne, gdy przepływa przez niego prąd. Pole to przyciąga materiały żelazne, takie jak metal lub żelazne przedmioty umieszczone w jego pobliżu. Magnes może być wyłączony ręcznie lub automatycznie w zależności od tego, jakie zastosujesz ustawienie przed rozpoczęciem pracy. Mocny elektromagnes (np. 13800 N) utrzymuje wiertarkę magnetyczną podczas pracy w pionie. Działanie w tym położeniu charakteryzuje również wiertnice.  

Aby wiercić otwory magnesówką wiertarką, musisz zaopatrzyć się w przeznaczone do niej wiertła koronowe, inaczej nazywane frezami trepanacyjnymi. Są to specjalne wiertła przeznaczone do wiercenia otworów w pełnym materiale, bez konieczności wstępnego nawiercenia. Sklep expondo oferuje je w różnych średnicach i wysokościach.  

Jakie parametry ma wiertarka magnetyczna? 

Podczas wiercenia liczą się nie tylko precyzja, ale również wydajność i bezpieczeństwo. Na te trzy czynniki wpływają główne parametry sprzętu. Poniżej w naszym krótkim poradniku zakupowym przedstawiamy główne punkty, na które musisz zwrócić uwagę, decydując się na konkretny model.  

  1. Moc – określa efektywność urządzenia. Im jest ona wyższa, tym nadaje się do twardszych materiałów. Standardowo moc wiertarek magnetycznych wynosi między 1000 a 2000 W.  

  1. Zasilanie – zwykle wynosi 230 V, ale również może się zdarzyć, że 400 V. Wiertarka magnetyczna zasilana prądem trójfazowym to zwykle model o bardzo wysokiej mocy stosowany do najtwardszych materiałów.  

  1. Średnica wiercenia – bezpośrednio wpływa na wszechstronność sprzętu. Określa, jakich wierteł możesz użyć. Przykładowo maks. średnica 35 mm pozwala wiercić jedynie niewielkie otwory, a maks. 150 mm największe.  

  1. Prędkość obrotowa – to liczba obrotów wałku korbowego silnika w jednostce czasu. Podaje się ją w liczbie obrotów na minutę przy biegu jałowym.  

  1. Siła magnetyczna (przyciąganie) – określa siłę, z jaką stopa magnetyczna łączy się z metalowymi elementami (podobnie jak w przypadku podnośników magnetycznych). Minimalna zapewniająca bezpieczeństwo siła powinna wynosić 10000 N. Pamiętaj, żeby wiertarkę dopasować pod tym względem do warunków, w jakich będziesz nią pracować.  

Urządzenia marki MSW w tej kategorii posiadają dodatkowo pasek zabezpieczający. Dzięki niemu wiertarka elektromagnetyczna zostanie w aktualnym położeniu również w przypadku braku prądu. W ten sposób zapobiegnie potencjalnemu uszkodzeniu obrabianej powierzchni. 

Choć nie są to najważniejsze parametry, warto również zwrócić uwagę na wymiary i wagę sprzętu. Urządzenia o niższej mocy, które są mniejsze i lżejsze sprawdzą się w mobilnym zastosowaniu. Z kolei modele większe i cięższe muszą zajmować swoje stałe miejsce w warsztacie.  

MSW to nie tylko wiertarki magnesowe! 

Sklep expondo.pl oferuje modele o zróżnicowanych parametrach, co pozwala dopasować Ci sprzęt odpowiedni do swoich potrzeb. Poszczególne warianty różnią się m.in. mocą silnika, siłą przyciągania magnesu i prędkością obrotów. Każda prezentowana wiertarka magnesowa jest bardzo prosta w obsłudze dzięki umieszczeniu wszystkich elementów sterujących po jednej stronie urządzenia. 

Wiertarka magnetyczna marki MSW nie byłaby tak użyteczna, gdyby nie dołączone do niej akcesoria. Zależnie od modelu, oprócz rzecz jasna uchwytu wiertarskiego i klucza, znajdują się m.in. zapasowy bezpiecznik, wybijak klinowy, wspornik montażowy i szczotki węglowe.  

Sklep expondo, jako oficjalny dystrybutor marki, oferuje również inne produkty, które sprawdzą się na placu budowy, a także najlepszą obsługę klienta. Niezależnie czy kupisz wiertarkę magnetyczną, czy młotowiertaki, dodatkowo otrzymasz od nas 3 lata gwarancji na cały asortyment. Zapewniamy również darmowe wysyłki i zwroty oraz 30 dni na rezygnację, jeśli produkty nie spełnią Twoich oczekiwań. Nie czekaj i złóż zamówienie już dziś!