Wiertnice

Zainspiruj się blogiem expondo

Szeroka oferta wiertnic do betonu w sklepie expondo

Wiercenie w betonie to nie przelewki. Tutaj wymagana jest duża pewność, precyzja i ogromna moc. Przy mniejszych otworach zwykła młotowiertarka powinna wystarczyć. Jednak do cięższych prac potrzebujesz wydajniejszej maszyny. Najlepsze efekty osiągniesz z wiertnicami do betonu od MSW.

Z wyglądu przypominają zwykłe wiertarki, ale są o wiele mocniejsze. Z nimi przewiercisz się przez tak twarde materiały, jak beton, asfalt, kamień czy masa bitumiczna. Dlatego stanowią idealne narzędzie przy pracach budowlanych czy drogowych. Jednak sama wiertnica to za mało. Potrzebujesz też odpowiedniego diamentowego wiertła koronowego, które pozwoli się przewiercić przez tak twarde materiały. Wszystko znajdziesz w tej kategorii!

Zalety wiertnic do betonu marki MSW

Wiertnice diamentowe do betonu to potężne narzędzia do profesjonalnego użytku. Dlatego marka MSW postarała się, żeby jej maszyny spełniły oczekiwania wszystkich budowlańców. Jej inżynierowie zaprojektowali urządzenia tak, aby były funkcjonalne, wytrzymałe i bezpieczne w użyciu.

O wydajność pracy dbają potężne silniki elektryczne. Mają one wystarczająco dużo mocy, aby poradzić sobie z szeroką gamą wierteł koronowych. Co więcej, są one przystosowane nawet do długiej pracy bez przerw. Będą więc niezastąpione do użytku z innymi maszynami budowlanymi.

Podczas wiercenia w betonie dużą rolę odgrywa stabilne prowadzenie wiertła. Dlatego wiertnice elektryczne od MSW posiadają solidne podstawy z szynami, po których można swobodnie unosić i opuszczać narzędzia. Dzięki temu masz pewność, że uzyskane otwory będą pozbawione niedoskonałości.

W kwestii bezpieczeństwa zastosowano specjalne moduły PRCD. Zapobiegają one przypadkowemu włączeniu się wiertnicy do betonu. Jeżeli więc na budowie nagle zabrakło prądu, wyskoczyły bezpieczniki czy doszło do awarii, to po przywróceniu energii elektrycznej maszyna nie włączy się sama. Pozwoli to uniknąć uszkodzenia sprzętu oraz porażenia.

To zaledwie część zalet wynikających z wyboru elektrycznych wiertnic do betonu marki MSW. Najlepsze jest to, że podobnymi cechami wyróżniają się wszystkie maszyny tego producenta. Świetnym tego przykładem są młoty wyburzeniowe, których też nie powinno zabraknąć na placu budowy.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie wiertnicy do betonu?

Wyboru odpowiedniej wiertnicy diamentowej nie powinno się pozostawiać przypadkowi. Jeżeli zależy Ci na wydajnej pracy, to należy dokładnie przemyśleć swoją decyzję. Najlepiej jeśli porównasz ze sobą różne modele tych sprzętów. Na co zwrócić uwagę przy wyborze wiertnicy do betonu?

 1. Moc – jest ściśle powiązana z wydajnością maszyny. Duża moc pozwala nie tylko pracować szybciej i z twardszymi materiałami, ale umożliwia też wydajne stosowanie wierteł diamentowych o większej średnicy. Ponadto mocne wiertnice są mniej podatne na przegrzania po wielogodzinnym wierceniu.

 1. Regulacja prędkości obrotowej – możliwość doboru prędkości obrotowej sprawia, że maszyna będzie się nadawać do różnych materiałów. Warto przy tym wspomnieć, że w przypadku bardzo twardego betonu czy kamienia, wiercenie najlepiej zaczynać od niskich obrotów.

 1. Dopuszczalna średnica wiertła – im większy jest ten zakres, tym szersze zastosowanie urządzenia.

 1. Możliwość wiercenia na mokro – część modeli pozwala poprawić efektywność wiercenia przez zastosowanie przyłączy doprowadzających wodę lub specjalne płyny. Dzięki nim minimalizujesz ryzyko pęknięcia materiału podczas wiercenia i wydłużasz żywotność wiertła diamentowego.

 1. Regulacja głębokości wiercenia – chodzi o zakres, w jakim wiertnica może być przesuwana w górę i w dół.

Warto także sprawdzić, jakie akcesoria wchodzą w skład zestawu z maszyną. Mogą to być m.in. klucze służące do montażu do podłoża, wężyki doprowadzające wodę i nie tylko.

Jakie wiertło diamentowe koronowe do wiertnicy wybrać?

Jak już wspominaliśmy, sama wiertnica do betonu jest bezużyteczna, jeśli nie ma odpowiedniego wiertła koronowego. W końcu to ono ma bezpośredni kontakt z obrabianym materiałem, więc jego zakup jest niezbędny. Pytanie tylko, które wiertło koronowe wybrać? Na pewno warto zwrócić uwagę na następujące parametry:

 • Długość – określa, jakiej maksymalnej grubości może być materiał, przez który chcesz się przewiercić na wylot.

 • Średnica – czyli jak duży otwór jest w stanie wykonać wiertło. Pamiętaj, żeby dobierać średnicę do możliwości wiertnicy elektrycznej!

 • Gwint – to za jego pomocą przymocujesz wiertło do maszyny.

Nie trzeba chyba wspominać, że wiertła diamentowe do wiertnic są przeznaczone wyłącznie do betonu, kamienia, asfaltu itp. Do pozostałych materiałów należy stosować inne sprzęty. Jeśli chcesz wywiercić duży otwór w metalowej blasze lub desce, to polecamy otwornice MSW.

Jak zamontować wiertnicę do betonu?

Gdy już wybierzesz odpowiedni model, warto się dowiedzieć, jak go stosować w sposób bezpieczny i wydajny. W przeciwieństwie do innych elektronarzędzi, np. wkrętarek, wiertnicy do betonu nie powinno się trzymać w rękach. Stanowczo zmniejsza to dokładność podczas pracy, a do tego jest to bardzo męczące. Zarówno maszyna, jak i wiertło do betonu do lekkich nie należą, więc długotrwałe wiercenie w ten sposób absolutnie odpada.

Rozwiązaniem tego problemu są statywy. Znaczna część wiertnic elektrycznych posiada w zestawach specjalne podstawy z szynami, które gwarantują odpowiednią stabilność. Jednak, aby spełniały swoją funkcję, należy je właściwie przymocować do podłoża. Jak to zrobić?

 1. Określ środkowy punkt otworu, który chcesz wywiercić.

 1. Ustaw wiertnicę na statywie tak, aby wiertło zbiegło się z zaznaczonym punktem.

 1. Określ punkty montażu kotew i odstaw statyw.

 1. Wywierć otwór na kotwę i ją zamocuj.

 1. Ustaw statyw nad kotwą i dokręć śrubę montażową.

 1. Dokręć śruby w podstawie statywu, aby go wypoziomować.

I gotowe! Dla ułatwienia na czas montażu statywu możesz zdjąć z niego wiertnicę do betonu. W ten sposób wygodniej określisz lokalizację otworu na kotwę montażową. Pamiętaj, że zanim uruchomisz maszynę, sprawdź, czy na pewno stoi równo, a w razie potrzeby dokręć śruby podstawy.

Wybierz profesjonalną wiertnicę marki MSW!

Diamentowe wiertnice do betonu MSW to bez wątpienia jedno z praktyczniejszych narzędzi na placu budowy. Nie ma się czemu dziwić, w końcu pochodzą z asortymentu czołowego europejskiego producenta elektronarzędzi. Marka MSW zyskała swoje uznanie dzięki niezawodnym i praktycznym sprzętom. W jej ofercie znajdziesz nie tylko maszyny budowlane czy elektronarzędzia, ale i wciągarki linowe niezbędne w każdym magazynie.

Jeżeli jednak szukasz innych maszyn, które ułatwią Ci obróbkę szerokiej gamy materiałów, to czemu nie zajrzysz do oferty naszych pozostałych marek? Wśród nich znajdziesz Stamos, specjalistę od urządzeń spawalniczych i przecinarek plazmowych. Ze sprzętami tej marki nie tylko połączysz, ale i rozdzielisz metale różnego rodzaju.

Sklep expondo ma dla Ciebie coś jeszcze. Nasi klienci dostają aż 3-lata gwarancji na wszystkie produkty z oferty. Zapewniamy też darmowe wysyłki i zwroty, a także 30 dni na rezygnację. Nie czekaj i zrób zakupy z expondo!