Akcesoria do wag

Zainspiruj się blogiem expondo

Wysokiej jakości akcesoria do wag w sklepie online expondo.pl

Posiadając urządzenia miernicze, musisz pamiętać, że są to sprzęty wymagające w eksploatacji. Aby wynik ważenia był precyzyjny, wagę należy regularnie wzorcować. Dlatego musisz zadbać o zaopatrzenie się w odpowiednio skalibrowane odważniki. Podczas pracy ze sprzętem przydadzą się również inne akcesoria do wag. W sklepie online expondo.pl znajdziesz szereg produktów usprawniających proces ważenia. Dzięki nim uzyskiwanie dokładnych wyników będzie proste i wygodne.

Przeczytaj poniższy poradnik zakupowy i dowiedz się, które akcesoria pomogą Ci w codziennej pracy ze sprzętem mierniczym.

Jakie akcesoria do wag mogą Ci się przydać?

Masz sklep, gdzie sprzedajesz produkty na wagę? A może prowadzisz zakład jubilerski lub pracujesz w laboratorium fizyko-chemicznym? Branż, w których wykorzystuje się narzędzia pomiarowe, jest bez liku. Dlatego właśnie warto zadbać, aby Twoje oprzyrządowanie działało zawsze bez zarzutu. Dostępne w naszym sklepie artykuły umożliwią Ci uzyskiwanie precyzyjnych pomiarów. Przyda Ci się przede wszystkim:

  • Wzorzec masy: jest niezbędny podczas cyklicznego wzorcowania wagi. Każdy, nawet najlepszy sprzęt, po pewnym czasie traci na precyzji. Dzięki specjalnym odważnikom Twoje wagi sklepowe znów będą ważyć, jak na samym początku! Dzięki temu żaden klient nie wróci z reklamacją. W naszym sklepie znajdziesz wzorce od 1 g do 20 kg. Dostępne są jako modele pojedyncze lub sprzedawane w zestawach, np. po 24 szt. (od 1 g do 500 g).

  • Zasilacz do wagi elektronicznej – okaże się niezastąpiony, kiedy w Twojej wadze rozładują się baterie. Podczas wyboru odpowiedniego zwróć uwagę na typ złącza, aby było dopasowane do wagi (np. 3-pinowe lub hohlstecker). Zweryfikuj także parametry: prąd wejściowy oraz napięcie. Pamiętaj też, że im dłuższy kabel, tym korzystanie z ładowarki będzie wygodniejsze.

  • Rampa najazdowa do wag– jeśli wykorzystujesz u siebie wagi magazynowe, to najazd w wielu sytuacjach znacząco ułatwi Twoją pracę. Tego typu akcesorium sprawdzi się zwłaszcza w hurtowniach, na złomowiskach, w warsztatach czy przemyśle. Dzięki rampie wygodnie wjedziesz wózkiem na wagę, aby zważyć ciężki przedmiot. Po niektórych modelach o bardzo dużej nośności bez problemu przejedziesz nawet samochodem.

  • Części do wag – elementy eksploatacyjne wagi ulegają zużyciu. Warto zatem zadbać, aby części zapasowe do nich odznaczały się najwyższą jakością. Nie kupuj niesprawdzonych zamienników, zapoznaj się z naszą ofertą, wybierając odpowiednią część do swojej wagi.

Akcesoria do wag marki TEM i Steinberg Systems – zalety

Marka TEM słynie z produkcji wag oraz akcesoriów ułatwiających ważenie. Dlatego warto zaopatrzyć się w precyzyjny wzorzec masy właśnie u tego producenta. W zależności od modelu będzie on wykonany z żeliwa lub stali nierdzewnej. Są to materiały bardzo trwałe, odznaczające się odpornością na warunki atmosferyczne i mechaniczne uszkodzenia. Dodatkowo sprzedawane są w ochronnych walizkach i futerałach. Z tego powodu ich właściwe przechowywanie i przenoszenie jest bardzo wygodne.

Ciężarki możesz wykorzystać do wzorcowania wag, specjalistycznej aparatury laboratoryjnej, kalibracji odważników lub ważenia za pomocą wagi szalkowej. Natomiast dzięki niezwodnym ładowarkom Twoja praca z wagą elektroniczną będzie przebiegać zawsze bez zakłóceń.

Producent wyposażenia warsztatowego i dla przemysłu – Steinberg Systems – oferuje z kolei praktyczne rampy najazdowe. Dzięki nim wagi platformowe poradzą sobie z ważeniem bardzo ciężkich towarów. Są antypoślizgowe, dlatego ułatwią też np. wprowadzenie zwierząt na wagi weterynaryjne lub do ważenia inwentarza.

Pracę z dużymi ładunkami ułatwią Ci również zawiesia wężowe tego samego producenta. Za ich pomocą bez trudu podniesiesz przedmioty o delikatnych powierzchniach (np. malowane) lub o nieporęcznym kształcie. Świetnie nadają się zwłaszcza do kolumn czy filarów. Do ważenia tego typu obiektów świetnie sprawdzi się szczególnie dobrze waga hakowa. Wystarczy, że powiesisz na niej interesujący Cię przedmiot.

Jeśli natomiast do Twoich zadań należy pomiar masy bardzo drobnych przedmiotów, sprawdź nasz asortyment wag laboratoryjnych i jubilerskich. W zależności od modelu te niezwykle dokładne urządzenia pozwolą Ci zważyć niewielkie kamienie szlachetne lub środki chemiczne z precyzją nawet 0,01 g. Dzięki temu procesy wymagające użycia niewielkiej ilości danej substancji przebiegną bez zakłóceń.

Dodatkowo wiele z nich posiada praktyczne akcesoria – np. specjalne miseczki czy osłony przeciwpodmuchowe. Sprawdzą się więc do ważenia pudrów, proszków i innych produktów wrażliwych na działanie czynników zewnętrznych.

Dlaczego jeszcze warto sprawdzić naszą ofertę? Kupując w expondo.pl, otrzymujesz darmową dostawę oraz gwarancję na 3 lata. Jeśli natomiast zdecydujesz się zwrócić nabyty artykuł, bez przeszkód zrobisz to w terminie do 30 dni.