Wagi pocztowe

Zainspiruj się blogiem expondo

Szeroka oferta wag pocztowych w sklepie expondo

Prowadzisz firmę, w której często korzystasz z usług poczty lub firm kurierskich? A może zajmujesz się logistyką przesyłek nadanych przez Twoich klientów? Niezależnie od Twojej odpowiedzi, jedno jest pewne – potrzebujesz dokładnych wag pocztowych marek Steinberg Systems i Steinberg Basic!

Prezentowane urządzenia służą do ważenia listów, małych paczek i innych przedmiotów, które są wysyłane pocztą lub za pośrednictwem firm kurierskich. Są one wykorzystywane w urzędach pocztowych, a także przez osoby prywatne, które chcą nadać przesyłkę. Z wagami pocztowymi nie tylko łatwo sprawdzisz masę listu lub paczki, ale określisz też odpowiednią stawkę pocztową. W ten sposób Twoja przesyłka zostanie nadana zgodnie z obowiązującym prawem.

Wagi pocztowe z oferty sklepu expondo to wagi elektroniczne. Wyposażone są w cyfrowe wyświetlacze, które pokazują wagę w ustawionej jednostce ważenia (gramach, kilogramach, funtach itp.). Elektroniczne wagi pocztowe są bardzo łatwe w obsłudze – wystarczy położyć na nich przedmiot i poczekać na wynik.

Wagi pocztowe są przeznaczone głównie do stosunkowo niewielkich ciężarów. Jeśli potrzebujesz urządzenia do dużych paczek, to warto zaopatrzyć się w wagi paczkowe o znacznie większym zakresie ważenia.

Jaką wagę pocztową wybrać – stacjonarną czy przenośną?

Wagi pocztowe charakteryzują się różnymi rozmiarami, ciężarem i przeznaczeniem. Niektóre wymagają zawieszenia panelu sterowania na ścianie. Z tego względu wagi listowe można podzielić na dwa typy – stacjonarne i przenośne. Który rodzaj będzie więc najlepszy dla Ciebie?

Stacjonarne wagi pocztowe umieszcza się w jednym miejscu bez możliwości ich przenoszenia. Dlatego są częstym elementem wyposażenia poczty czy punktu przyjmowania paczek. Mają one za zadanie umożliwić pracownikom oraz klientom wygodne sprawdzenie masy przesyłki.

Modele przenośne są z kolei przeznaczone m.in. dla kurierów, którzy podróżują między biurami lub wykonują dostawy podczas jazdy samochodem. Dzięki takim wagom pocztowym mogą szybko skontrolować, czy przesyłka nie przekracza określonej granicy i może być nadana.

Jeżeli szukasz też innych urządzeń lub wyposażenia w swojej firmie kurierskiej, to co powiesz na podajniki rolkowe? Dzięki nim znacząco usprawnisz transportowanie paczek z magazynu do auta i nie tylko.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie wagi pocztowej?

Chcąc wybrać jak najlepszą wagę pocztową, koniecznie zapoznaj się ze specyfikacją tych urządzeń. Dane techniczne decydują bowiem o efektywności sprzętu. Dlatego warto porównać ze sobą kilka modeli wag listowych. Na co więc zwrócić uwagę przed zakupem?

  1. Dokładność – chodzi o to, z jaką precyzją waga pocztowa oddaje rzeczywistą masę obiektu. Jej poziom zależy od liczby podziałek, a także zakresu wagowego produktu. Do bardzo dokładnych pomiarów przyda Ci się waga laboratoryjna.

  1. Zakres ważenia – określa minimalną i maksymalną wagę przedmiotu, jaką jest w stanie zmierzyć sprzęt.

  1. Funkcje – tutaj lista może być naprawdę długa. Z pewnością warto sprawdzić, czy waga pocztowa ma funkcję zerowania (ręczne ustawianie zera na wyświetlaczu) i tarowania (pomiaru bez opakowania). Inne przydatne rozwiązania to zmiana jednostki ważenia (g, kg, lb, oz itp.), zliczanie sztuk, ostrzeżenie przed przeciążeniem czy automatyczne wyłączanie po dłuższej bezczynności.

Sprawdzając poszczególne wagi pocztowe, skontroluj również ich zasilanie. Niektóre wymagają bowiem stałego podłączenia do kontaktu, podczas gdy pozostałe posiadają wbudowane akumulatory lub wymienne baterie. Pierwsze przydadzą Ci się do pracy stacjonarnej, a drugie łatwo przestawisz lub weźmiesz ze sobą do klienta.

Wybierz profesjonalne wagi pocztowe od expondo!

Wagi pocztowe to niezbędne narzędzie dla każdej firmy, która zajmuje się wysyłką. Jeśli szukasz niezawodnej i niedrogiej wagi, to marki Steinberg Systems i Steinberg Basic mają dla Ciebie idealne rozwiązanie. Oferują one szeroki wybór wag pocztowych, które mogą być używane do ważenia listów, małych paczek, a nawet odliczania sztuk np. śrub czy gwoździ.

Nasze wagi pocztowe są dostępne w różnych wariantach, dzięki czemu bez problemu znajdziesz urządzenie, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Jeden z naszych najpopularniejszych modeli to SBS-LW-25/1000, który jest przystępną opcją dla firm szukających podstawowej wagi. Z kolei SBS-TW-30C to idealna propozycja dla przedsiębiorstw potrzebujących znacznie większego zakresu ważenia. Jeśli szukasz czegoś do naprawdę ciężkich zadań, sprawdź naszą ofertę wag platformowych.

expondo oferuje swoim klientom znacznie więcej niż tylko wagi elektroniczne. Kupując w naszym sklepie, otrzymasz aż 3 lata gwarancji na cały asortyment. Nie musisz się również martwić wysokimi kosztami dostawy, ponieważ wysyłka i zwroty są całkowicie darmowe. Ponadto zapewniamy do 30 dni na rezygnację z zakupu. Nie czekaj i złóż zamówienie już dziś!