Opalarki

Zainspiruj się blogiem expondo

Opalarki do ogrodu i warsztatu w ofercie sklepu expondo

Gorące powietrze potrafi zdziałać cuda w wielu obszarach zastosowań. Normalnie służy do ogrzewania pomieszczeń, ale w warsztatach przydaje się do różnych prac, a w ogrodzie do usuwania chwastów. Chcesz mieć ciągły dostęp do gorącego powietrza, wykonując różne zadania? W takim razie wybierz opalarki marki MSW.

W zależności od tego, co chcesz zrobić, w sklepie expondo masz do wyboru dwa rodzaje tych urządzeń:

  • opalarki elektryczne,

  • opalarki do chwastów.

Pierwsza grupa przeznaczona jest dla majsterkowiczów, osób zajmujących się renowacją mebli, stolarzy i nie tylko. Służą do podgrzania różnych powierzchni drewnianych, metalowych czy plastikowych. Urządzenia drugiego rodzaju przydają się, gdy w Twoim ogrodzie trwa inwazja chwastów. Jest to świetne uzupełnienie opryskiwaczy ogrodowych.

Do czego można użyć opalarki? Zastosowanie opalarek

Decydując się na zakup opalarki elektrycznej, z pewnością masz w głowie jedno główne zastosowanie tego sprzętu. Nie ma w tym nic złego, ale warto się dowiedzieć, w jakich innych obszarach możesz wykorzystać to narzędzie.

Zacznijmy od opalarek elektrycznych. Za ich pomocą podgrzejesz różne powierzchnie i usuniesz z nich farby, lakiery czy zaschnięte smary. Jest to świetne zastosowanie, jeśli zajmujesz się naprawą i renowacją mebli. Warto wówczas skorzystać ze specjalnych końcówek nakładanych na dyszę. Nie tylko pozwalają ukierunkować strumień powietrza, ale i posłużą do zeskrobania starej nawierzchni.

Wysoką temperaturę z opalarki do drewna wykorzystasz też do cięcia oraz łączenia tworzyw sztucznych. Są one podatne na wysokie temperatury, pod wpływem których topnieją. Ponadto niektóre kleje i topniki wymagają wcześniejszego podgrzania, aby mogły dobrze związać różne elementy. Z opalarkami zrobisz to bez problemu.

Do innych zastosowań na pewno można zaliczyć wsparcie podczas lutowania. Dotyczy szczególnie elementów montowanych powierzchniowo, które należy wcześniej ogrzać, aby można było je zainstalować. Jeśli więc Twoja stacja lutownicza nie posiada dyszy gorącego powietrza, to opalarka bez problemu ją zastąpi. Poza tym urządzenia wykorzystasz w hydraulice, motoryzacji i nie tylko.

A co z opalarkami do chwastów? Ich zadanie jest bardzo proste. Służą do wypalania niechcianych roślin, które wyrastają spomiędzy kostki brukowej, płyt chodnikowych lub krawężników. Wysoka temperatura dociera aż do korzeni, więc nie musisz się martwić o szybki powrót chwastów w swoim ogrodzie.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie opalarki elektrycznej?

Niezależnie od tego, czy chodzi o opalarki elektryczne, czy kompletnie inny sprzęt, jak zgrzewarki kondensatorowe, Twój wybór nie powinien być przypadkowy. Warto zastanowić się, do czego będziesz używać sprzętu i na tej podstawie dobrać odpowiednie parametry. Pytanie tylko, które atrybuty opalarek są najważniejsze?

  1. Moc – wpływa na wydajność grzania urządzenia. Mocne opalarki znacznie szybciej osiągają maksymalną temperaturę, więc w zaledwie kilka chwil możesz przystąpić do pracy.

  1. Zakres temperatury – możliwość zmiany temperatury grzania pozwoli Ci na dostosowanie narzędzia do rodzaju obrabianego materiału. Nie chcesz chyba przez przypadek czegoś spalić, prawda?

  1. Rodzaj regulacji temperatury – chodzi o sposób, w jaki możesz określić moc grzania. Niektóre modele mają bezstopniową regulację, a inne określone poziomy.

  1. Przepływ powietrza – czyli ile litrów powietrza wydostaje się z dyszy w ciągu minuty. Wpływa to na wydajność pracy sprzętu.

Podobnie, jak w przypadku przepychaczy do rur MSW, warto też sprawdzić, czy z opalarką elektryczną otrzymasz też praktyczne akcesoria. Przeważnie są to dysze o różnych kształtach i zastosowaniach. Poza tym często dołączane są praktyczne skrobaki. Przydadzą się np. do usuwania starej warstwy kleju czy lakieru.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie opalarki do chwastów?

Opalarki do chwastów mimo podobnego działania różnią się nieco od opalarek elektrycznych stosowanych w warsztatach. Nie zmienia to faktu, że przed ich zakupem też warto zastanowić się, które parametry sprawdzą się w Twoim ogrodzie. Na co więc zwrócić uwagę przy zakupie wypalarki do chwastów?

  1. Moc – podobnie, jak w opalarkach elektrycznych, odpowiada za szybkość i intensywność nagrzewania.

  1. Maksymalna temperatura – im będzie ona wyższa, tym większą masz pewność, że chwasty zostaną wypalone do korzeni.

  1. Regulacja długości – opalarki ogrodowe są wyposażone w specjalne tyczki, dzięki którym nie musisz się schylać do każdej rośliny. Warto więc sprawdzić, czy możesz je wydłużyć, aby dostosować je do swojego wzrostu.

Skontroluj też czy urządzenie jest odpowiednio zabezpieczone. W końcu masz do czynienia ze sprzętem generującym bardzo wysoką temperaturę. Dlatego opalarki do chwastów powinny być odpowiednio zabezpieczone przed przegrzaniem. Dzięki temu nie musisz się martwić, że urządzenie zepsuje się po kilku minutach pracy.

Postaw na wydajne opalarki elektryczne i do chwastów od MSW!

Szukasz sposobu na pozbycie się starej farby? A może masz dość chwastów na swoim podjeździe? Z opalarkami od MSW z łatwością rozwiążesz swoje problemy. Skąd to wiemy? Ponieważ MSW to niemiecka marka, która ceni sobie wydajność, solidność i wysoką jakość. Zauważysz to nie tylko w opalarkach, ale i innych produktach marki np. wciągarkach z suwnicą elektryczną. Przekonaj się już dziś i dołącz do grona zadowolonych klientów z całej Europy.

Nadal nie masz pewności? A co powiesz na 3 lata gwarancji? A może darmowe wysyłki i zwroty? Właśnie taka oferta czeka na Ciebie jeśli zrobisz zakupy w sklepie expondo, oficjalnym dystrybutorze produktów marki MSW. Ponadto, jeśli kupione przez Ciebie sprzęty nie spełnią Twoich oczekiwań, to masz 30 dni na rezygnację. Nie czekaj i złóż zamówienie!