Szlifierki taśmowe do rur

Zainspiruj się blogiem expondo

Szlifierka taśmowa do rur to elektronarzędzie do polerowania i szlifowania zaokrąglonych powierzchni, z czym trudniej radzi sobie tradycyjna szlifierka. Taką pracę można oczywiście wykonać ręcznie, np. za pomocą papieru ściernego, jest ona jednak bardzo żmudna. Podczas robót rzemieślniczych i przemysłowych elektronarzędzia, np. szlifierka taśmowa do rur, są bardzo użyteczne, pomagają bowiem zrealizować zadanie w jak najkrótszym czasie oraz przy minimalnym wysiłku fizycznym.

Szlifierka taśmowa do rur – funkcjonalność

Aby sprostać wysokim wymaganiom stawianym przemysłowej obróbce metali, każda nasza szlifierka taśmowa do rur została wyposażona w wydajny silnik o mocy 900 W. Pozwala to na pracę ze średnią prędkością 900-2800 obrotów na minutę (istnieje możliwość ręcznej regulacji w zależności od potrzeb). Szlifierka taśmowa do rur jest urządzeniem, podobnie jak młot wyburzeniowy oraz przecinarka plazmowa, szczególnie użytecznym na różnego rodzaju budowach.

Taśma szlifierska z Expondo – dopasowanie

Każda szlifierka taśmowa do rur została wyposażona w ergonomiczny, dodatkowy uchwyt dla osób prawo- i leworęcznych. Takie rozwiązanie podnosi komfort, niezależnie od przyjętej pozycji i umożliwia np. zmienianie ręki podczas szlifowania. Ułatwia także równomierne rozłożenie siły, a przez to dłuższą pracę bez konieczności robienia częstych przerw na odpoczynek. Kąt opasania rury przez taśmę szlifierską wynosi 270°, co również także znacząco podnosi wydajność.

Szlifierki, tak jak wszystkie nasze urządzenia, są bardzo trwałe i solidnie skonstruowane. Odnosi się to do całości asortymentu – niezależnie, czy chcesz wyposażyć swoją kuchnię w stół ze stali nierdzewnej, czy interesuje Cię stacja lutownicza do warsztatu.

Proponowane w naszym sklepie taśmy szlifierskie wykonane są z różnych materiałów oraz pasują również do elektronarzędzi innych marek (powinny obsługiwać ten sam rozmiar taśmy). Dobór odpowiedniej zależy od docelowego przeznaczenia, np. szlifowania metali, drewna czy tworzyw sztucznych. Posiadamy w ofercie taśmy szlifujące z włókniny lub płótna pokrytego tlenkiem cyrkonu. Taśma szlifierska z włókniny sprawdza się zwłaszcza przy szlifowaniu delikatnych materiałów – ceramiki lub tworzyw sztucznych. Taśma szlifierska z cyrkonem będzie z kolei idealna podczas pracy z drewnem i metalem.