Warniki do makaronu

Zainspiruj się blogiem expondo

Elektryczne warniki do makaronu to gastronomiczny sprzęt grzewczy pozwalający przygotować różne dania z makaronu, klusek i niektórych warzyw. Oferta sklepu expondo.pl obejmuje maszyny z odmienną liczbą komór do gotowania. Każdy model wyposażono w wydajne grzałki, termostaty oraz wyjmowane kosze. Urządzenia wykorzystują tzw. kąpiel wodną.

Proponowane warniki marki Royal Catering sprawdzą się w restauracjach, barach, pizzeriach, stołówkach, hotelach, firmach cateringowych oraz wielu innych punktach gastronomicznych. Artykuły w prezentowanej kategorii zapewniają jednoczesne ugotowanie kilku rodzajów makaronu, np. spaghetti, tagliatelle, penne, fusilli itd. Zależnie od upodobań gości można przyrządzać danie w wersji al dente lub bardziej miękkiej.

Warniki do makaronu od Royal Catering

Uwielbiasz makaron i chcesz serwować go swoim gościom? Jeśli tak, to wybierz warnik do makaronu Royal Catering! Jest to niezwykle praktyczny sprzęt gastronomiczny, który zda egzamin w restauracjach, pizzeriach, barach (także z włoską i azjatycką kuchnią), stołówkach, firmach cateringowych, a także hotelach, pensjonatach oraz innych miejscach, gdzie serwuje się posiłki.

Warnik do makaronu można dopasować do swoich indywidualnych potrzeb. Sklep expondo.pl proponuje makaroniarki mające dwie lub trzy komory (każda po dwa kosze). Wybrane modele dodatkowo wyposażono w pojemnik GN. Wspólną cechą wszystkich wariantów jest wytrzymała konstrukcja ze stali nierdzewnej, czyli tego samego materiału, z którego wykonuje się gastronomiczne stoły robocze.

Wykorzystany rodzaj stali wyróżnia bardzo gładka powierzchnia. Łatwo można z niej usunąć zabrudzenia z tłuszczu, resztek ciasta, soków z warzyw itp. Specjaliści z branży HoReCa cenią również odporność na proces korozji i uszkodzenia mechaniczne. Urządzenie do gotowania makaronu sprawdzi się w regularnej, profesjonalnej eksploatacji.

Oferowane warniki charakteryzują się zastosowaniem praktycznych rozwiązań. Jednym z nich są kraniki odpływowe, które ułatwiają opróżnianie komór. Znajdujące się na spodzie osobne grzałki równomiernie rozprowadzają ciepło. Termostaty umożliwiają regulację i podtrzymywanie temperatury w zakresie od 30 do 110°C. Oprócz urządzeń do gotowania, takich jak warniki do makaronu, marka Royal Catering proponuje sprzęt do podtrzymywania ciepła, np. witryny grzewcze. Zapoznaj się z ofertą!

Prosta obsługa i czyszczenie

Warniki do makaronu to praktyczne urządzenia gastronomiczne charakteryzujące się prostą obsługą i łatwym utrzymaniem w czystości. Posiadają komory z koszami do gotowania – umieszcza się w nich wybrane składniki. Makaroniarka działa w oparciu o tzw. kąpiel wodną. Po zakończeniu pracy wodę można szybko usunąć korzystając z kraników odpływowych. Niektóre modele zaopatrzono w pojemnik GN.

Stal nierdzewna to materiał idealnie nadający się do kontaktu z żywnością. Obecnie jest najpopularniejszy w produkcji wyposażenia gastronomicznego. Dzieje się tak za sprawą jego gładkiej powierzchni, z której można usunąć różnego rodzaju zabrudzenia przy użyciu wody z dodatkiem łagodnego detergentu. Warniki do makaronu marki Royal Catering także wykonano z tego rodzaju stali. Dzięki niej są wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne takie jak np. zarysowania, otarcia i obicia.

Warniki idealnie sprawdzają się w gotowaniu różnych rodzajów makaronu (wstążek, rurek, świdrów, muszli itd.), a także pierożków ravioli, klusek, nadających się do tego warzyw i innych produktów spożywczych. Urządzenia umożliwiają jednoczesne przygotowywanie kilku składników. Za sprawą takiego rozwiązania nasz sprzęt gastronomiczny zda egzamin w miejscach, gdzie obsługuje się wielu gości w tym samym czasie.