Wkrętarki

Zainspiruj się blogiem expondo

Wkrętarki – niezbędne narzędzia ze sklepu expondo dla każdego majsterkowicza

Wiesz, jakie jest jedno z najpopularniejszych, a jednocześnie najpraktyczniejszych elektronarzędzi na świecie? Oczywiście, że wkrętarka i to marki MSW! Wykorzystasz ją do najróżniejszych zadań nie tylko w profesjonalnych warsztatach czy na placach budowy, ale i w domu, ogrodzie czy do realizacji swoich pasji.

Prezentowane urządzenia pochodzą z szerokiego asortymentu elektronarzędzi marki MSW. Zaprojektowano je z myślą nie tylko o wydajnej, ale i wygodnej pracy. Możesz mieć więc pewność, że wkrętarki z tej kategorii spełnią Twoje oczekiwania. Co więcej, w naszej ofercie znajdziesz też szereg akcesoriów do tych sprzętów. Poza wkrętarkami mamy też:

  • bogate zestawy bitów,

  • zapasowe akumulatory.

Szukasz też czegoś, w czym przechowasz swoje narzędzia i inny sprzęt? W takim razie sprawdź również skrzynie narzędziowe ze sklepu expondo. Z nimi bezpiecznie i w uporządkowany sposób zabierzesz sobie wszystko, czego potrzebujesz do swojej pracy.

Czym się różni wkrętarka od wiertarki?

Dla laika wkrętarki i wiertarki to w zasadzie to samo urządzenie. W końcu w jednym i drugim w uchwycie mocuje się odpowiednią końcówkę, która obraca się z ogromną prędkością, więc oba narzędzia niczym się nie różnią, prawda? Otóż nie do końca. Wkrętarki i wiertarki to dwa różne sprzęty, które służą do wykonywania różnych zadań.

Czym jest wkrętarka?

Jak sama nazwa wskazuje, wkrętarki służą głównie do wkręcania i wykręcania śrub czy wkrętów. Konstrukcyjnie są stosunkowo małe i lekkie, dzięki czemu doskonale nadają do szerokiej gamy zadań wymagających swobody manewrowania np. do skręcania mebli. Przeważnie spotkasz się z wkrętarkami akumulatorowymi posiadającymi baterie, które można ponownie naładować. Znacząco wpływa to na ich mobilność oraz łatwość obsługi.

W uchwycie urządzenia zamontujesz różne końcówki, czyli tzw. bity przeznaczone do konkretnych rodzajów śrub. Co ciekawe możesz też zainstalować różne wiertła do mniej wymagających prac. Takie narzędzia zwykle nazywa się wiertarko-wkrętarkami.

Czym jest wiertarka?

Wiertarki to większe, znacznie mocniejsze maszyny osiągające bardzo duże prędkości obrotowe. Wymagają przy tym więcej energii, dlatego spotkasz się głównie z modelami zasilanymi sieciowo. Jak się pewnie domyślasz, wiertarki służą do wywiercania otworów w drewnie, tworzywach sztucznych, betonie i nie tylko.

Jednym z wyróżników tych sprzętów jest sposób mocowania wierteł. Podczas gdy we wkrętarkach nie potrzeba do tego specjalnego przyrządu, to w wiertarkach bardzo często konieczne jest zastosowanie kluczyka. Odblokowuje i zaciska on uchwyt, który trzyma wiertło.

Innym rodzajem wiertarek są tzw. wiertnice. Wyróżniają się jeszcze większą mocą i szybkością obrotów niż standardowe modele. Wykorzystuje się je głównie do bardzo twardych materiałów np. beton, cegła, asfalt czy kamień. Do sprawnego działania potrzebują wierteł zakończonych diamentową koronką.

Czym jest zakrętarka i czym się różni od wkrętarki?

Szukając wkrętarki, czy wiertarko-wkrętarki dla siebie, z pewnością napotkasz sprzęt, jakim jest zakrętarka. Na pierwszy rzut oka, będzie to tylko mocniejsza wkrętarka i w gruncie rzeczy tym właśnie jest. Jednak przez to jej zastosowanie jest trochę inne.

Zakrętarka jest specjalistycznym narzędziem służącym do zakręcania i odkręcania nakrętek oraz śrub. Posiada specjalny uchwyt, który umożliwia trzymanie bitów i jest zazwyczaj krótszy niż ten używany we wkrętarkach. Głównym wyróżnikiem tych sprzętów jest znacznie większa moc, a jednocześnie mniejsza prędkość obrotowa. Ponadto posiadają one funkcję udaru zwiększającą moment obrotowy, co przekłada się na podwyższenie osiąganej mocy.

Takie parametry głównie wynikają z profesjonalnego zastosowania zakrętarek. Zwykle są one wykorzystywane w warsztatach samochodowych lub na placach budowy, jako uzupełnienie narzędzi stolarskich. Przydają się tam, gdzie trwałe połączenia gwarantują stabilność, a tym samym bezpieczeństwo. Stosuje się je np. do mocowania kół czy elementów silnika lub przy tworzeniu drewnianych konstrukcji. W drugim przypadku warto też skorzystać z pomocy gwoździarek pneumatycznych.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie wkrętarki akumulatorowej?

Wybierając wkrętarkę akumulatorową, pamiętaj o kilku istotnych czynnikach. Pozwolą one podjąć świadomą decyzję, a tym samym wytypować najlepszy model. Przede wszystkim określ, jakie są Twoje potrzeby. Chcesz wyłącznie skręcać meble, a może potrzebujesz dodatkowe sprzętu do swoich narzędzi blacharskich? Gdy już to zrobisz, porównaj ze sobą parametry poszczególnych wkrętarek. Do najważniejszych należą:

  1. Moc i moment obrotowy – określają zdolność narzędzia do wkręcania i wykręcania śrub/wkrętów w różnych materiałach. Im większa moc i moment obrotowy, tym lepiej wkrętarka będzie sobie radzić z cięższymi pracami.

  1. Regulacja obrotów – umożliwia dostosowanie prędkości w zależności od typu zadania.

  1. Akumulator – pojemność baterii przekłada się na czas pracy na jednym załadowaniu.

  1. Czas ładowania – czyli, ile czasu potrzebuje akumulator, aby się znów w pełni naładować.

  1. Waga – jest ważna, jeśli planujesz wielogodzinne użytkowanie. Upewnij się, że wkrętarka wygodnie leży w dłoni i nie jest zbyt ciężka.

  1. Funkcje dodatkowe – niektóre modele mają np. światło LED do oświetlania ciemnych miejsc pracy lub uchwyt do zawieszenia narzędzia.

Niemniej istotnym aspektem przy wyborze wkrętarki jest zakres dostawy produktu. Producenci zwykle dostarczają swoje narzędzia z szeregiem praktycznych akcesoriów. Mogą to być bity, walizki transportowe, zapasowe baterie i ładowarki.

Wkrętarki dla hobbystów i profesjonalistów marki MSW

Dlaczego warto wybrać wkrętarki MSW? Ponieważ marka zyskała uznanie w całej Europie. Potwierdzają to zarówno fachowcy, jak i hobbyści zajmujący się różnymi dziedzinami. Producent przykłada ogromną wagę do tego, żeby elektronarzędzia spełniały najbardziej wyśrubowane normy. Dlatego niezależnie od tego, czy chcesz kupić wkrętarkę, wiertarkę czy nawet wciągarkę od MSW, to masz pewność, że dostaniesz produkt wysokiej jakości.

Ponadto expondo ma dla Ciebie coś więcej. Robiąc zakupy w naszym sklepie, zyskujesz aż 3 lata gwarancji na cały asortyment. Z nami oszczędzisz też swoje pieniądze. Oferujemy bowiem darmowe wysyłki i zwroty, więc nie narażamy Cię na dodatkowe koszty. A jeśli produkt nie przypadnie Ci do gustu, to masz 30 dni na rezygnację. Nie czekaj i złóż zamówienie już dziś!