Spawarki wielofunkcyjne

Zainspiruj się blogiem expondo

Spawarki wielofunkcyjne niemieckiej marki Stamos to urządzenia, które zapewniają spawanie kilkoma metodami (TIG, MMA) oraz cięcie łukiem plazmowym. Te wydajne, uniwersalne maszyny zostały stworzone z myślą o przemyśle, produkcji, usługach itd. Mogą być wykorzystywane zarówno przez zawodowych spawaczy, jak i hobbystów.

Rozwiązanie, jakie proponuje marka Stamos (jedna maszyna łącząca w sobie kilka metod), usprawnia pracę, a także pozwala zaoszczędzić miejsce. Spawarki wielofunkcyjne charakteryzują się bardzo atrakcyjnym stosunkiem jakości do ceny. Są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które na co dzień pracują z materiałami spawalnymi o różnym zakresie grubości.

Praktyczne maszyny wielofunkcyjne do spawania i przecinania

Potrzebujesz jednej maszyny do spawania kilkoma metodami? Chcesz obrabiać cienkie aluminium, grubą stal konstrukcyjną, a może zależy Ci na przecinaniu materiałów przewodzących prąd elektryczny? Jeśli tak, to mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Nie musisz kupować trzech różnych maszyn. Wystarczy jedno urządzenie – spawarka wielofunkcyjna niemieckiej marki Stamos, która pozwala na spawanie elektrodą otuloną (MMA) bądź wolframową (TIG).

Takie rozwiązanie otwiera drogę do obróbki wszystkich materiałów spawalnych o szerokim zakresie grubości. Zwiększa również zastosowania oferowanego sprzętu. Tryb MMA jest idealny do prac remontowo-renowacyjnych prowadzonych na zewnątrz (nie wymaga użycia butli z gazem). Z kolei metoda TIG bywa wykorzystywana w przemyśle chemicznym, samochodowym, zbrojeniowym, a nawet kosmicznym.

Spawarki wielofunkcyjne umożliwiają także cięcie łukiem plazmowym m.in. w pracach remontowych oraz warsztatowych. W przeciwieństwie do cięcia laserowego, przecinanie plazmowe pozwala na obróbkę materiałów o większych grubościach. Charakteryzuje się niewielkimi kosztami eksploatacyjnymi, dużą wydajnością oraz dobrą jakością powierzchni cięcia.

Oferowane w tej kategorii urządzenia wielofunkcyjne dostarczane są w solidnej, dobrze zabezpieczonej paczce. Wyposażono je w kompletne okablowanie, akcesoria spawalnicze oraz przewody spawalnicze (m.in. uchwyty TIG i MMA) pozwalające rozpocząć pracę od razu po rozpakowaniu. Zapoznaj się z naszą ofertą i wybierz wytrzymały sprzęt na lata.

Wielofunkcyjna spawarka 3w1. Jedna maszyna – wiele możliwości

Urządzenia wielofunkcyjne marki Stamos to hybryda przecinarki plazmowej ze spawarką MMA i TIG. Pierwsza z metod spawania wykorzystuje topliwą elektrodę otuloną, druga – wolframową. Stawiając na uniwersalne maszyny spawalnicze 3w1 zyskujesz solidne narzędzie do codziennej, intensywnej eksploatacji.

Pomimo kompaktowych rozmiarów i stosunkowo niewielkiej wagi, spawarki wielofunkcyjne charakteryzują się wysokimi parametrami oraz dużą mocą. Mogą być wykorzystywane w przemyśle stoczniowym lub elektromaszynowym, budownictwie itp. Sprawdzą się w fabrykach, warsztatach samochodowych, zakładach produkcyjnych i wielu innych miejscach.

Spawarki wielofunkcyjne oferowane przez markę Stamos zapewniają obróbkę niemal wszystkich materiałów spawalnych (od stali konstrukcyjnych po aluminium) o bardzo szerokim zakresie grubości. Z kolei cięcie plazmowe stosowane jest do wszystkich materiałów przewodzących prąd elektryczny – nie tylko metali i ich stopów, ale również tworzywa sztucznego, szkła, gumy.

Zarówno podczas spawania, jak i cięcia plazmą należy zachować odpowiednie środki ochrony bezpośredniej. W sklepie expondo.pl znajdziesz sprzęt i akcesoria, które pozwolą Ci na bezpieczną pracę. Warto zwrócić uwagę zwłaszcza na lekkie, ergonomiczne maski samościemniające. Sprawdzą się one podczas cięcia i spawania każdą znaną metodą.