Zgrzewarki kondensatorowe

Zainspiruj się blogiem expondo

Produkty marki Stamos Germany to urządzenia zaprojektowane z myślą o zagwarantowaniu wydajnej pracy oraz wysokiej jakości połączeń elementów wykonanych z metalu. Prezentowane zgrzewarki kondensatorowe doskonale wpisują się w ten opis. Ich przemyślana konstrukcja oraz imponujące parametry techniczne sprawią, że sprzęt znajdzie zastosowanie wszędzie tam, gdzie konieczne jest wykonanie trwałego połączenia przy pomocy kołków, gwoździ czy bolców.

W sklepie expondo.pl znajdziesz profesjonalne przypawarki do trzpieni, a także niezbędne akcesoria, które zwiększają ich potencjał. Wśród nich są m.in. specjalne kołki o różnych rozmiarach, przystosowane do zgrzewania pod wpływem wyładowań kondensatorów. Zapoznaj się z naszą szczegółową ofertą i wybierz maszynę usprawniającą Twoją pracę!

Profesjonalne zgrzewarki kondensatorowe do metalu

Prezentowane zgrzewarki do gwoździ wykorzystują sprawdzoną i nowoczesną technologię, która umożliwia wykonywanie wysokiej jakości połączeń w krótkim czasie. O wydajności urządzeń świadczą takie parametry, jak pojemność kondensatorów dochodząca do 108 000 uF, magazynowana energia o maksymalnej wartości 2500 J oraz napięcie zgrzewania w zakresie od 20 – 195 V. Dzięki tym cechom przypawarki generują silne wyładowania elektryczna, które skutecznie przebijają bolce przez metalowe elementy i spajają je w jedną całość. Oznacza to także, że nie ma potrzeby wcześniejszego przygotowywania otworu, aby wykonać zgrzew. Możesz więc zapomnieć o wierceniu, gwintowaniu, nitowaniu, sklejaniu i innych tego typu czynnościach zabierających Twój cenny czas. Urządzenia doskonale sprawdzą się w łączeniu arkuszy blach oraz innych cienkich materiałów wykonanych ze stali nierdzewnej, miedzi, aluminium, tytanu czy mosiądzu. Dodatkowo, za sprawą krótkiego czasu obróbki i niewielkiemu nagromadzeniu wysokiej temperatury, ryzyko zniekształcenia, przypalenia, a także obustronnego odbarwienia jest minimalne.

Do montowania kołków wykorzystywany jest praktyczny pistolet do zgrzewania. Posiada on specjalny system mocowania, do którego można wkręcić uchwyty do bolców, tulejek czy gwoździ o różnych rozmiarach (M3 – M10) i długościach. Pistolet wyposażono w trzy piny, które mają na celu stabilizowanie go podczas spajania metalu z trzpieniem. Gwarantuje to, że połączenie zawsze będzie wykonane w zamierzonym miejscu. Element posiada także pokrętło umożliwiające regulowanie poziomu ciśnienia pracy. Z jego pomocą dostosujesz siłę przebicia do obrabianego materiału. Długi przewód łączący pistolet ze zgrzewarką kondensatorową stworzono z myślą o swobodzie manewrowania oraz możliwości pracy bez konieczności ciągłego przenoszenia urządzenia.

Przypawarki wyposażono także w system chłodzenia w postaci wydajnego wentylatora. Chroni on sprzęt przed przegrzaniem, zwłaszcza w sytuacjach, gdy konieczne jest wykonywanie dużej liczby zgrzewów. Konstrukcja prezentowanych zgrzewarek do metalu gwarantuje wygodne użytkowanie. Posiadają one intuicyjne panele sterujące, które posłużą do ustalenia napięcie zgrzewania i przystosowania go do grubości oraz rodzaju materiału. Ponadto w przypawarkach zastosowano wygodne uchwyty ułatwiające przenoszenie ich według uznania. O bezpieczeństwo użytkownika podczas pracy dbają długie przewody uziemiające, które minimalizują zagrożenie związane z porażeniem prądem. Są też odpowiedzialne za zwiększenie przewodności, co wpływa na wysoką wydajność urządzenia i jakość połączeń. Warto również rozważyć poprawę swojego bezpieczeństwa podczas pracy i zaopatrzyć się w profesjonalną maskę spawalniczą, chroniącą oczy przed jasnym światłem oraz odpryskami.

Akcesoria i części zamienne do zgrzewarek kondensatorowych

W ofercie sklepu expondo.pl, poza zgrzewarkami do metalu, znajdziesz też akcesoria, które usprawniają pracę na tych urządzeniach. Wśród nich są m.in. uchwyty do kołków. Każdy z nich jest przystosowany do nitów, tulejek, bolców, gwoździ do zgrzewania o różnych wielkościach. W tej kategorii prezentujemy uchwyty w rozmiarach M3, M4, M5, M6, M8 i M10. Ich konstrukcja gwarantuje, że umieszczona w nich śruba nie będzie ruszała się na boki, co pozwoli wykonanie równych połączeń. Expondo.pl oferuje również szeroki zestaw kołków gwintowanych do zgrzewania o różnych długościach i rozmiarach. Masz do wyboru trzpienie wykonane ze stali szlachetnej oraz ze stali miedziowej. Wykorzystane materiały są odporne na korozję i mają wysokie właściwości termiczne. Dzięki temu doskonale współpracują z przypawarkami.

Szukasz profesjonalnych zgrzewarek kondensatorowych do metalu? Postaw na wysoką wydajność oraz jakość i wybierz jedno z urządzeń Stamos Germany. Z ich pomocą w krótkim czasie zespolisz ze sobą blachy, kątowniki czy płaskowniki wykonane ze stali nierdzewnej, aluminium, tytanu i nie tylko. Sprawdź też ofertę expondo.pl na inne urządzenia do spawania tej niemieckiej marki.