Migomaty (spawarki MIG MAG)

Zainspiruj się blogiem expondo

Wieloletnie doświadczenie oraz specjalistyczna wiedza inżynierów niemieckiej marki Stamos Germany pozwoliły na stworzenie profesjonalnych spawarek MIG MAG, idealnych do spajania różnych metali przy pomocy drutu. Podczas projektowania prezentowanych migomatów wykorzystano najnowszą technologię, która nie tylko dba o wysoką wydajność pracy, ale i o bezpieczeństwo spawacza oraz długą żywotność maszyn. Dzięki temu produkty Stamos Germany znajdą zastosowanie w stoczniach, warsztatach spawalniczych i samochodowych, jak również w przydomowym garażu.

Połączenie profesjonalnego wykonania z nowoczesną technologią sprawia, że spawarki MIG MAG z oferty sklepu expondo.pl cieszą się bardzo dobrymi opiniami klientów. Przekonaj się, jak skuteczne są prezentowane urządzenia. Wybierz sprzęt idealny do swojego warsztatu!

Wydajne spawarki MIG MAG w dobrej cenie

Oferowane spawarki MIG MAG marki Stamos Germany to perfekcyjne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy szukają urządzeń do wykonywania wytrzymałych połączeń między metalowymi elementami. Dotyczy to przede wszystkim spawania stali konstrukcyjnej niestopowej, niskostopowej i wysokostopowej, a także aluminium, magnezu, miedzi oraz metali nieżelaznych. Migomaty do pracy wykorzystują specjalne druty spawalnicze, które pod wpływem temperatury topnieją, łączą się z obrabianym materiałem, tworząc trwałą spoinę. Dodatkowo, w celu ochrony spawu przed działaniem czynników zewnętrznych, stosuje się gazy osłonowe. Dostarcza się je z butli gazowych podłączanych do urządzenia. Dzięki temu wykonane połączenia charakteryzują się wysoką jakością. Na wydajność i cykl pracy spawarek wpływają tworzące je komponenty. Wykorzystanie technologii MOSFET oraz IGBT gwarantuje, że urządzenia sa przystosowane do stabilnej i precyzyjnej pracy. Ponadto, dzięki tranzystorom bipolarnym ograniczającym przepływ prądu, sprzęt jest odporny na zwarcia, co znacząco przedłuża żywotność spawarek.

W zależności od Twoich potrzeb, masz do wyboru niewielkie mobilne migomaty oraz duże, o wiele mocniejsze maszyny. Pierwsze z nich wyposażono w praktyczne uchwyty, znacząco ułatwiające przenoszenie sprzętu. Za sprawą swoich niewielkich rozmiarów spawarki idealnie nadają się do przydomowych garaży, gdzie wykonywane są drobne prace naprawcze czy monterskie. Większe półautomaty spawalnicze wyposażono w kółka umożliwiające wygodne transportowanie maszyny po warsztacie. Dodatkowo posiadają specjalną półkę na butlę z gazem osłonowym, co z pewnością zostanie docenione w profesjonalnych zakładach spawalniczych czy stoczniach. Niezależnie od Twojej decyzji, możesz mieć pewność, że wybierzesz wydajne urządzenie, które idealnie sprawdzi podczas pracy.

Wygodna obsługa i wielofunkcyjność migomatów

Wygodna obsługa oferowanych spawarek została zapewniona przez intuicyjne panele sterujące. Zostały one przystosowane do wymogów obowiązujących w zawodzie spawacza. Dlatego swobodnie ustawisz odpowiednie parametry bez konieczności ściągania rękawic. Z pomocą sterownika, będziesz mógł regulować m.in. wartość prądu spawania (amperaż), prędkość podawania drutu czy czas spawania. Każda z oferowanych maszyn jest wyposażona w niezbędne elementy umożliwiające pracę, jak przewody spawalnicze MIG, przewody masowe z zaciskiem oraz przewody gazowe.

Dużym atutem produktów marki Stamos Germany jest ich wielofunkcyjność. Półautomaty charakteryzują się różnymi trybami pracy, które dbają o właściwe zainicjowanie i stabilizację łuku elektrycznego (hot start, arc-force), zapobiegają przywieraniu drutu do materiału (anti stick), ograniczają liczbę odprysków (spatter) czy umożliwiają dostosowanie urządzenia do czasu spawania (2T/4T).

Jak spawać metodą MIG MAG?

Szerokie zastosowanie migomatów sprawia, że są one często spotykanym narzędziem w wielu branżach. Wykorzystuje się je chociażby w przemyśle ciężkim i mechanicznym, gdzie wykonywane są stalowe konstrukcje, czy rurociągi. Prezentowane urządzenia używają również firmy remontowe, w których często przeprowadza się prace naprawcze. Hobbyści także doceniają duży potencjał tych maszyn.

Na czym zatem polega spawanie przy pomocy sprzętu oferowanego w tej kategorii? Jak już wcześniej wspominaliśmy, te spawarki wykorzystują drut lity, który podczas obróbki łączy się z metalem i tworzy spoinę. Potrzebne są również specjalne gazy osłonowe, chroniące jeziorko spawalnicze przed utlenianiem i innymi czynnikami zagrażającym wytrzymałości spawu. W zależności od tego, którą metodą będziesz łączył materiały, MIG czy MAG, potrzebujesz odpowiednich gazów. Pierwszy rodzaj wykorzystuje tzw. gaz chemicznie obojętny, jak argon czy hel. Pozwalają one na spawanie metali nieżelaznych oraz ich stopów np. aluminium, magnezu oraz miedzi. Druga metoda wymaga z kolei zastosowania gazu chemicznie aktywnego (np. CO2), co umożliwia łączenie konstrukcji ze stali niestopowych, niskostopowych i wysokostopowych.

Istnieje również trzecia opcja, do której przystosowano spawarki Stamos Germany. Metoda FCAW (Flux Cored Arc Welding) wykorzystuje specjalny drut rdzeniowy. W jego wnętrzu umieszczono proszek, który pod wpływem wysokiej temperatury wytwarza gaz osłonowy. Oznacza to, że spawarka wyposażona w taki drut nie musi być podłączona do butli z gazem, żeby pracować sprawnie i wydajnie.

Szukasz profesjonalnego urządzenia do spawania metodami MIG i MAG? Produkty marki Stamos Germany to idealny sprzęt dla Ciebie! Jeżeli potrzebujesz spawarek do innych zadań, zapoznaj się z ofertą sklepu expondo.pl. Zadbaj również o swoje bezpieczeństwo podczas obróbki metalu i zaopatrz się w praktyczną maskę spawalniczą, która ochroni Twoje oczy przed ostrym światłem. Nie czekaj, wybierz wydajną spawarkę do swojego warsztatu już dziś!