Spawarka TIG/MIG/MAG/MMA - 195 A - IGBT
2559,00 zł

Spawarka TIG/MIG/MAG/MMA - 195 A - IGBT

Producent: Stamos Germany | Nr artykułu: EX10020162 | Model: S-MULTI 195 IGBT

2559,00 zł

z VAT | darmowa wysyłka

 • Darmowa wysyłka

  ?

  Wysyłka natychmiastowa. Czas dostawy ok. 1-3 dni roboczych

 • 30 dni na rezygnację

  ?

Gotowe do natychmiastowej wysyłki Jeżeli zamówisz i dokonasz opłaty w przeciągu 2 godz.6 min, to przesyłka zostania nadana jeszcze dziś.

Najważniejsze cechy produktu:

 • 4w1
 • Wiele funkcji
 • Prąd spawania do 195 A
 • Technologia IGBT
 • Bezstopniowa regulacja
 

Technologia IGBT, wykorzystana w modelu S-MULTI 195 IGBT, sprawia, że łuk spawalniczy jest bardziej skoncentrowany i stabilny, a zużycie energii niewielkie. Tranzystory bipolarne z izolowaną bramką chronią przez ewentualnym zwarciem, ograniczając ciągłość elektryczną.

Pokaż więcejPokaż mniej
 

2 i 4 TAKT – do wyboru. Opcja 2-taktu inicjuje spawanie poprzez naciśnięcie i stałe przytrzymywanie przycisku (przy uchwycie). Jego zwolnienie zakończy proces. W przypadku 4-taktu, aby rozpocząć spawanie, należy wcisnąć przycisk. Ponowne naciśnięcie je przerwie.

Pokaż więcejPokaż mniej
 

Bezstopniowa regulacja pozwala ustawić prąd spawania i czas jego opadania, co zapewnia precyzję oraz powtarzalność działań. Ciśnienie gazu dla TIG można wygodnie regulować pokrętłem umieszczonym na uchwycie. Parametry widać na czytelnych wyświetlaczach LED.

Pokaż więcejPokaż mniej
 

Tryb MIG sprawdzi się w obróbce materiałów nieżelaznych, aluminium, magnezu, miedzi itp. Metodę MAG stosuje się do spawania stali stopowej oraz konstrukcyjnej. Migomat Stamos Germany oferuje dobrą jakościowo spoinę, dużą wydajność i szybkość. Poradzi sobie z metalami o szerokim zakresie grubości. Podajnik drutu działa z prędkością 3,19 m/min, jest ona kontrolowana za pomocą pokrętła. Podajnik nadaje się do drutu o średnicy 0,8 mm/1 mm na szpuli D200 do 5 kg.

Pokaż więcejPokaż mniej
 

Stabilne spawanie jest zapewnione dzięki indukcyjności (SPATTER). Funkcja sprawia, że urządzenie S-MULTI 195 IGBT automatycznie kieruje indukcyjnością. Dzięki płynnemu łukowi następuje sprawne przenoszenie metalu; powstaje spaw o bardzo wysokiej jakości.

Pokaż więcejPokaż mniej
 

Sterowanie synergiczne znacznie ułatwia pracę. Wymaga tylko ustawienia mocy łuku, co pozwala automatycznie dopasować inne wartości, takie jak napięcie i szybkość podawania drutu. Synergia zapewnia jednolitą obróbkę. Opcję można również wyłączyć i ręcznie ustawiać parametry.

Pokaż więcejPokaż mniej
 

FCAW (spawanie łukowe drutem rdzeniowym) nie wymaga użycia gazu, dlatego idealnie nadaje się do prac wykonywanych na zewnątrz, również podczas wietrznej pogody. Tryb charakteryzuje się dużą głębokością wtopienia. Na mobilność spawarki S-MULTI 195 IGBT wpływają też jej lekka konstrukcja i praktyczna rączka.

Pokaż więcejPokaż mniej
 

Spawanie TIG sprawdzi się w łączeniu metali i ich stopów, np. aluminium, magnezu, miedzi, niklu, tytanu, stali oraz wielu innych. Używać tej metody można w każdej pozycji: płaskiej, poziomej, pionowej i powyżej głowy. Prezentowany typ spajania nadaje się do obróbki bardzo cienkich materiałów (o grubości od 0,5 mm). Zapłon Lift Start polega na lekkim przyłożeniu elektrody do powierzchni, a następnie jej szybkim podniesieniu. Elektroda wolframowa zachowuje swoją ostrość, a zanieczyszczenia są niewielkie.

Pokaż więcejPokaż mniej
 

Czas wypływu gazu przed spawaniem upływa między naciśnięciem włącznika a zajarzeniem łuku. Tworzy początkową warstwę ochronną. Wypływ gazu po spawaniu następuje po wykonaniu spoiny. Chroni to spaw przed utlenianiem, a uchwyt chłodzi.

Pokaż więcejPokaż mniej
 

Czysta i precyzyjna spoina, która nie koroduje to efekt wykorzystania trybu TIG. Urządzenie Stamos Germany zapewnia łatwą kontrolę nad zmiennymi takimi jak ilość ciepła i jeziorko spawalnicze, nadaje się do pracy z metalem dodatkowym i bez niego. Generuje minimalne ilości iskier, płomieni i rozprysków. Mało odkształceń występuje dzięki niewielkiej ilości ciepła. Czas opadania prądu (Current Down Slope) zapobiega wadom ‒ krater na końcu spoiny czy pęknięcie typu rybie oko. Obudowę schładza wentylator, co wpływa na wydajność sprzętu.

Pokaż więcejPokaż mniej
 

Tryb MMA nie wymaga użycia gazu osłonowego, dlatego zda egzamin wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. Sprawdza się w spawaniu żelaza, miedzi, niklu, aluminium oraz stopów, m.in. stali i żeliwa. Wyróżnia się szerokim zastosowaniem w spajaniu cienkich materiałów (od grubości 1,5 mm). Tak wykonane spoiny mają dobre właściwości eksploatacyjne i mechaniczne. Spawarka S-MULTI 195 IGBT jest odporna na wahania napięcia.

Pokaż więcejPokaż mniej
 

Hot Start chwilowo podwyższa prąd spawania podczas zajarzenia łuku. Chroni elektrodę przed przyklejeniem do powierzchni. Anti-Stick pozwala na łatwiejsze oderwanie elektrody od materiału dzięki zminimalizowaniu napięcia i prądu. Arc Force umożliwia spawanie krótkim łukiem przy wzroście wartości prądu. Tzw. miękki start (Soft Start) polega na dopasowaniu podawania drutu do ustawionej prędkości. Podczas naciskania przycisku drut wysuwa się powoli. Kiedy dotknie powierzchni, następuje zajarzenie łuku. W tym momencie posuw drutu przyspiesza do zadanej prędkości. Zapobiega to szarpnięciom oraz ułatwia rozpoczynanie spawania sprzętem Stamos Germany.

Pokaż więcejPokaż mniej
 

Opcja VRD (Voltage Reduction Device) zapewnia bezpieczeństwo eksploatacji. Zmniejsza ona napięcie biegu jałowego do wartości bezpiecznej dla użytkownika, kiedy maszyna jest gotowa do pracy. Po jej rozpoczęciu napięcie na biegu jałowym wzrasta automatycznie do wartości nominalnej, a po zakończeniu ponownie maleje. Funkcja przydaje się w wilgotnych miejscach, np. wykopaliskach, kanalizacji itp. Można ją wyłączyć w dowolnym momencie.

Pokaż więcejPokaż mniej

Najważniejsze cechy

 • 4w1: MIG/MAG / FCAW / TIG / MMA z napięciem 230 V i prądem spawania do 195 A
 • Wybór trybu 2T/4T
 • Funkcje: Hot Start, Arc Force, Anti Stick, Lift TIG, opadanie prądu, wypływ gazu przed spawaniem i po, indukcyjność
 • Bezstopniowa regulacja dla lepszej precyzji i komfortu spawania
 • Technologia IGBT

Spawarka Stamos Germany S-MULTI 195 IGBT

Model S-MULTI 195 IGBT to wielofunkcyjna spawarka, która sprawdzi się w pracach metaloplastycznych, renowacyjnych i naprawczych. Marka Stamos Germany oferuje wysokiej jakości, uniwersalny sprzęt umożliwiający łączenie metali metodami MIG/MAG, FCAW, TIG i MMA. Przekonaj się, co potrafi!

Spawarka MIG/MAG / FCAW / TIG / MMA – opis

Spawarka 4w1 S-MULTI 195 IGBT – tryby spawania

Szukasz wszechstronnego urządzenia, które sprawdzi się w obróbce różnych metali podczas napraw, renowacji i innych tego rodzaju prac? Wszechstronna spawarka 4w1 marki Stamos Germany wykorzystuje metody MIG/MAG, FCAW, TIG i MMA. Wysoka jakość oraz mnogość funkcji to znaki rozpoznawcze modelu S-MULTI 195 IGBT.

 • Uniwersalność – tryby MIG, MAG, FCAW, TIG i MMA
 • Praktyczność – do wielu różnych materiałów
 • Wysoka wydajność i nieduże rozmiary – tranzystory IGBT
 • Bezpieczeństwo użytkowania – funkcja VRD zmniejszająca napięcie biegu jałowego
 • Wygodna i prosta obsługa – synergia, 2-takt i 4-takt
 • Wysokiej jakości spaw – dodatkowe funkcje
Model
S-MULTI 195 IGBT
Nr katalogowy
2162
Stan artykułu
Nowy
Znamionowe napięcie wejściowe    
230 V / 50 Hz
Prąd wejściowy znamionowy
15,2 A (MIG)
15 A (TIG)
15,3 A (MMA)
Maks. prąd wejściowy
33,9 A (MIG)
25,4 A (TIG)
39,6 A (MMA)
Moc wejściowa znamionowa
9,1 kVA
Moc wejściowa maksymalna
9,7 kVA
Napięcie biegu jałowego
50 V
Prąd spawania MIG
30 ‒ 195 A
Prąd spawania TIG
10 ‒ 195 A
Prąd spawania MMA
10 ‒ 195 A
Prąd spawania w cyklu pracy 100%
87 A (MIG)
115 A (TIG)
76 A (MMA)
Prąd spawania w cyklu pracy 60%
112 A (MIG)
148 A (TIG)
98 A (MMA)
Prąd spawania w cyklu pracy 35%
195 A (TIG)
Prąd spawania w cyklu pracy 20%
195 A (MIG)
Prąd spawania w cyklu pracy 15%
195 A (MMA)
Chłodzenie obudowy
Wentylator
Elektrozawór gazu
Tak
Sprawność
≥85%
Współczynnik mocy
0,7
Klasa izolacji
F
Stopień ochrony
IP21S
Średnica elektrody TIG
1,6; 2,4; 3,2 mm
Średnica elektrody MMA
1,6 – 5,0 mm
Długość przewodu z uchwytem MIG
3 m
Długość przewodu z uchwytem MMA
4 m
Długość przewodu z uchwytem TIG
4 m
Długość przewodu uziemiającego
3 m
Długość przewodu zasilającego
2,7 m
Wymiary (DxSxW)
55 x 19,5 x 37,5 cm
Waga
20,6 kg
Wymiary wysyłki (DxSxW)
62 x 32 x 42 cm
Waga wysyłki
20,8 kg
Rysunek techniczny
Zakres dostawy
 • Spawarka
 • Uchwyt TIG z przewodem – 4 m
 • Uchwyt MIG z przewodem – 3 m
 • Uchwyt MMA z przewodem – 4 m
 • Przewód masowy z zaciskiem – 3 m
 • Tuleje zaciskowe – 1,6; 3,2 mm
 • Tuleja zaciskowa w obudowie – 1 szt.
 • Dysze ceramiczne – 5, 6 i 7 mm
 • Kapturek długi – 1 szt.
 • Kapturek krótki – 1 szt.
 • Pierścienie mocujące – 2 szt.
 • Instrukcja obsługi
 
IGBT

- tranzystor bipolarny z izolowaną bramką (Insulated Gate Bipolar Transistor) jest elementem półprzewodnikowym, którego coraz częściej używa się w energoelektronice. Łączy zalety dwóch typów tranzystorów: łatwość sterowania tranzystorów polowych i wysokie napięcie przebicia oraz szybkość przełączania tranzystorów bipolarnych. Zaletę stanowi również odporność na zwarcia, ponieważ IGBT ogranicza przepływ prądu. IGBT są nowszą kontynuacją technologii MOSFET.

Pokaż więcejPokaż mniej
 
CERTYFIKAT CE

- urządzenia STAMOS zostały wykonane według surowych norm europejskich oraz przeszły badania pod kątem zgodności z CE oraz RoHS. Gwarantuje to długą żywotność oraz wysoką jakość urządzenia.

Pokaż więcejPokaż mniej
 
WENTYLATORY

- zapewniają optymalne odprowadzenie ciepła podczas pracy urządzenia.

 
CERTYFIKAT ROHS

 
GAZ OSŁONOWY

- do spawania TIG / MIG / MAG konieczny jest gaz osłonowy: obojętny (np. argon, hel), aktywny (np. dwutlenek węgla) lub mieszanki (np. 82 % argonu + 18 % dwutlenku węgla). Wypływ gazu jest uruchamiany przyciskiem na uchwycie, który aktywuje elektrozawór.

Pokaż więcejPokaż mniej
 
UZIEMIENIE

- z tyłu każdego urządzenia znajduje się śruba z oznaczeniem uziemienia. Przed uruchomieniem należy uziemić je za pomocą przewodu, którego przekrój nie może być mniejszy niż 6 mm².

Pokaż więcejPokaż mniej
 
PRZYŁĄCZE ZACISKU MASOWEGO

 
PRZYŁĄCZE PRZEWODU SPAWALNICZEGO MMA

 
PRZYŁĄCZE UCHWYTU TIG

 
PRZYŁĄCZE UCHWYTU MIG / MAG

 
NAPIĘCIE ZASILANIA

- urządzenie zasilane jest z jednej fazy (230 V +/- 10 %).

 
WYPŁYW GAZU PRZED SPAWANIEM

- czas od naciśnięcia przycisku na uchwycie do zainicjowania zajarzania łuku. W tym czasie elektrozawór gazu jest otwarty, a wypływający gaz wypiera tlen z przewodów gazowych uchwytu oraz tworzy wstępną atmosferę ochronną dla powstającego łuku.

Pokaż więcejPokaż mniej
 
CZAS OPADANIA PRĄDU

- czas, w którym wartość prądu wyjściowego spada: z wartości prądu spawania do wartości prądu końcowego.

 
WYPŁYW GAZU PO SPAWANIU

- czas po skończeniu spawania, w którym gaz wypływa z uchwytu, chłodząc go oraz chroniąc spoinę przed utlenieniem.

 
2T

- funkcja oznacza rozpoczęcie pracy po naciśnięciu przycisku na uchwycie i jej zatrzymanie po zwolnieniu przycisku na uchwycie.

 
4T

- naciśnięcie przycisku na uchwycie otwiera elektrozawór, następuje wstępny wypływ gazu i dochodzi do zajarzenia łuku elektrycznego. Po zapłonie prąd ma wartość prądu początkowego. W momencie puszczenia przycisku, wartość prądu wyjściowego rośnie do wartości prądu spawania. Zatrzymanie procesu spawania następuje po ponownym naciśnięciu przycisku na uchwycie.

Pokaż więcejPokaż mniej
 
HOT START

- funkcja ułatwia zainicjowanie łuku elektrycznego, poprzez chwilowe zwiększenie prądu spawania w momencie zajarzania łuku elektrycznego. Po zapłonie prąd spawania wraca do ustawionej wartości.

Pokaż więcejPokaż mniej
 
ARC-FORCE

- funkcja stabilizuje łuk elektryczny przy zmianach jego długości.

 
ANTI STICK

- funkcja zapobiega rozgrzaniu elektrody podczas przyklejenia do materiału, ponieważ natężenie prądu zostaje automatycznie zmniejszone.

 
SPATTER

- INDUKCYJNOŚĆ - wraz ze zmianą prądu należy zmieniać poziom indukcyjności, aby ograniczyć liczbę odprysków.

 
SPAWANIE TIG

- spawanie elektrodą nietopliwą w osłonie gazu obojętnego.

 
SPAWANIE MMA

- spawanie elektrodą otuloną.

 
SPAWANIE MIG / MAG

- spawanie drutem w osłonie gazu.

 
WŁĄCZNIK ZASILANIA

 
WYBÓR PARAMETRU / FUNKCJI

 
PRZEŁĄCZNIK 2T / 4T

- dzieli proces spawania / cięcia na tryb 2T (bez podtrzymania) i tryb 4T (z podtrzymaniem).

 
WYŚWIETLACZ LED

- pokazuje parametry spawania / cięcia.

Jak wybrać odpowiednią maskę spawalniczą?

Są one dostępne w ofercie expondo.pl w zakładce Maski spawalnicze.

Czy mogę mieć pewność, że zakupione sprzęty spawalnicze będą do siebie pasowały?

Pomożemy Ci zoptymalizować komplet, dopasowując odpowiedni uchwyt, części i akcesoria do cyklu pracy, natężenia prądu oraz rodzaju posiadanego sprzętu.

5 W oparciu o 5 opinii

Sortowanie

Zostaw recenzję
Oceny zostaną aktywowane po ich weryfikacji.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Opinia od Anonim (03-01-2021)
Opinia od Anonim (03-01-2021) poste combiné TIG MIG

5

Opinia od gendronneau (07-12-2020)
Opinia od gendronneau (07-12-2020) bien

bien appareil conforme au attente dommage toute fois que la torche tig soit livrer sans pointe de tungstene .sinon rien a redire sur la prestation bien livrer dans les 3 jours merci

Opinia od Michael (09-04-2020)
Opinia od Michael (09-04-2020) Preis Leistung stimmen

Als zum Gerät, verarbeitung passt.
Arbeitet einwandfrei; Habe mit diesem Gerät ein Edelstahlgeländer geschweisst alles tipTop.
Wichtig, bei der Lieferung sind üblicherweise sind keine Wolfram Elektroden; Schutzgassdraht oder sonstige Verschleissmaterialen dabei, nicht vergessen dieses mitzubestellen ;). Das Gerät ist für den Privatgebrauch absolut tiptop.

Opinia od Amazon Customer (20-10-2019)
Opinia od Amazon Customer (20-10-2019) Très belle machine.

Très bien. Après utilisation MMA et MIG fil fourré. Attention ne s’adapte pas aux petites bobines. J’ai du modifier l’appareil. Pas un big deal.Au final fait très bien le job. Très satisfait.

Opinia od Amazon Customer (09-07-2019)
Opinia od Amazon Customer (09-07-2019) Semi

Bon produit

Uchwyt magnetyczny spawalniczy - kątownik - duży
69,99 zł
Ceny obejmują podatek VAT. Koszty wysyłek zagranicznych nie są uwzględnione.
Schweißhelm – Sub Zero – EASY SERIES - 2981 - 1
179,00 zł
Ceny obejmują podatek VAT. Koszty wysyłek zagranicznych nie są uwzględnione.
Ten produkt
 • 4w1
 • Wiele funkcji
 • Prąd spawania do 195 A
 • Technologia IGBT
 • Bezstopniowa regulacja

Wysyłka natychmiastowa. Czas dostawy ok. 1-3 dni roboczych

Spawarka TIG/MIG/MAG/MMA - 195 A - IGBT

Spawarka TIG/MIG/MAG/MMA - 195 A - IGBT

(5)
2559,00 zł

Wysyłka natychmiastowa. Czas dostawy ok. 1-3 dni roboczych

 • 4w1
 • Wiele funkcji
 • Prąd spawania do 195 A
 • Technologia IGBT
 • Bezstopniowa regulacja
 • MIG / MAG / MMA / FCAW
 • Prąd spawania: 155 A
 • Podajnik drutu
 • Zasilanie: 230 V
 • Wentylator

Wysyłka natychmiastowa. Czas dostawy ok. 1-3 dni roboczych

Spawarka MIG/MAG - 155 A - 230 V - przenośna - drut gratis

Spawarka MIG/MAG - 155 A - 230 V - przenośna - drut gratis

(4)
699,00 zł

Wysyłka natychmiastowa. Czas dostawy ok. 1-3 dni roboczych

 • MIG / MAG / MMA / FCAW
 • Prąd spawania: 155 A
 • Podajnik drutu
 • Zasilanie: 230 V
 • Wentylator
 • MIG / MAG / MMA / FCAW
 • Prąd spawania: 175 A
 • Podajnik drutu
 • Zasilanie: 230 V
 • Wentylator

Wysyłka natychmiastowa. Czas dostawy ok. 1-3 dni roboczych

Spawarka MIG/MAG - 175 A - 230 V - przenośna - drut gratis

Spawarka MIG/MAG - 175 A - 230 V - przenośna - drut gratis

859,00 zł

Wysyłka natychmiastowa. Czas dostawy ok. 1-3 dni roboczych

 • MIG / MAG / MMA / FCAW
 • Prąd spawania: 175 A
 • Podajnik drutu
 • Zasilanie: 230 V
 • Wentylator
 • MIG / MAG / MMA / FCAW
 • Prąd spawania: 195 A
 • Podajnik drutu
 • Zasilanie: 230 V
 • Wentylator

Wysyłka natychmiastowa. Czas dostawy ok. 1-3 dni roboczych

Spawarka MIG/MAG - 195 A - 230 V - przenośna - drut gratis

Spawarka MIG/MAG - 195 A - 230 V - przenośna - drut gratis

(6)
947,00 zł

Wysyłka natychmiastowa. Czas dostawy ok. 1-3 dni roboczych

 • MIG / MAG / MMA / FCAW
 • Prąd spawania: 195 A
 • Podajnik drutu
 • Zasilanie: 230 V
 • Wentylator