Spawarka MIG/MAG - 130 A - MMA - zapłon TIG Lift

Producent: Stamos Selection | Nr artykułu: EX10020232 | Model: S-MULTI 130D

Spawarka MIG/MAG - 130 A - MMA - zapłon TIG Lift
Spawarka MIG/MAG - 130 A - MMA - zapłon TIG Lift
Spawarka MIG/MAG - 130 A - MMA - zapłon TIG Lift
Spawarka MIG/MAG - 130 A - MMA - zapłon TIG Lift
Spawarka MIG/MAG - 130 A - MMA - zapłon TIG Lift
Spawarka MIG/MAG - 130 A - MMA - zapłon TIG Lift
Zdjęcie 360°
Kliknij, aby otworzyć galerię
1529,00 zł

z VAT

 • Darmowa wysyłka

  ?

  Produkt jest aktualnie niedostępny

 • 30 dni na rezygnację

  ?
 • 3 lata gwarancji

Najważniejsze cechy produktu

 • MIG / MAG - MMA - TIG
 • Prąd spawania: 130 A
 • Funkcja Lift TIG
 • Technologia IGBT
 • Wyświetlacz LED

Technologia inwertorowa IGBT, zastosowana w produkcie od Stamos Germany, polega na użyciu trójstykowego elementu półprzewodnikowego. Za sprawą tego rozwiązania maszynę cechują: duży stopień bezawaryjności, znaczna wydajność oraz szybkie przełączanie funkcji.

Pokaż więcej Pokaż mniej

3 metody spawania, którymi dysponuje model S-MULTI 130D, to MIG/MAG, MMA i TIG. Można je zmienić, korzystając ze specjalnego przycisku. Urządzenie charakteryzuje się łatwością obsługi – aby rozpocząć obróbkę materiału, należy użyć przycisku na uchwycie lub zwolnić go w celu przerwania procesu. Regulacja prądu jest bezstopniowa.

Pokaż więcej Pokaż mniej

Opcja VRD (Voltage Reduction Device) zapewnia bezpieczeństwo eksploatacji podczas pracy elektrodą otuloną. Funkcja przydaje się w wilgotnych miejscach, np. wykopaliskach, kanalizacji itp. Zmniejsza ona napięcie biegu jałowego do wartości bezpiecznej dla użytkownika, kiedy spawarka MIG/MAG jest gotowa do pracy. Po jej rozpoczęciu napięcie na biegu jałowym wzrasta automatycznie do wartości nominalnej, a po zakończeniu ponownie maleje.

Pokaż więcej Pokaż mniej

Wydajne wentylatory gwarantują optymalne chłodzenie. Wyświetlacz LED pokazuje napięcie prądu i pozostałe jego parametry, aktualny tryb pracy i inne włączone funkcje. Doskonała mobilność to zasługa wygodnej, solidnej rączki, niedużych rozmiarów oraz lekkiej konstrukcji. Wymienione rozwiązania zwiększają użyteczność sprzętu. Wysokiej jakości obudowę wykonano ze stali powlekanej proszkowo. Materiał ten wyróżnia się znaczną wytrzymałością i estetycznym wyglądem.

Pokaż więcej Pokaż mniej

Zastosowanie do różnych materiałów stanowi kolejną zaletę spawarki MIG/MAG. Można nią spajać m.in. żelazo, nikiel, stopy miedzi, stal, żeliwo oraz szeroką gamę wielu materiałów spawalnych.

Pokaż więcej Pokaż mniej

Metoda MIG sprawdzi się w spajaniu magnezu, miedzi oraz innych metali kolorowych, a także ich stopów. MAG nadaje się do stali (w tym konstrukcyjnych) i wielu podobnych stopów. Wysoka jakość spoiny i duża prędkość spawania to cechy charakterystyczne trybu. MIG/MAG zapewnia również szeroki zasięg grubości obrabianych materiałów oraz minimalne deformacje. Uniwersalność i efektywność stanowią kolejne zalety metody – zarówno stapianie stali konstrukcyjnej, jak i drobne prace są zadaniami, z którymi poradzi sobie spawarka inwertorowa.

Pokaż więcej Pokaż mniej

Tryb MMA nie wymaga użycia gazu osłonowego, dlatego zda egzamin w pomieszczeniach i na otwartej przestrzeni. Sprawdza się w spawaniu żelaza, niklu, miedzi oraz stopów, m.in. stali i żeliwa. Charakteryzuje się szerokim zastosowaniem w spajaniu cienkich materiałów (od grubości 1,5 mm). Tak wykonane spoiny mają dobre właściwości mechaniczne i eksploatacyjne. Spawarka S-MULTI 130D jest odporna na wahania napięcia.

Pokaż więcej Pokaż mniej

Zapłon Lift Start polega na lekkim przyłożeniu elektrody do powierzchni, a następnie jej szybkim podniesieniu. Elektroda wolframowa pozostaje ostra, a zanieczyszczenia są niewielkie. Funkcja jest bezpieczna dla urządzeń elektronicznych znajdujących się w pobliżu w porównaniu z zapłonem HF. Do pracy z nią niezbędny jest uchwyt Lift TIG (nie obejmuje go zakres dostawy). Z naszej oferty można wybrać osobno model o numerze katalogowym 10020728.

Pokaż więcej Pokaż mniej

Spawanie TIG nadaje się do łączenia metali i ich stopów, np. miedzi, magnezu, niklu, tytanu, stali oraz wielu innych. Prezentowany typ spajania służy do obróbki bardzo cienkich materiałów (o grubości od 1 mm). Używać tej metody można w każdej pozycji: płaskiej, poziomej, pionowej i nad głową. Czysta i precyzyjna spoina, która nie koroduje to efekt zastosowania trybu TIG. Urządzenie Stamos Germany zapewnia łatwą kontrolę nad zmiennymi takimi jak ilość ciepła i jeziorko spawalnicze, pasuje do pracy z metalem dodatkowym i bez niego, redukuje przestoje. Generuje minimalne ilości płomieni, rozprysków i iskier. Dzięki niewielkiej ilości ciepła występuje mało odkształceń.

Pokaż więcej Pokaż mniej

 • Szerokie zastosowanie – prace naprawcze, remontowe, metaloplastyczne itp.
 • Uniwersalność – 3 metody spawania: MIG/MAG, MMA, TIG Lift
 • Bezpieczeństwo eksploatacji w wilgotnych warunkach – funkcja VRD
 • Wysoka wydajność – technologia inwertorowa IGBT
 • Duża mobilność – kompaktowa konstrukcja z rączką

Spawarka MIG/MAG - 130 A - MMA - TIG Lift

Spawarka MIG/MAG z funkcją MMA i Lift TIG (dostępną z przewodem 10020728) marki Stamos Germany jest wszechstronnym sprzętem umożliwiającym łączenie metali, prace metaloplastyczne, naprawy i renowacje. Nieduże wymiary oraz lekka konstrukcja sprawiają, że model S-MULTI 130D perfekcyjnie nadaje się do mobilnej eksploatacji. Prąd spawania 130 A, wysoka jakość materiałów i solidne technologie zapewniają stabilne, a także wygodne spawanie.

Spawarka inwertorowa MIG – opis

Szukasz wydajnej spawarki do napraw, renowacji i metaloplastyki? Model S-MULTI 130D jest dla Ciebie! Marka Stamos Germany oferuje sprzęt o niedużej wadze i kompaktowych rozmiarach. Spawarka MIG/MAG 130 A łączy w sobie dużą mobilność, wysokiej jakości materiały oraz solidne technologie. Już dziś zapoznaj się z asortymentem oficjalnego salonu producenta!

Napięcie [V]
230
Sprawność (w warunkach znamionowych) [%]
85
Chłodzenie obudowy
Wentylator
Przewód MIG/MAG [m]
1,7
Średnica drutu [mm]
0,6 - 0,8
Cykl pracy [%]
25
Przewód zasilający [m]
2,7
Moc wejściowa znamionowa [kVA]
3,1
Przewód masowy [m]
2,9
Współczynnik mocy
0,9
Moc wejściowa maksymalna [kVA]
5,1
Klasa izolacji
F
Średnica elektrody MMA [mm]
1.6-3.2
Maksymalny prąd wejściowy [A]
MIG: 21, MMA: 26, TIG: 17
Maks. prąd spawania [A]
130
Min. prąd spawania [A]
10
Stopień ochrony IP
IP21 S
Znamionowy prąd wejściowy [A]
MIG: 10,2, MMA: 13,2, TIG: 8,2
Napięcie biegu jałowego [V]
50
Prąd spawania w cyklu pracy 100% [A]
70
2/4 Takt
Nie
Lift TIG
Tak
ARC-Force
Tak
Anti Stick
Tak
Hot Start
Tak
Podajnik drutu
Tak
Funkcja MMA
Tak
Chłodzenie wodne
Nie
Elektrozawór gazu
Nie
Wymiary (DxSxW) [cm]
46 x 17 x 36
Waga [kg]
8.7
Wymiary wysyłki (DxSxW) [cm]
51 x 26 x 41
Waga wysyłki [kg]
11.9
Rysunek techniczny
Instrukcja obsługi
Zakres dostawy
 • Spawarka
 • Przewód gazowy – 1 szt.
 • Klucz imbusowy – 1 szt.
 • Przewód masowy z zaciskiem – 1 szt.
 • Uchwyt MMA z przewodem - 1 szt.
 • Zaciski przewodu masowego – 2 szt.
 • Uchwyt QTB-100AF (zintegrowany z maszyną) – 1 szt.
 • Instrukcja obsługi
 
IGBT

tranzystor bipolarny z izolowaną bramką (Insulated Gate Bipolar Transistor) jest elementem półprzewodnikowym, którego coraz częściej używa się w energoelektronice. Łączy zalety dwóch typów tranzystorów: łatwość sterowania tranzystorów polowych i wysokie napięcie przebicia oraz szybkość przełączania tranzystorów bipolarnych. Zaletę stanowi również odporność na zwarcia, ponieważ IGBT ogranicza przepływ prądu. IGBT są nowszą kontynuacją technologii MOSFET.

Pokaż więcejPokaż mniej
 
WENTYLATORY

zapewniają optymalne odprowadzenie ciepła podczas pracy urządzenia.

 
GAZ OSŁONOWY

do spawania TIG / MIG / MAG konieczny jest gaz osłonowy: obojętny (np. argon, hel), aktywny (np. dwutlenek węgla) lub mieszanki (np. 82 % argonu + 18 % dwutlenku węgla). Wypływ gazu jest uruchamiany przyciskiem na uchwycie, który aktywuje elektrozawór.

Pokaż więcejPokaż mniej
 
UZIEMIENIE

z tyłu każdego urządzenia znajduje się śruba z oznaczeniem uziemienia. Przed uruchomieniem należy uziemić je za pomocą przewodu, którego przekrój nie może być mniejszy niż 6 mm².

Pokaż więcejPokaż mniej
 
PRZYŁĄCZE ZACISKU MASOWEGO

 

 
PRZYŁĄCZE PRZEWODU SPAWALNICZEGO MMA

 

 
PRZYŁĄCZE UCHWYTU TIG

 

 
PRĄD SPAWANIA

 

 
HOT START

funkcja ułatwia zainicjowanie łuku elektrycznego, poprzez chwilowe zwiększenie prądu spawania w momencie zajarzania łuku elektrycznego. Po zapłonie prąd spawania wraca do ustawionej wartości.

Pokaż więcejPokaż mniej
 
ARC-FORCE

funkcja stabilizuje łuk elektryczny przy zmianach jego długości.

 
ANTI STICK

funkcja zapobiega rozgrzaniu elektrody podczas przyklejenia do materiału, ponieważ natężenie prądu zostaje automatycznie zmniejszone.

 
SPAWANIE TIG

spawanie elektrodą nietopliwą w osłonie gazu obojętnego.

 
SPAWANIE MMA

spawanie elektrodą otuloną.

 
SPAWANIE MIG / MAG

spawanie drutem w osłonie gazu.

 
WYBÓR PARAMETRU / FUNKCJI

 

 
PRZEŁĄCZNIK POMIĘDZY METODAMI SPAWANIA TIG/MMA/MIG

wybór trybu spawania.

 
WYŚWIETLACZ LED

pokazuje parametry spawania / cięcia.

Jakiej technologii użyto w tej spawarce?

W modelu S-MULTI 130D użyto technologii IGBT. Polega ona na zastosowaniu trójstykowego elementu półprzewodnikowego. Za sprawą tego rozwiązania maszynę cechują: duży stopień bezawaryjności, wysoka wydajność oraz szybkie przełączanie funkcji.

Czy łatwo jest ustawić tryb TIG?

Metodę spawania TIG ustawia się za pomocą przeznaczonego do tego przycisku. Do pracy tą metodą niezbędny jest uchwyt TIG. W naszej ofercie najlepszy jest model o numerze katalogowym 10020728.

Napisz pierwszą opinię dla tego produktuZostaw opinię (5 gwiazdek to ocena najwyższa, a 1 najniższa)
Kliknij link wysłany na Twój adres e-mail i potwierdź swoją opinię! Zostanie ona opublikowana po weryfikacji.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Ekspert expondo

Nadal niezdecydowany/a?

Nasi eksperci chętnie Ci pomogą!
68 325 27 70
pn. - pt. 8:00 - 16:00
Schweißhelm – Blaster – ADVANCED SERIES - 2982 - 1
269,00 zł
Ceny obejmują podatek VAT. Koszty wysyłek zagranicznych nie są uwzględnione.
Ten produkt
 • MIG / MAG - MMA - TIG
 • Prąd spawania: 130 A
 • Funkcja Lift TIG
 • Technologia IGBT
 • Wyświetlacz LED

Produkt jest aktualnie niedostępny

Spawarka MIG/MAG - 130 A - MMA - zapłon TIG Lift

Spawarka MIG/MAG - 130 A - MMA - zapłon TIG Lift

1529,00 zł

Produkt jest aktualnie niedostępny

 • MIG / MAG - MMA - TIG
 • Prąd spawania: 130 A
 • Funkcja Lift TIG
 • Technologia IGBT
 • Wyświetlacz LED
 • MIG / MAG
 • Cykl pracy 60%
 • Technologia MOSFET
 • Rodzaj drutu: pełny
 • Mobilność

Wysyłka natychmiastowa. Czas dostawy ok. 1-2 dni roboczych

Spawarka MIG/MAG - 250 A - 230 V - przenośna

Spawarka MIG/MAG - 250 A - 230 V - przenośna

(9)
1879,00 zł

Wysyłka natychmiastowa. Czas dostawy ok. 1-2 dni roboczych

 • MIG / MAG
 • Cykl pracy 60%
 • Technologia MOSFET
 • Rodzaj drutu: pełny
 • Mobilność