Darmowa przesyłka Najniższe ceny producenta 3 lata gwarancji konsumenckiej 30 dni na rezygnację

Spawarka MIG/MAG - 130 A - MMA - zapłon TIG Lift

Stamos Selection
Producent: Stamos Selection
Artykuł nie jest obecnie dostępny!
Poinformuj mnie, gdy produkt będzie dostępny.

Ten produkt jest aktualnie niedostępny.

1099,00 zł

z VAT | darmowa wysyłka

1099,00 zł

z VAT | darmowa wysyłka

Masz pytania do tego produktu? Zadzwoń!
68 381 70 07

 
Spawarka MIG/MAG - 130 A - MMA - TIG Lift Spawarka MIG/MAG  z funkcją MMA i Lift TIG...więcej

Spawarka MIG/MAG - 130 A - MMA - TIG Lift

Spawarka MIG/MAG z funkcją MMA i Lift TIG (dostępną z przewodem 10020728) marki Stamos Germany jest wszechstronnym sprzętem umożliwiającym łączenie metali, prace metaloplastyczne, naprawy i renowacje. Nieduże wymiary oraz lekka konstrukcja sprawiają, że model S-MULTI 130D perfekcyjnie nadaje się do mobilnej eksploatacji. Prąd spawania 130 A, wysoka jakość materiałów i solidne technologie zapewniają stabilne, a także wygodne spawanie.

Spawarka inwertorowa MIG – opis

Technologia inwertorowa IGBT, zastosowana w produkcie od Stamos Germany, polega na użyciu trójstykowego elementu półprzewodnikowego. Za sprawą tego rozwiązania maszynę cechują: duży stopień bezawaryjności, znaczna wydajność oraz szybkie przełączanie funkcji.

3 metody spawania, którymi dysponuje model S-MULTI 130D, to MIG/MAG, MMA i TIG. Można je zmienić, korzystając ze specjalnego przycisku. Urządzenie charakteryzuje się łatwością obsługi – aby rozpocząć obróbkę materiału, należy użyć przycisku na uchwycie lub zwolnić go w celu przerwania procesu. Regulacja prądu jest bezstopniowa.

Opcja VRD (Voltage Reduction Device) zapewnia bezpieczeństwo eksploatacji podczas pracy elektrodą otuloną. Funkcja przydaje się w wilgotnych miejscach, np. wykopaliskach, kanalizacji itp. Zmniejsza ona napięcie biegu jałowego do wartości bezpiecznej dla użytkownika, kiedy spawarka MIG/MAG jest gotowa do pracy. Po jej rozpoczęciu napięcie na biegu jałowym wzrasta automatycznie do wartości nominalnej, a po zakończeniu ponownie maleje.

Wydajne wentylatory gwarantują optymalne chłodzenie. Wyświetlacz LED pokazuje napięcie prądu i pozostałe jego parametry, aktualny tryb pracy i inne włączone funkcje. Doskonała mobilność to zasługa wygodnej, solidnej rączki, niedużych rozmiarów oraz lekkiej konstrukcji. Wymienione rozwiązania zwiększają użyteczność sprzętu. Wysokiej jakości obudowę wykonano ze stali powlekanej proszkowo. Materiał ten wyróżnia się znaczną wytrzymałością i estetycznym wyglądem.

Zastosowanie do różnych materiałów stanowi kolejną zaletę spawarki MIG/MAG. Można nią spajać m.in. żelazo, nikiel, stopy miedzi, stal, żeliwo oraz szeroką gamę wielu materiałów spawalnych.

Spawarka inwertorowa MIG – tryby pracy

Metoda MIG sprawdzi się w spajaniu magnezu, miedzi oraz innych metali kolorowych, a także ich stopów. MAG nadaje się do stali (w tym konstrukcyjnych) i wielu podobnych stopów. Wysoka jakość spoiny i duża prędkość spawania to cechy charakterystyczne trybu. MIG/MAG zapewnia również szeroki zasięg grubości obrabianych materiałów oraz minimalne deformacje. Uniwersalność i efektywność stanowią kolejne zalety metody – zarówno stapianie stali konstrukcyjnej, jak i drobne prace są zadaniami, z którymi poradzi sobie spawarka inwertorowa.

Tryb MMA nie wymaga użycia gazu osłonowego, dlatego zda egzamin w pomieszczeniach i na otwartej przestrzeni. Sprawdza się w spawaniu żelaza, niklu, miedzi oraz stopów, m.in. stali i żeliwa. Charakteryzuje się szerokim zastosowaniem w spajaniu cienkich materiałów (od grubości 1,5 mm). Tak wykonane spoiny mają dobre właściwości mechaniczne i eksploatacyjne. Spawarka S-MULTI 130D jest odporna na wahania napięcia.

Zapłon Lift Start polega na lekkim przyłożeniu elektrody do powierzchni, a następnie jej szybkim podniesieniu. Elektroda wolframowa pozostaje ostra, a zanieczyszczenia są niewielkie. Funkcja jest bezpieczna dla urządzeń elektronicznych znajdujących się w pobliżu w porównaniu z zapłonem HF. Do pracy z nią niezbędny jest uchwyt Lift TIG (nie obejmuje go zakres dostawy). Z naszej oferty można wybrać osobno model o numerze katalogowym 10020728.

Spawanie TIG nadaje się do łączenia metali i ich stopów, np. miedzi, magnezu, niklu, tytanu, stali oraz wielu innych. Prezentowany typ spajania służy do obróbki bardzo cienkich materiałów (o grubości od 1 mm). Używać tej metody można w każdej pozycji: płaskiej, poziomej, pionowej i nad głową. Czysta i precyzyjna spoina, która nie koroduje to efekt zastosowania trybu TIG. Urządzenie Stamos Germany zapewnia łatwą kontrolę nad zmiennymi takimi jak ilość ciepła i jeziorko spawalnicze, pasuje do pracy z metalem dodatkowym i bez niego, redukuje przestoje. Generuje minimalne ilości płomieni, rozprysków i iskier. Dzięki niewielkiej ilości ciepła występuje mało odkształceń.

Szukasz wydajnej spawarki do napraw, renowacji i metaloplastyki? Model S-MULTI 130D jest dla Ciebie! Marka Stamos Germany oferuje sprzęt o niedużej wadze i kompaktowych rozmiarach. Spawarka MIG/MAG 130 A łączy w sobie dużą mobilność, wysokiej jakości materiały oraz solidne technologie. Już dziś zapoznaj się z asortymentem oficjalnego salonu producenta!

 • Szerokie zastosowanie – prace naprawcze, remontowe, metaloplastyczne itp.
 • Uniwersalność – 3 metody spawania: MIG/MAG, MMA, TIG Lift
 • Bezpieczeństwo eksploatacji w wilgotnych warunkach – funkcja VRD
 • Wysoka wydajność – technologia inwertorowa IGBT
 • Duża mobilność – kompaktowa konstrukcja z rączką

Jakiej technologii użyto w tej spawarce?

W modelu S-MULTI 130D użyto technologii IGBT. Polega ona na zastosowaniu trójstykowego elementu półprzewodnikowego. Za sprawą tego rozwiązania maszynę cechują: duży stopień bezawaryjności, wysoka wydajność oraz szybkie przełączanie funkcji.

Czy łatwo jest ustawić tryb TIG?

Metodę spawania TIG ustawia się za pomocą przeznaczonego do tego przycisku. Do pracy tą metodą niezbędny jest uchwyt TIG. W naszej ofercie najlepszy jest model o numerze katalogowym 10020728.

Model S-MULTI 130D
Nr katalogowy 10020232
Stan artykułu Nowy
Znamionowe napięcie wejściowe      230 V / 50 Hz
Prąd maksymalny 130 A
Maks. moc wejściowa 5,1 kVA
Moc wejściowa znamionowa 4,6 kVA
Napięcie biegu jałowego 50 V
 Maks. prąd wejściowy 26 A MMA
17 A TIG
21 A MIG
 Prąd wejściowy znamionowy 13 A MMA
8,2 A TIG
10,2 A MIG
 Prąd spawania 30 - 130 A MIG
20 - 130 A MMA
10 - 130 A TIG
Prąd spawania w cyklu pracy 100% 70 A
Średnica elektrody MMA 1,6 - 3,2 mm
Grubość spawanego materiału MMA 1,5 - 4 mm
Grubość spawanego materiału TIG 1 - 5 mm
Grubość spawanego materiału MIG/MAG 1 - 4 mm
Długość przewodu MIG 1,7 m
Długość przewodu masowego z zaciskiem 2,9 m
Długość przewodu zasilającego 2,7 m
Długość przewodu gazowego 3 m
Średnica wtyczki przewodu 9 mm
Średnica drutu do spawania 0,6 - 0,8 mm
Współczynnik mocy 0,9
Cykl pracy 25%
Wydajność 85%
Klasa izolacji F
Stopień ochrony IP21S
Technologia IGBT
Uchwyt QTB-100AF (zintegrowany
z maszyną)
Tak
Wymiary (DxSxW) 46,00 x 17,00 x 36,00 cm
Waga 9,00 kg
Wymiary wysyłki (DxSxW) 51,00 x 26,00 x 41,00 cm
Waga wysyłki 12,80 kg

Zastosowane technologie

IGBT - tranzystor bipolarny z izolowaną bramką (Insulated Gate Bipolar Transistor) jest elementem półprzewodnikowym, którego coraz częściej używa się w energoelektronice. Łączy zalety dwóch typów tranzystorów: łatwość sterowania tranzystorów polowych i wysokie napięcie przebicia oraz szybkość przełączania tranzystorów bipolarnych. Zaletę stanowi również odporność na zwarcia, ponieważ IGBT ogranicza przepływ prądu. IGBT są nowszą kontynuacją technologii MOSFET.
CERTYFIKAT CE - urządzenia STAMOS zostały wykonane według surowych norm europejskich oraz przeszły badania pod kątem zgodności z CE oraz RoHS. Gwarantuje to długą żywotność oraz wysoką jakość urządzenia.
WENTYLATORY - zapewniają optymalne odprowadzenie ciepła podczas pracy urządzenia.

Przyłącza

GAZ OSŁONOWY - do spawania TIG / MIG / MAG konieczny jest gaz osłonowy: obojętny (np. argon, hel), aktywny (np. dwutlenek węgla) lub mieszanki (np. 82 % argonu + 18 % dwutlenku węgla). Wypływ gazu jest uruchamiany przyciskiem na uchwycie, który aktywuje elektrozawór.
UZIEMIENIE - z tyłu każdego urządzenia znajduje się śruba z oznaczeniem uziemienia. Przed uruchomieniem należy uziemić je za pomocą przewodu, którego przekrój nie może być mniejszy niż 6 mm².
PRZYŁĄCZE ZACISKU MASOWEGO
PRZYŁĄCZE PRZEWODU SPAWALNICZEGO MMA
PRZYŁĄCZE UCHWYTU TIG
PRZYŁĄCZE UCHWYTU MIG / MAG
NAPIĘCIE ZASILANIA - urządzenie zasilane jest z jednej fazy (230 V +/- 10 %).

Funkcje

PRĄD SPAWANIA
SPAWANIE TIG - spawanie elektrodą nietopliwą w osłonie gazu obojętnego.
SPAWANIE MMA - spawanie elektrodą otuloną.
SPAWANIE MIG / MAG - spawanie drutem w osłonie gazu.
LIFTARC

Przełączniki

WŁĄCZNIK ZASILANIA
REGULACJA PARAMETRU / FUNKCJI
PRZEŁĄCZNIK POMIĘDZY METODAMI SPAWANIA - wybór trybu spawania.

Kontrolki / wskaźniki

WYŚWIETLACZ LED - pokazuje parametry spawania / cięcia.
PRZECIĄŻENIE / AWARIA - lampka zapala się w przypadku wystąpienia dwóch sytuacji:
a) jeżeli maszyna uległa awarii i nie może być eksploatowana,
b) jeżeli urządzenie przekroczyło standardowy cykl pracy i został uruchomiony tryb ochrony przed przegrzaniem. W tym trybie należy pozostawić je z włączonym zasilaniem. Jeżeli czerwona kontrolka zgaśnie, oznacza to, że urządzenie schłodziło się do temperatury eksploatacji i może być ponownie użytkowane.

W zestawie S-MULTI 130D znajdują się:

 • Spawarka
 • Przewód gazowy – 1 szt.
 • Klucz imbusowy – 1 szt.
 • Przewód masowy z zaciskiem – 1 szt.
 • Uchwyt MMA z przewodem - 1 szt.
 • Zaciski przewodu masowego – 2 szt.
 • Uchwyt QTB-100AF (zintegrowany z maszyną) – 1 szt.
 • Instrukcja obsługi

Komplet jest przed wysyłką solidnie pakowany, co zabezpiecza go podczas transportu.

Pytania i odpowiedzi

 • Kontakt
  Phone

  68 381 70 07
  pn. - pt. 7:00 - 17:00
  Expondo Blog

  Email

  info@expondo.pl
  Odpowiemy na Twoje pytanie tak szybko jak to możliwe
 • Płatność
  Płać szybko i bezpiecznie
  Przelewy24 PayPal Blik Przelew bankowy Mastercard Visa Płatność ratalna Za pobraniem
Wcześniej oglądane