Przyłbice i maski spawalnicze

Zainspiruj się blogiem expondo

Praca spawacza jest narażona na wiele niebezpieczeństw, w tym te związane z uszkodzeniem wzroku, wynikające ze szkodliwego działania promieni UV i IR. W celu ochrony oczu podczas obróbki metalu marka Stamos Germany stworzyła profesjonalne maski spawalnicze. Prezentowane produkty stanowią doskonałą osłonę, nie tylko przed oślepiającym światłem, ale i odpryskami oraz iskrami. Ich konstrukcja sprawia, że są praktyczne, a zarazem wygodne w użytkowaniu.

Poznaj szeroką ofertę przyłbic spawalniczych sklepu expondo.pl. Zadbaj o bezpieczeństwo podczas pracy i chroń swoje oczy przed szkodliwym promieniowaniem. Wybierz maskę odpowiadającą Twoim potrzebom już dziś!

Ochrona wzroku z samościemniającymi maskami spawalniczymi

Wysokiej jakości maski spawalnicze marki Stamos Germany zostały zaprojektowane z myślą o zagwarantowaniu jak największej ochrony oczu, zwłaszcza w zawodach wykorzystujących spawarki wszystkich typów (MMA, TIG, MIG MAG) oraz przecinarki plazmowe. Zbyt długie wpatrywanie się w jaskrawe światło, które powstaje podczas pracy na tych urządzeniach, może się skończyć bardzo poważnymi, często nieodwracalnymi, uszkodzeniami wzroku.

Prezentowane przyłbice wyposażono w wydajne filtry samościemniające, skutecznie ograniczające przedostawanie się szkodliwego promieniowania ultrafioletowego i podczerwonego do oczu. Uruchamiają się w ułamku sekundy po wykryciu łuku elektrycznego lub plazmowego. W efekcie do użytkownika dociera nieszkodliwe światło widzialne. Po zakończeniu spawania filtry potrzebują zaledwie kilku chwil, żeby wrócić do normy. Nie tylko gwarantuje to ochronę dla oczu, ale poprawia też wydajność pracy, ponieważ nie ma potrzeby zdejmowania i zakładania maski za każdym razem, żeby sprawdzić jakość spoiny. Filtry są zasilane przy pomocy ogniw słonecznych, więc możesz zaoszczędzić czas i pieniądze, które poświeciłbyś na wymianę baterii. Co w sytuacji, gdy pracę z zewnątrz przeniesiesz do środka? W tym przypadku w części masek zastosowano akumulatory litowe, odpowiedzialne za zasilanie awaryjne.

Poza spawaniem i cięciem przyłbice doskonale sprawdzą się też w innych zadaniach np. szlifowaniu metalu. W przeciwieństwie do łączenia, podczas nadawania kształtu potrzebna jest lepsza widoczność. W tym celu maski wyposażono w funkcję GRIND, która całkowicie wyłącza filtr samościemniający. Pozwala to na dokładne skontrolowanie efektów szlifowania, a jednocześnie zagwarantowanie ochrony przed odpryskami i iskrami.

Przyłbice spawalnicze o praktycznej konstrukcji i wyjątkowym wyglądzie

To, co wyróżnia maski spawalnicze Stamos Germany na tle konkurencji to ich przemyślana konstrukcja. Produkty z tej kategorii charakteryzują się wytrzymałością i wygodą, a jednocześnie niepowtarzalnym wyglądem.

Odporność na działanie wysokich temperatur oraz uszkodzenia mechaniczne to cechy poliamidu, materiału wykorzystanego do stworzenia przyłbic. Gwarantuje on, że do twarzy spawacza nie dotrą żadne czynniki, które mogłyby zaszkodzić jego zdrowiu czy życiu. Tworzywo jest również stosunkowo lekkie, więc użytkownik nie będzie musiał martwić się o ból karku z powodu zbyt ciężkiej maski. O wygodę noszenia dba specjalny uchwyt na głowę. Reguluje się do swobodnie tak, aby odpowiednio dopasować rozmiaru do wymiarów spawacza, a nawet kasku. Przed spływaniem potu z czoła na oczy chroni gąbka zamontowana wewnątrz maski. Ponadto istnieje możliwość zmiany odległości między twarzą a wizjerem, co dodatkowo podnosi komfort użytkowania. Do pełnej regulacji czułości, opóźnienia rozjaśnienia oraz rozmiarów uchwytu na głowę służą wygodne pokrętła. Zaprojektowano je tak, aby użytkownik nie musiał ściągać rękawic. Dzięki temu dostosowywanie parametrów maski do aktualnych potrzeb przebiega szybko i bezproblemowo.

Funkcjonalność przyłbic spawalniczych nie jest ich jedyną zaletą. Unikalne grafiki, jakie zostały umieszczone na ich frontowych częściach, przypadną do gustu niejednemu spawaczowi. Do wyboru masz szereg wzorów, które wyróżnią Cię spośród współpracowników, a jeżeli jesteś fanem tradycyjnego designu, to znajdziesz również całkowicie czarne maski.

Osobom, zajmującym się wykonywaniem bardzo precyzyjnych spawów, proponujemy skorzystanie ze szkła powiększającego dostępnego w ofercie sklepu expondo.pl. Umożliwia ono dostrzeżenie większej liczby szczegółów podczas pracy, a w efekcie uniknięciu niedoskonałości. Montaż soczewki jest niezwykle prosty, wystarczy umieścić ją między filtrem a szybką z poliwęglanu. Szkło powiększające pasuje do wielu modeli z tej kategorii.

Szukasz profesjonalnych masek spawalniczych ochroniących Twoje oczy i twarz? Zapoznaj się z produktami marki Stamos Germany i wybierz przyłbicę dla siebie. Nie tylko zapewni Ci właściwe bezpieczeństwo, ale nada też charakteru ze względu na atrakcyjny design. Sprawdź także inne akcesoria spawalnicze i części zamienne, które usprawnią Twoją pracę. Nie czekaj i złóż zamówienie już dziś!