Pojemniki na żywność

Zainspiruj się blogiem expondo

Pojemniki na żywność w sklepie expondo do bezpiecznego przechowywania jedzenia

Właściwe przechowywanie żywności gwarantuje, że pozostanie ono dłużej świeże, nie będzie się szybko psuło oraz nie dotrą do niego uporczywe szkodniki. Dlatego zarówno profesjonalni szefowie kuchni, jak i domowi kucharze powinni zaopatrzyć się w pojemniki na żywność marki Royal Catering.

W tej kategorii znajdziesz wszystko to, co jest niezbędne do bezpiecznego przechowywania produktów suchych. Oferujemy też akcesoria przeznaczone do przechowywania pieczywa. Prezentowane sprzęty przydadzą się w każdej kuchni, restauracji, hotelu i firmie cateringowej. Jeśli szukasz też innych sposobów na właściwe przechowywanie żywności, to sprawdź naszą ofertę pojemników GN.

Co przechowywać w pojemnikach na żywność?

Jak już wspominaliśmy, prezentowane pojemniki na jedzenie pozwalają na skuteczne przechowywanie przede wszystkim produktów suchych. Chodzi tutaj o mąki, kasze, makarony, cukier, sól czy przyprawy. Sprawdzą się także jako miejsce na owoce i bakalie, które wyciągniesz z suszarek do żywności. Czemu akurat te produkty wymagają osobnych pojemników do żywności?

Zarówno mąki, jak i kasze oraz makarony są bardzo podatne na działanie wilgoci. Jej odrobina może doprowadzić do rozwoju pleśni, która kompletnie zniszczy żywność. W przypadku soli czy cukru prowadzi do ich zbrylenia, co jest dość uciążliwe w każdej kuchni.

Kolejny problem stanowią szkodniki. Mowa głównie o molach spożywczych będących zmorą wszystkich kucharzy. Wystarczy, że pojawi się choć jeden, a już możesz mieć pewność, że jest ich więcej. A co za tym idzie, konieczne będzie wyrzucenie całej mąki, kaszy itd. Z pojemnikami na żywność unikniesz takiego scenariusza.

Jaki pojemnik na suchą żywność wybrać?

Szeroka oferta wielu różnych pojemników na żywność suchą i nie tylko sprawia, że łatwo można się w nich zagubić. Warto więc dobrze się zastanowić, co sprawia, że dany model jest lepszy od innego. Dzięki temu odpowiesz sobie na pytanie, jaki pojemnik na żywność kupić?

Przede wszystkim wybieraj produkty szczelne. Po zamknięciu nie powinny przepuszczać niczego z zewnątrz. Nawet lekko uchylona pokrywka może spowodować, że mąka z czasem będzie do wyrzucenia. Jeśli poza pojemnikami na suchą żywność potrzebujesz też szczelnie przechowywać inne produkty, to warto zaopatrzyć się w pakowarki próżniowe.

Kolejną kwestią jest łatwy dostęp do zawartości. Pojemnik na produkty sypkie powinien umożliwić Ci wygodne wysypywanie lub wybieranie żywności. Dlatego odpowiedni duży otwór odgrywa tutaj niemałą rolę. W przypadku dużych pojemników na jedzenie warto też sprawdzić, czy w zestawie znajduje się szufelka.

Ostatnią rzeczą, o której warto pamiętać, jest przezroczystość naczynia. Dzięki temu łatwo określisz, ile danego produktu jeszcze zostało i czy musisz go uzupełnić. Nie oznacza to jednak, że cały pojemnik ma być przezroczysty. W zupełności wystarczy, jeśli pokrywka umożliwia skontrolowanie zawartości bez konieczności jej otwierania.

Zastosowanie koszy na pieczywo, czyli w czym serwować chleb?

Poza pojemnikami na żywność suchą, w tej kategorii znajdziesz też produkty przeznaczone do pieczywa. Z nimi nie tylko unikniesz szybkiego wysychania chleba czy bułek, ale i pozwolą na ich atrakcyjną prezentację na stole. Warto jednak wiedzieć, jak to zrobić.

Przede wszystkim, wybierając kosz na pieczywo, zwróć uwagę, żeby był wykonany z materiałów przyjaznych dla żywności. Nie chcesz chyba, żeby chleb przeszedł smakiem pojemnika, prawda? W sklepie expondo znajdziesz produkty wykonane ze stali pokrytej żywicą, więc masz pewność, że nie wejdą w reakcję z jedzeniem. Ponadto posiadają zamykane pokrywki, dzięki którym żywność dłużej pozostaje świeża.

Teraz, jak serwować pieczywo na stół? Wszystko zależy od jego rodzaju. Chleb powinien być pokrojony w kromki, żeby goście nie musieli kroić go samodzielnie. To samo tyczy się chałek czy bagietek. Z kolei bułki podawaj w całości. Prezentują się wówczas o wiele lepiej, niż gdyby były przekrojone na pół.

Koszyki na pieczywo to świetny dodatek na bufecie śniadaniowym czy podczas dużych imprez okolicznościowych. Jednak stanowią one tam jedynie małą część większej całości. Na pewno obok nich nie może zabraknąć pojemników na sztućce, z których goście mogą samodzielnie brać noże czy widelce.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie pojemników na żywność?

Zanim klikniesz „kupuję” w sklepie internetowym, warto porównać ze sobą różne pojemniki na żywność suchą i nie tylko. Dzięki temu łatwiej będzie Ci podjąć właściwą decyzję. Poniżej znajdziesz szereg parametrów, o których warto pamiętać. Na co więc zwrócić uwagę przy zakupie?

  1. Pojemność – jest to podstawowa informacja zawarta w opisie każdego pojemnika na żywność. Warto jednak wcześniej się zastanowić, ile gramów czy nawet kilogramów danego produktu chcesz przechowywać.

  1. Wymiary – pojemnik nie powinien zajmować wiele miejsca. Dobrze wybierać modele, które zmieszczą się na stole ze stali nierdzewnej czy szafce kuchennej lub pod nimi.

  1. Mobilność – w przypadku dużych modeli, po napełnieniu ich przeniesienie może okazać się niemałym wyzwaniem. Warto więc sprawdzić, czy posiadają kółka albo uchwyty do przenoszenia.

  1. Łatwy dostęp do zawartości – wygodne otwieranie pokrywki na pewno usprawni pracę w kuchni. Najlepiej, jeśli możesz to zrobić jedną ręką bez konieczności przytrzymywania wieka po otwarciu.

  1. Wygodne rozwiązania – wspominaliśmy o nich wcześniej. Chodzi m.in. o przezroczystość pojemnika na żywność oraz obecność szufelki w zakresie dostawy.

Mając na uwadze powyższe atrybuty, znajdziesz to, czego potrzebujesz. Wybrane przez Ciebie modele na pewno będą stanowić doskonałe uzupełnienie wyposażenia i akcesoriów kuchennych.

Wybierz pojemniki na żywność marki Royal Catering!

Niemiecka marka Royal Catering, to gwarancja produktów wysokiej jakości. Pojemniki na żywność suchą i nie tylko są tego doskonałym przykładem. Przekonali się o tym zarówno profesjonalni kuchmistrzowie, jak i domowi kucharze gotujący dla swoich bliskich. Dołącz do nich i złóż zamówienie już dziś!

Marka Royal Catering to nie jedyny producent wyposażenia gastronomicznego w ofercie sklepu expondo. Znajdziesz tutaj też produkty APS, które będą niezbędne do serwowania najróżniejszych potraw. Wśród nich są np. patery do ciast i tortów w różnych designach. Dopasujesz je więc do wielu wystrojów i uroczystości.

Ale to nie wszystko! Sklep expondo ma dla Ciebie jeszcze 3 lata gwarancji na cały nasz asortyment. Oferujemy też darmowe wysyłki i zwroty, więc nie musisz się martwić o wysokie koszty dostaw. A jeśli produkty nie spełnią Twoich oczekiwań, to masz aż 30 dni na rezygnację. Czekamy na Twoje zamówienie!