Grille gazowe

Poznaj nasz szeroki wybór produktów
Więcej kategorii

Grillowanie jest jedną z najczęściej stosowanych technik obróbki mięsa oraz warzyw. Pomimo że szczyt popularności przypada na okres letni, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby wiosną, jesienią, a nawet zimą przyrządzić na ruszcie soczysty kawałek karkówki czy steku. Tutaj z pomocą przyjdą grille gazowe marki Royal Catering.

W tej kategorii znajdziesz urządzenia zasilane gazem, które wykorzystasz zarówno w lokalu gastronomicznym, jak i w domowej kuchni. Zaprojektowano je z myślą o grillowaniu potraw bez niedogodności związany ze smażeniem na grillu węglowym. Zachęcamy też do zapoznania się z pozostałymi urządzeniami grzewczymi z oferty sklepu expondo.pl. Dysponujemy gładkimi i ryflowanymi płytami grillowymi, grillami kontaktowymi oraz rożnami.

Grill gazowy czy węglowy?

Dlaczego warto wybrać grill gazowy, a nie węglowy? Argumentów przemawiającymi za pierwszym urządzeniem jest kilka, ale skupimy się na najważniejszych. Najpierw warto wspomnieć o czasie nagrzewania. Grille gazowe do osiągnięcia maksymalnej temperatury potrzebują zaledwie kilku minut. Z kolei samo rozpalenie grilla węglowego może zająć bardzo dużo czasu, a nie zawsze udaje się to zrobić za pierwszym razem. Następnie, zanim brykiet osiągnie odpowiednią temperaturę, mija od kilkunastu do kilkudziesięciu minut.

Skoro mowa o grzaniu, to nie sposób nie wspomnieć o regulacji temperatury. Grille gazowe posiadają pokrętła służące do zwiększania i zmniejszania siły ognia. Daje to bardzo duże możliwości w dopasowaniu poziomu grzania do przyrządzanego dnia. W grillach węglowych takiej funkcji nie ma. W ich przypadku wymagane jest pewne wyczucie i wprawa. Kluczową rolę odgrywa tutaj rozmieszczenie żaru pod rusztem, co nie dla każdego jest łatwe.

Ostatnim istotnym argumentem jest dym powstający podczas obróbki. Grille węglowe znane są z jego bardzo dużej emisji. Dlatego nie powinno się ich stosować w przestrzeniach zamkniętych, na balkonach oraz na terenach gęsto zabudowanych. Dodatkowo do smażonego mięsa wnikają związki unoszące się z dymem. Często są one szkodliwe dla zdrowia. Grille gazowe z kolei cechują się prawie zerową emisją dymu, więc z nimi nie ma tych problemów.

Grille gazowe do steków Royal Catering

Jeżeli szukasz sposobu na przyrządzenie idealnego grillowanego steka, to niemiecka marka Royal Catering ma dla Ciebie doskonałe rozwiązanie. Do swojego asortymentu dodała bowiem wysokiej jakości grille gazowe do steków. Stworzono je z myślą o wykorzystaniu przez kucharzy w restauracjach, food truckach czy podczas imprez z cateringiem.

Piecyki są w stanie w bardzo krótkim czasie zapewnić temperaturę nawet do 800°C. Dzięki temu steki i kotlety szybko osiągają odpowiedni stopień wysmażenia oraz posiadają chrupiącą skórkę. Do ustawiania poziomu grzania służą pokrętła. Grille dostarczane są z reduktorami i wężami do podłączenia urządzenia do butli z propanem/butanem. Dysponujemy przede wszystkim zestawami z reduktorami umożliwiającymi podłączenie piecyków do instalacji gazowej.

Prezentowane produkty wykonano z wysokiej jakości stali nierdzewnej, Materiał wyróżnia się doskonałą odpornością na korozję oraz uszkodzenia mechaniczne. Z kolei dzięki gładkiej, lśniącej powierzchni jest też łatwy w czyszczeniu. Stal nie reaguje z żywnością. Oznacza to, że jest bezpieczna dla zdrowia.