Grille kontaktowe

Zainspiruj się blogiem expondo

Grille kontaktowe od Royal Catering składają się z żeliwnych płyt pokrytych warstwą emalii. W zależności od modelu dostępne są w wersji z ryflowaną lub gładką powierzchnią. Górna płyta grillowa posiada regulację wysokości, dzięki czemu można dopasować ją do wielkości przygotowywanych produktów. Takie rozwiązanie (jednoczesne nagrzewanie się płyty górnej i dolnej) pozwala opiekać je z obu stron.

Sprzęt z ryflowaną płytą pozostawia na mięsie, rybach, warzywach czy innych artykułach charakterystyczny wzór w paski. W związku z tym stek lub chleb panini wygląda estetycznie i co ważne – bardzo apetycznie. Grille z równą płytą grillową doskonale sprawdzą się podczas smażenia np. jajek, warzyw.

Jako uzupełnienie dla grilli cateringowych, marka Royal Catering poleca równie wydajne i wytrzymałe urządzenia do frytek (np. krajalnice do ziemniaków, frytownice) oraz profesjonalne podgrzewacze do hot dogów. Szeroki wybór pozwala szybko i w jednym miejscu zakupić całe niezbędne wyposażenie gastronomiczne.

Pojedyncza czy podwójna płyta grillowa?

Urządzenia Royal Catering wykonane są z wysokiej jakości materiałów, przede wszystkim ze stali nierdzewnej. Nieprzypadkowo wybrano właśnie ten materiał. Inox zwiększa wytrzymałość sprzętu na uszkodzenia mechaniczne. Posiada podwyższoną odporność na korozję i gładką powierzchnię, co ułatwia czyszczenie. Za jego sprawą, także nasze meble ze stali nierdzewnej cieszą się tak dużą popularnością.

Niezależnie od artykułu, wszystkie sprzęty projektowane oraz wykonywane są z pieczołowitą skrupulatnością i dokładnością. Już na etapie produkcji staramy się uwzględniać wszystkie uwagi i wskazówki, nie tylko specjalistów, ale przede wszystkim klientów. Dzięki temu w efekcie końcowym możemy zaoferować m.in. kompaktowe, wydajne i nowoczesne grille kontaktowe.

Praktycznie o grillach kontaktowych Royal Catering

Wspominaliśmy o pozytywnych cechach stali nierdzewnej, użytej do budowy naszych grilli kontaktowych. Jednakże nie jest to jedyna ich zaleta. Urządzenia Royal Catering charakteryzują się także intuicyjną obsługą i uniwersalnym wyglądem.

Prezentowany sprzęt posiada prosty panel obsługi, składający się najczęściej z pokrętła/pokręteł do regulacji temperatury oraz lampek kontrolnych. Elementy te pozwalają wygodnie dopasować stopień ciepła do grillowanego produktu. Wydajna grzałka w krótkim czasie rozgrzewa całą płytę grillową. Wbudowany termostat utrzymuje temperaturę na stałym poziomie.

Wszystko to skraca czas smażenia i ułatwia pracę z grillem kontaktowym. Oferowane modele sprawdzą się np. w barach szybkiej obsługi lub jako wyposażenie foodtrucków – czyli wszędzie tam, gdzie czas przygotowywania oraz wydawania posiłków ma duże znaczenie.

W procesie projektowania profesjonalnych grilli kontaktowych, nasi specjaliści i inżynierowie uwzględnili nie tylko komfortową obsługę, ale również zadbali o bezpieczeństwo użytkowników. W związku z tym elektryczne grille kontaktowe wyposażone są w izolowaną termicznie rączkę do podnoszenia górnej części urządzenia. Antypoślizgowe nóżki utrzymują grill Royal Catering na blacie, dzięki czemu sprzęt nie zsunie się z niego np. podczas podróży.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą mebli gastronomicznych Royal Catering. Posiadamy szeroki wybór stołów roboczych (z rantem lub bez) oraz stołów roboczych z szafką. Meble wykonane są ze stali nierdzewnej, która (zgodnie z normami HACCP) nadaje się do kontaktu z żywnością.

Sklep internetowy expondo.pl zapewnia kompleksowe wyposażenie zarówno dla dużych restauracji, jak również mniejszych lokali, budek/samochodów z żywnością itp. Wszystkie sprzęty oraz meble cechują się wykonaniem z wytrzymałych materiałów, ciekawym, a zarazem neutralnym designem (pasującym niemal do każdej kuchni) oraz atrakcyjnym stosunkiem jakości do ceny.