Szczotki do grilla

Zainspiruj się blogiem expondo

Szczotki do czyszczenia grilla: oferta sklepu internetowego expondo.pl

Niezależnie od tego, czy masz grill gazowy, elektryczny czy opalany węglem, prędzej czy później staniesz przed wyzwaniem jego wyczyszczenia. O ile smażenie na grillach gastronomicznych to czysta przyjemność, tak usuwanie przypalonych resztek jest zmorą każdego kucharza. Na szczęście w sklepie expondo.pl znajdziesz szczotki do grilla, z którymi doprowadzisz swój ruszt do nieskazitelnej czystości.

Jaką szczotkę wybrać?

Konstrukcyjnie szczotki do czyszczenia grilla są bardzo podobne. Składają się z rączki i głowicy z metalowym włosiem. Jednak mogą one przybierać różne kształty. Inną szczotkę wykorzystasz bowiem do grilla gazowego gastronomicznego z ryflowaną płytą, a inną do płaskiej powierzchni czy drucianego rusztu. Jakie szczotki do grilla masz do wyboru?

 • Szczotka do grilla gazowego o ryflowanej powierzchni

  Ryflowana płyta w grillach gazowych potrafi spędzić sen z powiek. W zagłębieniach często zbiera się brud, który trudno szybko usunąć, a skrobanie każdego z nich zajmuje mnóstwo czasu.

  W takiej sytuacji warto sięgnąć po szczotkę do czyszczenia rusztu o potrójnej głowicy. Druciane końcówki łatwo wchodzą między żeberka płyty grzewczej i rusztu i dokładnie zeskrobują przypalone mięso czy warzywa. Wystarczy parę ruchów, aby ponownie doprowadzić grill do stanu użyteczności. Jeśli chcesz jeszcze dokładniej czyścić za pomocą szczotki do grilla, to polecamy nasz poradnik o tym, czym wyczyścić grill gazowy.

 • Szczotka do czyszczenia grilla elektrycznego o płaskiej płycie

  Z płaską płytą na szczęście nie ma takich problemów, jak z ryflowaną. Jednak nie osiadaj jeszcze na laurach, ponieważ nie obejdzie się bez szorowania szczotką do czyszczenia grilla.

  Urządzenia tego typu mają często specjalne ranty, które ochronią otoczenie przed zabryzganiem. Je też należy wyczyścić. Dlatego doskonałym wyborem będzie trójstronna szczotka do grilla. Za jej pomocą wyszorujesz zarówno płytę grilla elektrycznego, jak i boczne ścianki. Żaden brud nie będzie Ci straszny!

 • Szczotka do rusztu żeliwnego

  Żeliwo to dość specyficzny materiał. Stop jest niezwykle ciężki i wytrzymały, a do tego długo utrzymuje ciepło, więc idealnie nadaje się do grillowania mięsa. Pamiętaj jednak, że należy o niego odpowiednio dbać.

  Szczotka do czyszczenia rusztu żeliwnego powinna posiadać włosie z mosiądzu. Z jednej strony jest on na tyle twardy, że pozwala wyszorować powierzchnię grilla, a z drugie nie stanowi dla niego dużego zagrożenia. Więcej o tym, czym czyścić ruszt grilla przeczytasz w naszym artykule.

Profesjonalna szczotka do czyszczenia rusztu ułatwi Ci pracę

Jeżeli szukasz profesjonalnych akcesoriów do czyszczenia grilla, to mamy dla Ciebie świetną wiadomość! W sklepie expondo.pl znajdziesz wysokiej jakości szczotki do grilla, które spełnią wszystkie Twoje oczekiwania. Co je wyróżnia?

Przede wszystkim warto wspomnieć o drucianej konstrukcji ze stali nierdzewnej. Materiał nie koroduje, więc nie musisz martwić się o rdzawe ślady na swoim grillu pozostawione po szorowaniu. Stal jest też niezwykle wytrzymała. Znosi zarówno wysokie temperatury, jak i częste, intensywne użytkowanie. Dzięki temu nasze szczotki do czyszczenia grilla posłużą Ci przez wiele lat!

Jednak wytrzymałość to nie wszystko, liczy się także wygoda. Nasi inżynierowie zadbali o nią, projektując rączki, które wygodnie leżą w dłoni i pozwalają łatwo prowadzić szczotki do grilla. Co więcej, na ich końcach zastosowano specjalne zawieszki. W ten sposób szczotki będą zawsze blisko grilla i w zasięgu Twojej ręki.

Akcesoria do czyszczenia grilla i pieców do pizzy: zobacz nasz asortyment!

Planujesz wprowadzić grillowane steki do swojego menu, a może szukasz akcesoriów, które przyspieszą pracę? Niezależnie od Twojej odpowiedzi, wszystko, czego potrzebujesz znajdziesz w sklepie expondo.pl! Poznaj wysokiej jakości szczotki do czyszczenia grilla, a także inne praktyczne sprzęty marki Royal Catering.

A może interesujesz się otwarciem pizzerii? Żaden problem! W naszej ofercie nie brakuje szczotek do pieców do pizzy oraz innych akcesoriów np. łopat, desek czy noży!