Agregaty prądotwórcze

Zainspiruj się blogiem expondo

Agregaty prądotwórcze w ofercie sklepu expondo.pl

Potrzebujesz energii? W czasie nieplanowanych przerw w dostawie prądu lub w miejscach pozbawionych zasilania elektrycznego niezbędne okazują się agregaty prądotwórcze marki MSW! W sklepie expondo.pl znajdziesz ich różne rodzaje:

  1. z rozruchem ręcznym i elektrycznym,
  2. napięciem 230/12 V i 400 V,
  3. z silnikiem benzynowym i na olej napędowy.


Sprzęt sprawdzi się zarówno w gospodarstwach domowych, jak i firmach, np. budowlanych. Tym ostatnim polecamy również maszyny budowlane z naszego asortymentu.

Czy warto kupić agregat prądotwórczy?

Współcześnie wielu prywatnych użytkowników decyduje się na zakup agregatu prądotwórczego. Czy warto w niego zainwestować? Tak! Ryzyko przerw w dostawach energii elektrycznej spowodowanych awariami, ograniczeniami w jej produkcji lub gwałtownymi zjawiskami atmosferycznymi sprawia, że generator prądotwórczy może stać się niezbędny. Dlatego, aby uniknąć stresujących sytuacji, warto skorzystać z oferty naszego sklepu.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze agregatu?

Agregaty prądotwórcze dość znacząco się między sobą różnią. Dlatego, planując zakup urządzenia, starannie przemyśl swoje potrzeby. Najważniejsze wskazówki dotyczące parametrów i cech sprzętu podajemy w naszym krótkim poradniku zakupowym. Na co zatem zwrócić uwagę? Oto główne punkty:

  • Moc – od niej zależy, ile jakich urządzeń możesz podłączyć do agregatu. Najlepiej rozpisz i zsumuj ich moc. To pozwoli uniknąć zakupu za słabego agregatu prądotwórczego, który nie wystarczy na zasilenie np. sprzętu AGD, hydrofora i automatyki bramy garażowej.
  • Liczba faz – także wiąże się z urządzeniami, które zamierzasz zasilać. W gospodarstwie domowym zwykle korzysta się z wyposażenia jednofazowego (230 V). W tym przypadku wystarczy zatem agregat, który wytwarza prąd jednofazowy. Natomiast jeśli chcesz podłączyć maszyny o napięciu 400 V (np. nagrzewnice przemysłowe), potrzebujesz agregatu prądotwórczego trójfazowego. Jest on uniwersalny, ponieważ dysponuje także gniazdem na 230 V.
  • Typ paliwa – do wyboru masz sprzęt na benzynę, olej napędowy lub gaz LPG. To, który będzie dla Ciebie najlepszy, wiąże się z zakresem użytkowania. Agregaty zasilane benzyną bardziej nadają się do pracy sporadycznej (np. w razie awarii) niż ciągłej. Z kolei jeśli zależy Ci na wielogodzinnym działaniu, wybierz model na olej napędowy. Wyróżnia się on także długą żywotnością. Pod względem kosztów utrzymania najtańszy jest agregat prądotwórczy zasilany gazem LPG, choć sam jego zakup stanowi duży wydatek w porównaniu z wcześniej wymienionymi. Niezależnie, na który się zdecydujesz, zawsze sprawdź pojemność zbiornika paliwa.
  • Rozruch – ręczny albo elektryczny. Pierwszy polega na szybkim pociągnięciu za specjalną linkę, która wprawia w ruch napęd. Wymaga użycia nieco siły fizycznej. Drugi polega na przekręceniu kluczyka w stacyjce. Modele z rozruchem ręcznym zwykle są tańsze.
  • Głośność – należy ją brać pod uwagę szczególnie wtedy, gdy generator prądotwórczy ma działać wewnątrz pomieszczenia (np. zasilać osuszacz powietrza przemysłowy). Na ogół jest to sprzęt dość głośny.

Jaki agregat prądotwórczy do domu wybrać?

Zastanawiasz się, jaki agregat prądotwórczy do domu jednorodzinnego wybrać? Zdecyduj się na produkt marki MSW. Świetnie sprawdzi się w nagłych sytuacjach, kiedy zabraknie energii elektrycznej. Ponadto będzie niezastąpiony w miejscach bez stałego dostępu do prądu, np. na budowie lub terenie ogródków działkowych.

Szeroka oferta marki MSW odpowiada na potrzeby zróżnicowanego grona użytkowników. Dlatego proponuje bogatą gamę agregatów prądotwórczych. Znajdziesz w niej maszyny o różnej mocy, zasilane benzyną, olejem napędowym i gazem LPG oraz z rozruchem ręcznym lub elektrycznym. Ponadto dobierzesz sprzęt do rozmaitych urządzeń, również tych o napięciu 400 V.

Modele wyposażone w trzy gniazda idealnie nadają się do zasilania maszyn równolegle. Przykładowo sprawdzają się, kiedy chcesz uruchomić jednocześnie więcej niż jeden wentylator przemysłowy.

Agregaty marki MSW – zalety

Agregat prądotwórczy marki MSW to sprzęt bezpieczny w użytkowaniu. Charakteryzuje się stabilną moc wyjściową bez dużych wahań napięcia. Dzięki temu nadaje się do zasilania urządzeń z wrażliwą elektroniką, np. komputerów i sterowanych elektronicznie AGD. Ponadto w zależności od modelu posiada zabezpieczenia m.in. przeciwzwarciowe i przeciążeniowe. Wygodne uchwyty zapewniają sprawny transport agregatu. Jeśli zależy Ci na mobilnej eksploatacji, wybierz sprzęt wyposażony w kółka. Pamiętaj, że zamawiając produkty w sklepie expondo.pl, zyskujesz takie korzyści jak 3-letnia gwarancja oraz darmowa wysyłka i zwrot.