Balansery linkowe

Poznaj nasz szeroki wybór produktów
Więcej kategorii

1 - 12 z 12 produktów

Nie znaleziono wyników dla danego filtra!

Balanser w ofercie sklepu online expondo.pl

Prowadzisz warsztat, serwis lub dokonujesz napraw w zakładzie przemysłowym? Na pewno w pracy przydają Ci się elektronarzędzia oraz narzędzia pneumatyczne warsztatowe. Często są one jednak dość ciężkie i nieporęczne, a przewód do kompresora może zawadzać. Jeżeli nawet Twój sprzęt jest lekki oraz dobrze leży w dłoni, to wielogodzinna praca na pewno Cię zmęczy. Jest jednak sposób na odciążenie rąk. Balanser linkowy sprawi, że praca będzie przebiegać szybko i sprawnie.

W ofercie sklepu internetowego expondo.pl znajdziesz szereg modeli balanserów marki Steinberg Systems. Znoszą one obciążenie od 0,5 do nawet 30 kg! A długość przewodu w zależności od balansera sięga aż 2,5 m. Wszystkie modele odznaczają się solidnością i trwałością. Bez trudu dobierzesz też sprzęt odpowiedni do Twojego narzędzia. Bez względu na to, czy jest to urządzenie pneumatyczne, czy zasilane sieciowo.

Czy warto kupić balanser linkowy?

Balansery nie tylko odciążą Twoje mięśnie i stawy. Stanowią najlepszy sposób na unieruchomienie narzędzi w ściśle określonym miejscu. Dodatkowo umożliwiają precyzyjne prowadzenie sprzętu zgodnie z potrzebami. Dzięki temu możesz teraz pracować nie tylko dłużej i efektywniej, ale również bardzo dokładnie! Do tego dochodzi aspekt bezpieczeństwa. Praca nawet z dużym narzędziem nie obciąża i mniej męczy. Przez to trudniej o wypadki. Zainwestuj więc w zdrowie swoje i swoich pracowników.

Przeczytaj poniższy poradnik zakupowy, aby dowiedzieć się, jaki balanser wybrać.

Jaki balanser kupić?

Zakup odpowiedniego balansera jest niezwykle istotny. Trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na jego dane techniczne, tak, aby był dopasowany do urządzenia, jakie ma obsługiwać. Balanser do narzędzi musi być zatem dobierany z rozmysłem. Zwróć uwagę na:

  1. Nośność – dostępne na rynku balansery różnią się tym, jaki ciężar możesz na nich zawiesić. Do niewielkich narzędzi pneumatycznych (np. szlifierek) odpowiednie będą balansery o najmniejszym kilkukilogramowym udźwigu. Jeżeli natomiast pracujesz z ciężkimi urządzeniami, zainwestuj w odpowiednio mocniejszy balanser (nawet o nośności 30 kg). Wybierając balanser, pamiętaj, aby waga obsługiwanego narzędzia mieściła się w granicach pomiędzy obciążeniem minimalnym a maksymalnym dla akcesorium.

  2. Rozmiar linki – tutaj również kieruj się potrzebami. Dostępne na rynku modele dysponują linkami od 1 do kilku metrów. Zwykle balansery linkowe odpowiednie do większości zadań będą mieć przewód o dł. od 1,3 do 2,5 m.

  3. Obecność węża pneumatycznego – jeśli pracujesz z narzędziami pneumatycznymi, wybierz właśnie takie akcesorium. Balanser pneumatyczny pozwoli Ci nie tylko zawiesić sprzęt, ale również zapewni do niego napęd w postaci sprężonego powietrza. Jego zaletą jest również fakt, że wąż do kompresora nie będzie Ci zawadzał ani plątał się pod nogami. W tego typu balanserach długość przewodu również ma znaczenie, więc koniecznie zwróć na nią uwagę podczas zakupu.

  4. Materiał wykonania – balansery z tworzyw sztucznych są odpowiednie do warsztatowych narzędzi o mniejszej wadze. Jeżeli pracujesz z ciężkim sprzętem lub w trudnych warunkach (np. w hucie, fabryce czy na budowie), zainwestuj w balanser o obudowie z bardziej wytrzymałego materiału. Aluminium lub ocynkowana stal zniosą świetnie zarówno wilgoć, jak i wysoką temperaturę czy rozpryski iskier.

  5. Obecność dodatkowego oczka – lepiej je mieć, jeżeli pracujesz na wysokości, z niebezpiecznym narzędziem lub sprzętem, którego waga sięga maksymalnego obciążenia dla balansera. Pozwoli ono na odciążenie balansera dodatkową linką, poprawiając przy tym bezpieczeństwo.

Jak obsługiwać balanser?

Aby móc optymalnie zrównoważyć ciężar, balanser należy obsługiwać pionowo. Uzyskasz wtedy optymalne wyniki, a praca przebiegać będzie sprawnie i bez zakłóceń.

Balanser linkowy sprężynowy i pneumatyczny Steinberg Systems – zalety

Obojętnie, czy interesują Cię balansery sprężynowe z linkami, czy wyposażone w węże ciśnieniowe – w asortymencie expondo.pl znajdziesz coś dla siebie. Producent, uznana niemiecka marka Steinberg Systems, słynie z narzędzi i akcesoriów dla przemysłu oraz warsztatu. Dlatego każdy, nawet prosty balanser dostępny w naszej ofercie spełni Twoje oczekiwania. Bez trudu dobierzesz urządzenie dopasowane parametrami do wagi Twoich urządzeń oraz o lince/wężu odpowiedniej długości.

Zaletą balanserów jest bardzo wysoka jakość wykonania. Solidne obudowy bez trudu znoszą intensywną eksploatację, doskonale chroniąc wewnętrzny mechanizm. Dzięki temu balansery posłużą bardzo długo i pomyślnie.

Jeżeli zainteresowały Cię produkty umieszczone w tej kategorii, sprawdź też inne sprzęty dla profesjonalistów. Znajdziesz u nas smarownice pneumatyczne do naolejania maszyn oraz urządzeń wyposażonych w układy smarowania w postaci kalamitek. Przydadzą się w rolnictwie, przemyśle i warsztatach samochodowych. W tych ostatnich do usuwania rdzy sprawdzą się piaskarki, które z powodzeniem nadają się też np. do renowacji mebli.

Jeżeli jesteś odbiorcą prywatnym, zwróć uwagę na dostępne w ofercie elektronarzędzia. Znajdą one swoje miejsce w każdym garażu czy pracowni majsterkowicza. Zaopatrzysz się u nas zarówno w praktyczne lutownice czy polerki, jak i w szlifierki, wiertarki czy noże termiczne. Po dużej burzy, w razie problemów z zasilaniem, sytuacje uratują wydajne agregaty prądotwórcze. Dzięki nim w Twoim domu będzie zawsze jasno, a zgromadzone w zamrażarce czy lodówce artykuły spożywcze się nie zepsują.

Dlaczego jeszcze warto zainteresować się naszym sklepem? Musisz wiedzieć, że kupując w expondo.pl, zyskujesz darmową dostawę oraz 3-letnią gwarancję na wszystkie produkty. Jeśli natomiast nabyty sprzęt nie spełni Twoich oczekiwań, możesz go zwrócić w terminie do 30 dni. Dostawa jest szybka i zrealizujemy ją wprost pod Twoje drzwi!