Kątowniki spawalnicze

Zainspiruj się blogiem expondo

Kątowniki spawalnicze: oferta sklepu internetowego expondo.pl

W asortymencie sklepu expondo.pl znajdziesz nie tylko różnego typu spawarki (MMA, TIG, MIG/MAG i spawarki wielofunkcyjne), ale również niezbędne akcesoria, m.in. drut spawalniczy i kątownik spawalniczy. Ostatni wymieniony element, nazywany również często magnesem spawalniczym, to praktyczna pomoc, która zwiększa precyzję pracy. Sprzęt pozwala bowiem pewnie utrzymać spawane elementy pod wybranym kątem. Nasza oferta zawiera magnesy do spawania o różnym kształcie i udźwigu.

Jakie zastosowanie ma kątownik spawalniczy?

Kątownik spawalniczy ułatwia szybkie i dokładne spajanie metalowych elementów. Dzięki niemu ustawisz je względem siebie pod żądanym kątem, np. 45°, 90° albo 135°, lub uregulujesz szerokość szczeliny. W wielu sytuacjach magnes spawalniczy zastępuje dociski! Sprzęt nadaje się do pracy z materiałami o różnym ciężarze w zależności od udźwigu: blachami, rurami, prętami, ogrodzeniami itp. Modele dostępne w sklepie expondo.pl dysponują nośnością od kilkunastu do kilkudziesięciu kilogramów. Możesz je kupić także w zestawach po dwie sztuki.

Doświadczeni fachowcy wiedzą, że niekiedy kątownik spawalniczy z uwagi na swoje magnetyczne właściwości zakłóca pracę. Aby tego uniknąć, najpierw ustaw materiały i wykonaj spoiny sczepne. Następnie zdemontuj kątowniki do spawania i skontroluj ustawienie elementów. Spawaj dalej bez magnesów.

Magnesy do spawania marki STAMOS: niemiecka jakość

Na stronie sklepu expondo.pl znajdziesz wiele akcesoriów, które nie tylko ułatwiają spawanie, ale również je umożliwiają. Wśród nich są pręty spawalnicze, uchwyty i części zapasowe. Oprócz niezbędnego sprzętu oferujemy produkty, które zapewniają:

  • bezpieczeństwo (m.in. maski i odzież ochronną),
  • wygodę (poduszki pod kolana, worki na elektrody spawalnicze)
  • precyzję, czyli kątowniki magnetyczne.


Decydując się na zakup magnesu spawalniczego marki STAMOS, zyskujesz solidny sprzęt w korzystnej cenie nadający się do eksploatacji przez długie lata. Oprócz standardowych kątowników oferujemy również modele wyposażone w przełączniki, które aktywują/dezaktywują siłę magnetyczną. Jeśli zależy Ci na wyjątkowej niezawodności, to wybierz kątownik spawalniczy wzmocniony nitami.

Zamów profesjonalny kątownik magnetyczny do spawania

Profesjonalne akcesoria spawalnicze sprawdzają się wszędzie tam, gdzie spaja się metalowe elementy. Zarówno w działalności zawodowej, jak i hobbystycznej. Zainwestuj w kątowniki spawalnicze STAMOS do:

  • warsztatu mechanicznego,
  • firmy budowlanej,
  • serwisu naprawczego,
  • zakładu produkcyjnego prowadzącego działalność na małą, średnią i dużą skalę,
  • pracowni rzemiosła artystycznego,
  • garażu.


W naszym sklepie dobierzesz wariant produktu zgodny ze swoimi potrzebami pod względem udźwigu i kąta uchwytu. Złóż zamówienie, a my wyślemy go pod wskazany adres. Pamiętaj, że wysyłka jest bezpłatna!

Akcesoria spawalnicze: sprawdź nasz asortyment

Oprócz kątownika spawalniczego potrzebujesz także innych akcesoriów? Je także znajdziesz u nas! Wspomniane wcześniej elektrody, uchwyty i części zapasowe to tylko część naszej bogatej oferty. Jeśli pracujesz metodami wykorzystującymi gazy osłonowe, koniecznie zaopatrz się w wózek na butlę. Jest to specjalnie przystosowany sprzęt do jej bezpiecznego i wygodnego transportu. Posiada łańcuchy oraz półki. Stalowa konstrukcja przekłada się na solidność wózka.

Zależy Ci na zwiększeniu ekonomii spawania? Poznaj kolejne praktyczne akcesorium – obrotnik spawalniczy. Umożliwia on zachowanie precyzji podczas ręcznych, półautomatycznych i całkowicie automatycznych prac spawalniczych. Dzięki niemu ustawisz również obrabiany przedmiot pod optymalnym kątem. Pedał nożny dodatkowo ułatwia obsługę sprzętu. Pozwala to mieć przez cały czas wolne ręce.

Sklep expondo.pl oferuje nie tylko szeroki asortyment spawarek i akcesoriów. Przygotowaliśmy dla Ciebie również szereg praktycznych porad oraz inspiracji. W naszym wpisie poznasz pozycje spawalnicze. Sprawdź je, aby zawsze tworzyć wysokiej jakości spoiny.