Otwornice

Zainspiruj się blogiem expondo

Otwornice w ofercie sklepu expondo.pl

Otwornice to niezwykle praktyczne narzędzia, które sprawdzają się w szeregu branż. Doceniają je m.in. hydraulicy, elektrycy, budowlańcy, stolarze oraz osoby zajmujące się renowacją pomieszczeń. Niezbędne będą również dla konstruktorów. W niektórych przypadkach znajdą również zastosowanie w warsztatach samochodowych.

Jeżeli wykonujesz zawód związany z którąś z powyższych profesji, w Twojej skrzynce narzędziowej nie może zabraknąć otwornic. Podobnie sprawa wygląda z dobrze wyposażonym warsztatem majsterkowicza – jest to po prostu sprzęt „must have”!

Warto zatem zapoznać się z ofertą expondo.pl. Szeroki asortyment otwornic marki MSW umożliwi Ci zaopatrzenie się w otwornice o średnicach od 19 do 76 mm. Sprzedawane są one osobno oraz w zestawach. Praktycznym ich uzupełnieniem będą adaptery, które pozwalają w prosty sposób przyłączyć daną otwornicę do wiertarki.

Jakie zastosowanie ma otwornica?

Otwornice, jak sama nazwa wskazuje, służą do wiercenia okrągłych dziur. Najczęściej używa się ich podczas robienia otworów na kable (w ścianach, blatach, podwoziach pojazdów), wszelkiego rodzaju gniazdka elektryczne, rury, armaturę sanitarną itp. Otwornica doskonale nadaje się również do wywiercenia wpustów na nogi do stołu lub okrągłe podpórki na półki czy drapaki dla kotów. Wycinak do otworów w metalu będzie świetny natomiast podczas prac konstrukcyjnych. Otwornice mają więc bardzo szerokie zastosowanie.

Rodzaje otwornic

Otwornice różnią się przede wszystkim rozmiarami. Do każdego zadania należy wybrać więc model o odpowiedniej średnicy cięcia. Przy zakupie warto również zwrócić uwagę na rodzaj mocowania (najczęściej SDS-plus lub sześciokątny) oraz jego rozmiar. Do łatwego zintegrowania z wiertarkami służą specjalne uchwyty. Kolejną różnicą jest również przeznaczenie, ponieważ odmienne rodzaje wierteł służą do innych celów.

  • Otwornice do metalu

    Otwornica do stali wykonana jest zwykle z bimetalu. Jest to połączenie dwóch odmiennych pod względem fizykochemicznym stopów bądź metali. Ogromna wytrzymałość sprawia, że tego typu akcesoria umożliwiają wiercenie w szerokiej gamie materiałów. Sprawdzą się zwłaszcza do robienia otworów w blachach, metalowych rurach czy kątownikach. Wiertła doskonale poradzą sobie nawet z twardą stalą nierdzewną, narzędziową oraz zbrojeniami czy aluminium. Nadają się przy tym także do obróbki drewna, betonu i tworzyw sztucznych.

    Bez względu na swój rozmiar otwornica do metalu to produkt bardzo wysokiej jakości, który umożliwia szybką i wydajną pracę. Dzięki tego typu wiertłom obróbka powierzchni metalowych nie sprawi trudności nawet zupełnym amatorom.

  • Otwornica do drewna

    Nieco tańsze są otwornice wykonane ze stali hartowanej lub narzędziowej. Służą one do wiercenia w miękkich materiałach typu drewno, sklejka lub płyty kartonowo-gipsowe. Otwornice do drewna są akcesoriami, których nie może zabraknąć na wyposażeniu zakładów stolarskich oraz firm wykończeniowych.

    Narzędzia do obróbki drewna tego typu umożliwiają przede wszystkim wygodne prace meblarskie. Sprawdzą się też przy zadaniach związanych z zakładaniem futryn, ościeżnic, a także budową schodów lub dachów. Dzięki nim samodzielnie skonstruujesz też altankę lub składzik na drewno. Zwłaszcza, jeśli myślisz o doprowadzeniu do nich instalacji elektrycznych.

Zalety otwornicy bimetalowej marki MSW

Otwornice bimetalowe marki MSW łączą w sobie niezwykłą wydajność oraz uniwersalność. Oferowane są przy tym w niezwykle korzystnej cenie. Dzięki nim praca hydraulika, elektryka lub konstruktora przebiegnie szybko i sprawnie. Akcesoria sprawnie wwiercają się w prawie każdy materiał – od blach, przez beton, po cegły i drewno z gwoździami. Każda otwornica bimetalowa jest przy tym bardzo wytrzymała, co sprawia, że posłuży długo i pomyślnie. Wykorzystany do produkcji wierteł bimetal M42 z 8% CO odporny jest na ścieranie, wysoką temperaturę oraz wewnętrzne naprężenia.

Zestaw otwornic różnej wielkości w wygodnej walizce: komfort pracy

W celu zapewnienia użytkownikowi maksimum wygody marka MSW oferuje zestawy otwornic w niezwykle praktycznych walizach. Obudowy futerałów są wyjątkowo solidne, dzięki czemu zapewniają narzędziom bezpieczeństwo. Praktyczne wgłębienia wewnątrz pozwalają natomiast na uporządkowanie kompletu. Otwornice nie gubią się, od razu też możesz odszukać właściwą. Dzięki temu nie stracisz czasu i błyskawicznie przystąpisz do pracy! A po wykonaniu zadania odłożysz wiertło na swoje miejsce.

Dodatkowo kompaktowe walizki są bardzo poręczne. To sprawia, że świetnie sprawdzają się w mobilnym użytkowaniu. Bez trudu przeniesiesz narzędzia w wybrane miejsce pracy.

Zamów profesjonalny wycinak do otworów w metalu, drewnie, plastiku

Szukasz uniwersalnych otwornic do wiercenia w różnego rodzaju materiałach? To świetnie! Zaopatrz się w zestaw otwornic marki MSW. Dzięki nim wywiercisz szybko i profesjonalnie otwory o niezwykle równych krawędziach. Nie ma znaczenia, czy jesteś stolarzem, elektrykiem, czy majsterkowiczem. Z wiertłami tego producenta uda Ci się wywiercić otwory w drewnie, tworzywach sztucznych, betonie czy metalu.

Narzędzia do obróbki blach są wykonane z wysokiej jakości bimetalu, dlatego posłużą długo i pomyślnie. Wiertła są odporne na pękanie, dlatego praca z nimi jest wygodna i bardzo bezpieczna. Przekonaj się o zaletach oferowanych otwornic i zamów je już dzisiaj!

Jeżeli natomiast potrzebujesz solidnych narzędzi do wiercenia dużych otworów w betonowych ścianach lub stropach, sprawdź dostępne w expondo.pl wiertnice. Marka MSW zaprojektowała szereg wierteł, dzięki którym uda Ci się to bez trudu!