Wulkanizacja

Poznaj nasz szeroki wybór produktów
Więcej kategorii

1 - 18 z 18 produktów

Nie znaleziono wyników dla danego filtra!

Profesjonalne wyposażenie zakładu wulkanizacyjnego gwarantuje właściwą wymianę opon i precyzyjne wyważenie kół. Dzięki temu świadczone usługi cechują się wysoką jakością, a w efekcie klient ma pewność, że czeka go bezpieczna podróż samochodem. Gdzie kupisz specjalistyczne urządzenia w dobrej cenie, które to umożliwią? Oczywiście w sklepie expondo.pl!

W tej kategorii znajdziesz wydajne montażownice do zdejmowania i zakładania opon, a także wyważarki do kół przystosowane do obsługi felg o różnych wielkościach. Projektując maszyny wulkanizacyjne marki MSW, dołożono wszelkich starań, aby usprawniały pracę w warsztatach samochodowych i wszędzie tam, gdzie świadczy się usługi związane z ogumieniem pojazdów. Sprawdź też inne sprzęty do naprawy różnych pojazdów z naszej oferty. W naszym sklepie sprzedajemy m.in. narzędzia blacharskie oraz podnośniki warsztatowe.

Montażownice do opon kół osobowych i motocyklowych

Każdy szanujący się warsztat wulkanizacyjny powinien mieć na swoim stanie maszynę do zakładania i zdejmowania opon z kół do samochodów osobowych i motocykli. Montażownice marki MSW przystosowano właśnie do sprawnego wykonywania tych zadań. Wyposażono je w system szczęk, które same centrują się do pożądanej pozycji. Ta funkcja pozwoli na dostosowanie ich rozstawu do średnicy felgi, co gwarantuje stabilność koła podczas pracy. Urządzenia posiadają także zbijaki o dużej sile (2500 kg) i wyprofilowanych głowicach. Z ich pomocą z łatwości zdejmiesz ogumienie bez ryzyka uszkodzenia metalowej obręczy.

Całość sterowana jest przy pomocy praktycznych pedałów odpowiedzialnych m.in. za kierunek obrotów stołów roboczych. Dzięki temu użytkownik ma wolne ręce i może np. skorzystać z dołączonych do zestawu łyżek do zdejmowana opon, gdy konieczne jest wykonanie zadania manualnie. Ponadto, w celu dodatkowego usprawniania pracy, z maszynami dostarczane są również pistolety pneumatyczne z manometrami. Posłużą one do sprawdzenia ciśnienia powietrza w kole, a także napompowania dętki bez konieczności zdejmowania elementu z montażownicy.

Wyważarki do kół do warsztatu samochodowego

Wyważanie kół wymaga dokładnych pomiarów i specjalistycznych narzędzi, żeby zapewnić kierowcy pojazdu bezpieczne korzystanie z samochodu czy motocykla. Proces polega na równomiernym rozłożeniu ciężaru wokół osi obrotu koła. Zwiększa to komfort jazdy, a także zmniejsza zużycie amortyzatorów, łożysk czy opon oraz poprawia przyczepność na drodze. Właściwy efekt osiąga się przez zamontowanie ciężarków kalibracyjnych we właściwe miejsca na feldze. Skąd wiadomo, gdzie umieścić obciążenie? Takie informacje dostarczy wyważarka od MSW.

Urządzenie wyposażono w silnik będący w stanie doprowadzić mechanizm do prędkości równej 189 obr./min. Pozwoli to na uzyskanie precyzyjnego pomiaru, który jest wyświetlany na czytelnym ekranie LED. Maszyna posiada też funkcje służące do dostosowania parametrów do rodzaju koła lub obręczy oraz dokładność wyważania do 5 g. Oznacza to, że niezależnie od tego, czy masz felgę ze stali, czy aluminium, czy o niestandardowym kształcie, to wynik zawsze będzie miarodajny. Produkt posiada też opcję automatycznej kalibracji służącą do kontrolowania parametrów wyważarki. Uzyskiwane pomiary są zapisywane w pamięci sprzętu. Całość jest sterowana cyfrowo, przy pomocy panelu sterującego. O ochronę użytkownika przed odpryskami, żwirem, piaskiem i innymi małymi elementami znajdującymi się w bieżnikach dba plastikowa osłona. Akcesoria w postaci ciężarków do kalibracji, szczypiec czy stożków centrujących usprawnią korzystanie z wyważarki.

Szukasz profesjonalnego wyposażenia do swojego warsztatu samochodowego lub zakładu wulkanizacyjnego? Skorzystaj z oferty sklepu expodno.pl i wybierz maszyny do obsługi kół dla siebie. Zachęcamy też do zapoznania się z produktami z kategorii „Narzędzia pneumatyczne”, gdzie znajdziesz klucze do odkręcania śrub. Nie czekaj, złóż zamówienie już dzisiaj!