Pompy

Poznaj nasz szeroki wybór produktów
Więcej kategorii

1 - 17 z 17 produktów

Nie znaleziono wyników dla danego filtra!

Ręczne przelewanie agresywnych cieczy z beczki lub kanistra do innego zbiornika często wiąże się z narażeniem zdrowia. Ponadto ryzyko rozlania płynu na podłogę jest bardzo duże, a usuwanie plam oleju, roztworu mocznika czy amoniaku nierzadko stanowi poważny problem. Warsztaty samochodowe oraz stacje paliw chcąc zminimalizować tego typu zagrożenia, stosują wydajne pompy. Gdzie znajdziesz taki sprzęt? Oczywiście w sklepie expondo.pl!

Niemiecka marka MSW, czołowy producent narzędzi i urządzeń stosowanych w europejskich warsztatach, dołączyła do swojego asortymentu profesjonalne pompy idealnie nadające się do wygodnego przelewania mocznika czy alkoholu. W tej kategorii znajdziesz także urządzenia umożliwiające sprawne wypompowanie oleju ze skrzyń biegów. Jeżeli szukasz praktycznych przyrządów do tankowania swojego pojazdu, to zachęcamy do zapoznania się z naszymi dystrybutorami paliwa. W ofercie znajdziesz także praktyczne testery do kontrolowania stanu pojazdów oraz ściągacze zaworów, sprężyn, wtryskiwaczy i nie tylko.

Pompy do kwasów i paliw

Podczas przelewania takich substancji jak mocznik, DEF, amoniak czy etanol szybkość, a przede wszystkim bezpieczeństwo odgrywają ogromną rolę. Dlatego projektując pompy, inżynierowie MSW skupili się na stworzeniu urządzeń wydajnych i gwarantujących ochronę w trakcie pracy. Efektem ich starań są modele, których działanie bazuje na pompach membranowych osiągających prędkość nawet 45 l/min. Ponadto zastosowano w nich funkcję samozasysania usuwającą nagromadzone powietrze z przewodu ssawnego bez konieczności wcześniejszego napełniania kanału dopływowego. Dzięki temu prezentowane urządzenia osiągają wyższy poziom ssania niż pompy odśrodkowe.

Za bezpieczeństwo podczas korzystania z produktów MSW odpowiadają wbudowane presostaty, czyli specjalne czujniki wykrywające zmiany w ciśnieniu. Wyposażono je w przekaźniki wyłączające sprzęt w sytuacji, gdy ciśnienie jest zbyt niskie lub wysokie. Elementy służą również do uruchamiania/zatrzymywania pomp po otwarciu i zamknięciu zaworów. Dla ułatwienia korzystania z produktów część modeli posiada uchwyty pozwalające powiesić je na krawędzi pojemników IBC lub TOTE.

Pompy do wymiany oleju w skrzyniach biegów

Regularna wymiana oleju w automatycznych skrzyniach biegów to klucz do właściwego funkcjonowania samochodu. Dzięki temu żywotność mechanizmu wydłuża się, przez co nie musisz martwić się o częstą naprawę auta. Jednak tradycyjne opróżnianie skrzyni biegów bywa niedokładne i w efekcie nowy olej miesza się ze starym. Chcąc tego uniknąć, warto skorzystać z profesjonalnych pomp marki MSW.

Za ich pomocą nie tylko spuścisz całkowicie płyn, ale i szybko wpompujesz nowy. Oferowane sprzęty wyposażono w liczne adaptery pasujące do wszystkich popularnych modeli samochodów. Dzięki długim wężom masz pełną swobodę ruchów, a stabilne podstawy gwarantują, że produkty nie przewrócą się w trakcie pracy. Zbiorniki pomieszczą dużą ilość płynu ze skrzyń biegów i dyferencjałów.

Skorzystaj z oferty sklepu expondo.pl na wydajne i łatwe w obsłudze pompy. Usprawnij przelewanie szkodliwych płynów oraz zadbaj o szybką wymianę oleju w swoim aucie. Przekonaj się o skuteczności urządzeń MSW już dziś!