Frytownice indukcyjne

Zainspiruj się blogiem expondo

Czym różni się frytownica indukcyjna od tradycyjnej elektrycznej? Odpowiedzią jest technologia indukcji. Sprawia ona, że frytownice bardzo szybko podgrzewają olej. Dzięki temu można zaoszczędzić nawet do 30% energii. Ponadto ciepło równomiernie rozkłada się w urządzeniu.

Podobnie jak wiele innych sprzętów gastronomicznych dostępnych w sklepie expondo.pl, także prezentowane frytownice wykonano z solidnej stali nierdzewnej. Materiał ten zdobył sobie ogromną popularność w całej branży HoReCa. Stało się tak za sprawą nie tylko jego właściwości mechanicznych (wysokiej odporności na zarysowania, wgniecenia i obicia), ale przede wszystkim łatwości w czyszczeniu.

Stal nierdzewna ma gładką powierzchnię o niewielkiej porowatości; nie przylegają do niej zabrudzenia. Ślady np. tłuszczu prosto usuniesz wodą z dodatkiem detergentu. Duże znaczenie ma również obojętność biologiczna; tworzywo nie wywiera wpływu ani na zdrowie, ani na właściwości odżywcze potraw.

Frytownica indukcyjna i oszczędność energii

Dla utrzymania higienicznych warunków w kuchni liczą się także zastosowane w urządzeniach gastronomicznych rozwiązania techniczne. W przypadku frytownic są to kraniki spustowe służące łatwemu usuwaniu tłuszczu ze zbiornika. Liczba zaworów zależy od modelu sprzętu. Frytownica z jednym zbiornikiem ma jeden zawór, a frytownica podwójna (np. o pojemności 2 x 10 l) dwa kraniki.

Frytowanie, aby było komfortowe i wydajne, wymaga użycia kosza. Każda frytownica elektryczna (również indukcyjna) w sklepie expondo.pl posiada ten element w zestawie. Można go też dokupić osobno. Kosze wykonano ze stali nierdzewnej oraz wyposażono w poręczne uchwyty. Różnią się wielkością zależnie od pojemności urządzenia, do którego je przeznaczono.

Elektryczna frytownica indukcyjna Royal Catering

Marka Royal Catering dba o to, aby nadążać za najnowszymi trendami na rynku wyposażenia gastronomicznego. Jednym z nich jest technologia indukcyjna. W ostatnim czasie sklep expondo.pl rozszerzył swoją ofertę o więcej modeli frytownic indukcyjnych. Każdy z nich zapewnia wydajne i wygodne smażenie w głębokim tłuszczu.

Szybka regulacja temperatury stanowi jedną z kluczowych kwestii w kuchennych urządzeniach grzewczych. Nowoczesne termostaty precyzyjnie ją podtrzymują. Frytownice indukcyjne dysponują szerokimi zakresami temperatury, np. od 60 do 190°C. Posiadają również bezpieczniki termiczne.

Nowoczesne technologie to jednak nie wszystko. Specjaliści Royal Catering stawiają także na wypróbowane, solidne materiały. Należy do takich stal nierdzewna. Spełnia surowe wymogi sanitarne ze względu na swoją gładką powierzchnię, do której nie przylegają zabrudzenia. Dzięki niej frytownicę można z łatwością umyć przy użyciu wody z dodatkiem detergentu, bez konieczności szorowania.

Sklep expondo.pl proponuje szeroką gamę elektrycznych frytownic polecanych jako wyposażenie gastronomii. Sprawdzą się w dużych hotelowych kuchniach, małych barach szybkiej obsługi, firmach cateringowych oraz wielu innych miejscach związanych ze zbiorowym żywieniem. Już dziś zapoznaj się z ofertą dostępną na naszej stronie internetowej.